Skupina ZEISS

Čtyři segmenty, které vytvářejí technologický pokrok

Semiconductor Manufacturing Technology

Velká část všech mikročipů se dnes po celém světě vyrábí pomocí optických technologií ZEISS. Společnost ZEISS zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologie polovodičových výrobních zařízení, ve věku mikroelektroniky umožňuje výrobu stále výkonnějších, energeticky účinnějších a ekonomicky výhodnějších mikročipů.

Industrial Quality & Research

Všude, kde je vyžadována maximální přesnost, zaručuje ZEISS standardy kvality: se souřadnicovými měřicími stroji, s metrologickým softwarem a mikroskopickými systémy pro vědu, výzkum a kontrolu materiálů. ZEISS zajišťuje vizualizaci i těch nejmenších struktur a procesů.

Medical Technology

Díky svým produktům a řešením pro oftalmologii, neurochirurgii, chirurgii ORL, stomatologii a onkologii přispívá ZEISS k pokroku v medicíně a pomáhá lékařům na celém světě zlepšovat kvalitu života jejich pacientů.

Consumer Markets

ZEISS jako jeden z předních světových výrobců brýlových čoček zajišťuje maximálně pohodlné vidění. Fotografické a filmové objektivy, dalekohledy, spektivy, pozorovací systémy pro letové simulátory a planetária značky ZEISS poskytují uživatelům vynikající optickou kvalitu, a tím i mnohé nezapomenutelné okamžiky.


ZEISS je mezinárodně působící technologická společnost s vedoucím postavením v oblasti optického a optoelektronického průmyslu.

Díky svým řešením posouvá ZEISS svět optiky stále kupředu, čímž se výrazně spolupodílí na technologickém pokroku.

Skupina ZEISS

Česká republika

Skupina ZEISS vyvíjí a prodává zařízení na výrobu polovodičů, měřicí techniku, mikroskopy, lékařskou techniku, brýlové čočky, fotografické a filmové objektivy, dalekohledy a planetária. Koncern se vyvinul z dílny pro přesnou mechaniku a optiku, kterou si zakladatel společnosti Carl Zeiss otevřel ve východoněmeckém městě Jena v roce 1846. Dnes sídlí společnost Carl Zeiss v Oberkochenu na jihozápadě Německa.