Latest on the COVID-19 Situation

In response to the coronavirus pandemic, ZEISS has taken comprehensive measures to protect employees and maintain smart business continuity.

In order to continue supporting customers and partners as best as possible, at ZEISS we are doing everything we can to protect our employees’ health and safety as well as maintain production in our plants and ensure our service operations.

In January, ZEISS set up a dedicated task force. We are closely assessing the latest developments together with government agencies and healthcare authorities on an ongoing basis. Decisions are made daily regarding the most sensible measures for ZEISS to take.

Of course, we will continue to be available for our customers as best we can. Some employees in individual areas are currently working remotely but can still be reached at their usual phone numbers and email addresses.

However, should our customers experience any disruptions in service at some of our sites and sales offices, we can also be contacted on these numbers.


Skupina ZEISS

Čtyři segmenty, které vytvářejí technologický pokrok

Semiconductor Manufacturing Technology

Velká část všech mikročipů se dnes po celém světě vyrábí pomocí optických technologií ZEISS. Společnost ZEISS zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologie polovodičových výrobních zařízení, ve věku mikroelektroniky umožňuje výrobu stále výkonnějších, energeticky účinnějších a ekonomicky výhodnějších mikročipů.

Industrial Quality & Research

Všude, kde je vyžadována maximální přesnost, zaručuje ZEISS standardy kvality: se souřadnicovými měřicími stroji, s metrologickým softwarem a mikroskopickými systémy pro vědu, výzkum a kontrolu materiálů. ZEISS zajišťuje vizualizaci i těch nejmenších struktur a procesů.

Medical Technology

Díky svým produktům a řešením pro oftalmologii, neurochirurgii, chirurgii ORL, stomatologii a onkologii přispívá ZEISS k pokroku v medicíně a pomáhá lékařům na celém světě zlepšovat kvalitu života jejich pacientů.

Consumer Markets

ZEISS jako jeden z předních světových výrobců brýlových čoček zajišťuje maximálně pohodlné vidění. Fotografické a filmové objektivy, dalekohledy, spektivy, pozorovací systémy pro letové simulátory a planetária značky ZEISS poskytují uživatelům vynikající optickou kvalitu, a tím i mnohé nezapomenutelné okamžiky.


ZEISS je mezinárodně působící technologická společnost s vedoucím postavením v oblasti optického a optoelektronického průmyslu.

Díky svým řešením posouvá ZEISS svět optiky stále kupředu, čímž se výrazně spolupodílí na technologickém pokroku.

Skupina ZEISS

Česká republika

Skupina ZEISS vyvíjí a prodává zařízení na výrobu polovodičů, měřicí techniku, mikroskopy, lékařskou techniku, brýlové čočky, fotografické a filmové objektivy, dalekohledy a planetária. Koncern se vyvinul z dílny pro přesnou mechaniku a optiku, kterou si zakladatel společnosti Carl Zeiss otevřel ve východoněmeckém městě Jena v roce 1846. Dnes sídlí společnost Carl Zeiss v Oberkochenu na jihozápadě Německa.