Pohyb při překračování hranic představivosti – detailní záběr na modrou oční bulvu ve tmě

Překračování hranic představivosti

ZEISS v České republice

Lepší vidění

Společnost ZEISS nabízí unikátní kombinaci odborných znalostí v oblasti oftalmologie a optiky, od precizního vyšetření zraku až po brýlové čočky.

Diagnóza a léčba

Díky svým produktům a řešením v oblasti oftalmologie a mikrochirurgie přispívá společnost ZEISS k lékařskému pokroku a zlepšuje kvalitu života pacientů.

Umožnění výroby čipů

Díky zařízením na výrobu polovodičů společnost ZEISS již více než 50 let umožňuje rozvoj technologií budoucnosti a je hnací silou globální digitalizace.

Tyto výrobky nejsou v současné době dostupné ve vaší zemi. 

Měření a kontrola

Měřicí technika ZEISS zajišťuje dokonalé výsledky v průmyslových odvětvích, kde jsou základními faktory úspěchu přesnost, kvalita a efektivita.  

Výzkum mikro- a nanostruktur

S optickými, elektronovými/iontovými a rentgenovými mikroskopy ZEISS můžete zobrazit i ty nejmenší struktury a nejrychlejší procesy.

Fotografie a film

Nadšenci do fotografování se při pořizování snímků nezapomenutelných okamžiků spoléhají na objektivy značky ZEISS. Objektivy ZEISS byly dokonce i u přistání na Měsíci. 

Pozorování a zážitky

Myslivost Pozorování přírody

Pozorování a zážitky

Zaměřovače pro pušky ZEISS a termovizní zařízení pomáhají lovcům v každé situaci spolehlivě zasáhnout cíl, aby tak mohli plnit své povinnosti. 

Vytvořte virtuální světy

Společnost ZEISS je dodavatelem kompletních systémů pro moderní planetária. Tyto výrobky nejsou v současné době dostupné ve vaší zemi.

Vývoj a výroba

Spektrometrická řešení ZEISS i jednotlivé komponenty jsou dokonale přizpůsobeny tomu, aby prostřednictvím efektivity, kvality a stability přinášely hodnotu do řízení procesů. Tyto výrobky nejsou v současné době dostupné ve vaší zemi. 

Vývoj a výroba

Díky odborným znalostem je společnost ZEISS spolehlivým partnerem při vývoji, konstrukci a výrobě přesných komponent, optických modulů a systémů. Tyto výrobky nejsou v současné době dostupné ve vaší zemi. 

Vývoj softwarových řešení

Díky rozsáhlým odborným znalostem v oblasti pokročilých technologií a metodám rychlého způsobu práce vyvíjí společnost ZEISS digitální a softwarová řešení na míru, která utvářejí trhy. Tyto výrobky nejsou v současné době dostupné ve vaší zemi. 

ZEISS v České republice

ZEISS je mezinárodně působící technologická společnost s vedoucím postavením v oblasti optického a optoelektronického průmyslu.

Společnost Carl Zeiss byla založena v Jeně (Německo) r. 1846. Po druhé světové válce a rozdělení Německa dochází i k rozdělení společnosti Carl Zeiss. Na území České republiky a Slovenska je aktivní východoněmecká společnost Carl Zeiss Jena.

Koncem 70. let dvacátého století se zde začínají prodávat produkty ZEISS i přes západoněmeckou společnost Carl Zeiss, která se ale nazývá Opton GmbH. Jde o světelné a elektronové mikroskopy, dále o operační mikroskopy a produkty pro oftalmologii.

V 80. letech dvacátého století se na našich trzích objevují i produkty z oblasti souřadnicové měřicí techniky s unikátními snímacími a skenovacími hlavami. V roce 1993 se zakládají v České republice a na Slovensku samostatné společnosti Carl Zeiss, které se zabývají prodejem a poskytováním služeb v oblasti Mikroskopie a Medicínské techniky. Později jsou firmy rozšířeny o divize Průmyslová měřicí technika a Vision a jmenují se Carl Zeiss Opton. Od roku 1997 nesou název Carl Zeiss spol. s r.o. Firmy mají sídla v Praze a Bratislavě.

Divize Průmyslová měřicí technika navíc buduje měřicí laboratoře v různých částech Česka a Slovenska, aby mohla být svým zákazníkům co nejblíže.