Brýlové čočky ZEISS MyoCare

Dopřejte svému dítěti lepší pohled na život.

Navrženo speciálně
pro děti

Velká část toho, co se učíme a zažíváme, prochází našima očima.Očima se děti učí a rozvíjí své osobnosti. Zrak je pro děti zásadní z hlediska jejich rozvoje i pro jejich budoucnost. Otázkou tedy je, dokážeme předcházet krátkozrakosti a zajistit normální vývoj?

Portfolio ZEISS MyoCare, brýlové čočky pro dětské brýle.

Nové provedení dioptrických brýlí pro zpomalení progrese krátkozrakosti u dětí.

Holčička v brýlích si hraje se stuhou, kterou točí ve vzduchu, aby vytvořila kruhy.

Děti mají stále co objevovat a zažívat: první dovolenou, první koníček, prvního nejlepšího kamaráda ve školce. Jsou to pro ně kouzelné a fascinující chvíle. Pokud ale dítě nemá optimální zrak, má to dopad na jeho kvalitu života. Jejich vývoj může následně utrpět, což může přivodit potíže s učením. Dítě tak nemusí dosáhnout svého plného potenciálu.1,2 Dětem s rychlou progresí krátkozrakosti je důležité poskytnout tu nejlepší možnou podporu.

A k tomu slouží portfolio ZEISS MyoCare. Skládá se z brýlových čoček, které jsou speciálně navrženy pro děti ve věku od 6 do 12 let. ZEISS MyoCare je naše nejlepší řešení brýlových čoček navržené ke zpomalení progrese krátkozrakosti. Protože pro dětské oči je důležitý každý detail.

Co je krátkozrakost?

Krátkozrakost neboli myopie je v podstatě forma postižení zraku. Když se krátkozraká osoba dívá na blízko, vidí rozmazaný obraz (na sítnici). Zatímco děti rostou, oči se jim prodlužují. Pokud se oko v určitém věku prodlouží moc, krátkozrakost se zhoršuje. Jaké jsou tedy příznaky krátkozrakosti u dětí? Dítě například nevidí blízké předměty ostře, a tak se mu obtížně provádí každodenní činnosti, třeba míčové hry nebo čtení na školní tabuli.

Schématický nákres oka zobrazující brýlovou čočku, rohovku, foveu a sítnici.

Rozvoj krátkozrakosti u dětí

V Asii trpí krátkozrakostí téměř 90 % mladých lidí ve věku 20 let žijících ve věstě.Rostoucí výskyt krátkozrakosti ale není problémem jen v Asii. Tento trend se šíří globálně.

V Evropě je rozšíření krátkozrakosti a riziko progrese mladistvé krátkozrakosti relativně nízké. Krátkozrakost se tu ale také šíří a u mladší populace lze jasně pozorovat stále více případů krátkozrakosti.4

Co krátkozrakost způsobuje?

K rostoucímu výskytu krátkozrakosti přispívá více příčin:2

  1. Genetické předpoklady
    • Když krátkozrakostí trpí jeden nebo oba rodiče, existuje zvýšené riziko, že i dítě bude krátkozraké.
  2. Změny životního prostředí a životního stylu.
    • Nadměrná práce na blízko, třeba intenzivní používání chytrých telefonů nebo čtení knih.
    • Regiony, kde každodenní život probíhá ve vnitřních prostorech.
    • Nedostatek přirozeného světla a také omezené trávení času venku.
  3. Další fakta:
    • Čím dříve se krátkozrakost vyskytne, tím déle může docházet k její progresi. Proto krátkozrakým dětem ve věku méně než sedm let hrozí větší riziko, že se u nich vyskytne vysoká krátkozrakost.5
    • Jeden krátkozraký rodič dvojnásobně zvyšuje riziko budoucího výskytu krátkozrakosti u dítěte. Dva krátkozrací rodiče toto riziko zvyšují více než pětkrát.6

Jak se u dětí léčí progrese krátkozrakosti?

U dětí existuje několik možností léčby progrese krátkozrakosti:

  • používání kontaktních čoček, které dítě nosí pouze v noci
  • měkké kontaktní čočky pro nošení ve dne
  • kapky do očí
  • speciální brýle pro krátkozraké, které bývají tou nejpohodlnější metodou léčby mladých pacientů

Bez ohledu na léčbu krátkozrakosti, má na dětské oči významný dopad životní styl. Ze studií vyplynulo, že krátkozrakost se vyskytuje méně u dětí, které tráví hodně času venku. A pokud krátkozraké dítě tráví pravidelně čas venku, progrese krátkozrakosti se zpomaluje.

Metody léčby pro korekci krátkozrakosti

Krátkozrakost má složité a multifaktoriální příčiny. Proto může korekce krátkozrakosti u dětí zahrnovat kombinaci léčby nošení brýlí a kontaktních čoček a užívání léčiv. Bez ohledu na zvolenou korekci krátkozrakosti je nutné ji doplnit o zdravý životní styl, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku léčby.7

K léčbě progresivní krátkozrakosti u dětí se používají následující metody

Přeměna tvaru rohovky (ortokeratologie)

3D ilustrace speciálně upravených tvrdých kontaktních čoček, které se nosí v noci.

Aby se dočasně změnilo zakřivení rohovky a umožnil ostrý zrak v průběhu dne, dítě přes noc nosí speciálně upravené tvrdé kontaktní čočky.

Měkké kontaktní čočky

3D ilustrace měkkých kontaktních čoček.

Měkké kontaktní čočky se speciálně navrženým provedením středové vzdálenosti, které se nosí během dne, souběžně vytváří ostré a rozostřené oblasti v zadní části oka (na sítnici).

Dioptrické brýlové čočky

3D ilustrace brýlových čoček navržených pro korekci krátkozrakosti.

Nejméně invazivní a nejdostupnější metoda, se kterou se nepojí rizika a vedlejší účinky spojené s ostatními metodami. Výhodou speciálně navržených dioptrických brýlových čoček je, že zároveň napravuje zrak a reguluje progresi krátkozrakosti.

Venkovní činnosti

3D ilustrace černobílého fotbalového míče.

Abyste předešli nebo zbrzdili nástup krátkozrakosti, doporučuje se pravidelně trávit čas venku – minimálně 2 hodiny denně, které mohou být v průběhu dne rozděleny.8

Léky na progresivní krátkozrakost

3D ilustrace kapek do očí.

Ta zahrnuje užívání farmaceutických přípravků, například malých dávek atropinových kapek.

Speciálně navržené řešení

Dioptrické brýle pro děti s černými, červenými a světle růžovými obrubami ozdobenými srdíčky.

Progresivní krátkozrakost je u dětí nutné řešit speciální zrakovou pomůckou, která dítěti poskytuje ostré a pohodlné vidění a zároveň řeší progresi krátkozrakosti. Krátkozrakost se bohužel nejčastěji řeší standardními dioptrickými brýlemi nebo kontaktními čočkami. Tyto zrakové pomůcky pouze řeší aktuální stav krátkozrakosti, ale nedokáží zpomalit její progresi.

ZEIS MyoCare je nové řešení brýlových čoček, které pomáhají k lepšímu zraku a zároveň řeší progresi krátkozrakosti.

Portfolio MyoCare® – Nové provedení brýlových čoček, které pomáhá k lepšímu zraku a zároveň řeší progresi krátkozrakosti.

Vylepšete zrak svého dítěte. Dopřejte jim jasný pohled na svět – počítá se každý detail každého okamžiku. Brýlové čočky ZEISS MyoCare jsou naše nejlepší dioptrické řešení ke zpomalení progrese krátkozrakosti.

Jak brýlové čočky ZEISS MyoCare fungují?

Portfolio tvoří čočky ve dvou provedeních na základě věku. Nejvhodnější provedení brýlových čoček pro vaše dítě stanoví váš oční lékař. Za čočkami MyoCare® stojí inovace společnosti ZEISS a více než dekáda zkušeností s vývojem brýlových čoček ke korekci progrese krátkozrakosti.

Technologie ZEISS C.A.R.E. (cylindrické prstencové regrakční prvky)

Když děti rostou, prodlužují se jim oči, tento jev se nazývá axiální prodlužování. Pokud v určitém věku dojde k většímu axiálnímu prodloužení, než by mělo, dochází ke zhoršení krátkozrakosti. Korekcí axiální délky oka dochází také ke korekci krátkozrakosti.
Design čoček MyoCare zahrnuje středovou čirou zónu, která slouží ke korekci zraku. Od okraje čiré zóny začínají speciální prvky C.A.R.E.®, které se táhnou až k okraji čoček. Hlavním záměrem tohoto provedení je regulovat progresi krátkozrakosti, zpomalení prodloužení oční bulvy a zároveň poskytovat pohodlné a dobré vidění.

Patentované provedení brýlových čoček zahrnuje čirou středovou zónu a soustředné kruhy směrem k vnějšímu okraji čoček.

Design ZEISS ClearFocus

Je známo, že spouštěcím mechanismem prodloužení oční bulvy, které způsobuje progresi krátkozrakosti, je rozostření. Abychom dosáhli správného počtu dioptrií a minimalizovali nechtěné rozostření, optimalizovali jsme zadní povrch brýlových čoček. Oči dětí se tak mohou dívat do všech směrů. Design ZEISS ClearFocus přináší dobrý zrak a korekci krátkozrakosti do všech úhlů pohledu.

Pět dětí v brýlích leží na podlaze. Hlavy mají u sebe a nohy mají ven z kruhu.

Vrstva ZEISS DuraVision

Antireflexní vrstva odolná proti poškrábání na povrchu čoček, aby byly odolnější – ideální pro mladé aktivní děti. Povrchovou úpravu ZEISS DuraVision Kids s univerzální ochranou lze považovat také za skvělé řešení konkrétně navržené pro děti. Nabízí vynikající antireflexní vlastnosti, které mladým dětem propůjčují nerušené vidění a nízkou odrazivost na zadní straně čoček.

Chlapec jede na kole v parku, na sobě má brýle a přilbu.

Technologie ZEISS UVProtect

Kompletní UV ochrana, která vaše děti chrání, když si hrají při hraní venku.

Dívenka v brýlích stojí venku a fouká bubliny.

Proč byste pro své dítě měli vybrat brýlové čočky MyoCare®?

Zrak je v brýlových čočkách ZEISS MyCare stejně dobrý jako v jednoohniskových čočkách ZEISS.9

Brýlová čočka, která u dětí účinně reguluje korekcí krátkozrakosti, by měla být také pohodlná a poskytovat nositeli ostrý zrak. Proto si tolik vážíme názoru dětí, které nosí brýlové čočky MyoCare. 99 % dětí, které nosí brýlové čočky ZEISS MyoCare, tvrdí, že jejich zrak na blízko a dálku je velmi dobrý, a na brýlové čočky si 100% zvykly během jednoho dne.9
Děti by si měly hrát bez omezení. Při nošení brýlových čoček ZEISS MyoCare si vaše dítě stále může hrát venku, číst, sportovat a mnoho dalších činností.

Tipy pro účinnou korekci krátkozrakosti

Dvě dívky a chlapec v brýlích si venku na poli hrají s lupou.

Dohlédněte na to, aby vaše děti trávily více času venku:
Z výzkumu plyne, že k prevenci či zpoždění nástupu krátkozrakosti pomáhá trávit venku minimálně 2 hodiny denně (tento čas lze v průběhu dne rozložit).

Dvě dívky v brýlích sedí vedle sebe. Jedna je mladší a druhá starší. Mladší dívka se dívá do tabletu, starší do chytrého telefonu.

Naučte děti správně pracovat na blízko:
Nedovolte, aby se vaše děti příliš dlouho dívaly na blízko, například do chytrého telefonu nebo tabletu. Pokud si vaše dítě rádo čte, ujistěte se, že si dává pravidelné pauzy. Nepracujte ve vzdálenostech menších než 20 cm.

Oční lékař posazuje nové brýle na obličej mladého chlapce a kontroluje, zda dobře sedí.

Nechte zrak dětí pravidelně kontrolovat:
Včasné zjištění problému je klíčové, nejenom pro co nejdřívější korekci zraku dítěte, ale také pro korekci progrese krátkozrakosti.. Všechny děti starší 5 let by měly docházet na kontrolu zraku alespoň jednou za rok, dokud nedosáhnou 18–20 let věku.

Mladý chlapec v brýlích sedí na stole, drží pero a dívá se do dálky.

Zajistěte, aby vaše dítě brýle nosilo co nejčastěji.

V případě, že se rozhodnete pro korekci krátkozakosti, je velmi důležitým faktorem pro účinnost léčby dohlédnout na to, aby se pomůcka dítěti dobře nosila. Tyto brýlové čočky jsou účinné, pouze pokud se nosí pravidelně. Brýlové čočky ZEISS MyoCare se velmi dobře nosí. Celých 100 % dětí uvedlo, že si na brýlové čočky MyoCare i MyoCare S  zvyklo během jednoho dne.9

Venku na slunci a v pohodě.

UV ochrana pro dětsk oči.

Účinná ochrana proti škodlivému UV záření je nezbytnou součástí každých brýlových čoček, zejména v případě citlivých dětských očí. Kompletní UV ochrana je u všech čirých čoček ZEISS pro korekci krátkozrakosti standardní výbavou. Díky tomu se vaše dítě může bavit na slunci, aniž by to mělo negativní dopad na jeho oči.

Vyšší zrakový komfort a odolnost proti poškrábání – ideální pro dětské brýle.

Také k dostání ve variantě ZEISS MyoCare: ZEISS DuraVision BlueProtect. Ochrana proti modrému světlu pro krátkozraké děti, které rozptyluje modré světlo vyzařované chytrými telefony, tablety, LED světly, televizemi a počítači. Zahrnuje integrovanou prémiovou ochranu proti poškrábání a speciální vrstvu odolnou proti špíně.

Související články

Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti