Módní UV ochrana a extrémně ostré vidění na slunci.

Jedna čočka pro všechny venkovní aktivity.

Tento módní doplněk je zárukou mimořádně ostrého vidění a 100% ochrany proti UV záření. To vše v jedné čočce. ZEISS sluneční brýlové čočky – nelepší volba pro vaše sluneční brýle. Ať už nosíte dioptrické brýle či nikoli, z našeho širokého výběru slunečních brýlových čoček si vybere každý.

Sluneční brýlové čočky společnosti ZEISS –

módní, všestranné a vysoce výkonné. Pro všechny venkovní aktivity.

Jsou všechny sluneční brýle stejné? Ani náhodou. Kdy nosíte sluneční brýle nejčastěji? Při nakupování? V kavárně? Při procházce parkem? Při sportování? Nebo například při řízení auta? Čím více vám vaše sluneční brýle vyhovují, tím pohodlněji se vám budou nosit. Vyplňte náš test a zjistěte, které ZEISS venkovní brýlové čočky jsou pro vás nejvhodnější. Vybrat si můžete ze třech kategorií: Urban, Drive a Active.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Až 100% filtrace UVA a UVB záření. Pobyt na slunci – bez poškození zraku.

Všechny kategorie slunečních brýlových čoček ZEISS – Urban, Drive i Active – obsahují 100% ochranu proti UVA a UVB záření a očím tak poskytují optimální ochranu. Užijte si pohodlné vidění na venkovním slunci. Vaše oči vám budou vděčné.

Rada pro vás: čím citlivější na světlo vaše oči jsou, tím tmavší odstín by vaše sluneční brýle měly mít. Světlé a gradientní odstíny jsou ideální do oblačnosti s trochou slunce, zatímco tmavé odstíny vaše oči ochrání na ostrém slunci.

Sluneční brýlové čočky pro život ve městě.


Moderní, módní, barvité. Optimální sluneční ochrana pro fanoušky módy.

Sluneční brýle kategorie Urban jsou perfektní volbou pro módní nadšence a všechny, kteří chtějí vypadat stylově. Nabízíme poutavé barvy, atraktivní design a oku lahodící povrchové úpravy. Sluneční brýlové čočky obsahují 100% ochranu před UVA a UVB zářením.

Sluneční brýlové čočky pro život ve městě.

Proč jsou naše sluneční brýlové čočky vhodné pro život ve městě?

 • Více barev. Vyberte si svůj vlastní odstín z téměř neomezeného počtu možností – anebo zvolte jeden z mnoha standardních a gradientních odstínů ... více
 • Stylové zrcadlové povrchy, které lze různě kombinovat, aby přesně vyhověly vašemu stylu ... více
 • Pohodlné nošení. Se samozabarvovacími brýlovými čočkami ZEISS odpadá (otravné) střídání brýlí: venku se rychle ztmaví, uvnitř se pak automaticky vyjasní. Brýle vhodné pro všechny a do všech každodenních situací – do práce, na nákupy, do parku i do kavárny ... více

Naše doporučení pro kategorii Urban:

Trendy odstíny s módní povrchovou úpravou, včetně zrcadlové povrchové vrstvy, nemají ve slunných dnech ve městě soupeře. Pokud si pod širým nebem přejete co největší zrakovou pohodu, samozabarvovací brýlové čočky jsou jasnou volbou.

 • Intenzita světla: nízká až vysoká
 • doporučená kategorie filtru: 0 až 3 v závislosti na městském prostředí a množství slunečního svitu
 • absorpce světla: 0 až 92 % v závislosti na městském prostředí a množství slunečního svitu

ZEISS sluneční brýle pro řidiče.


Zmírněte dopad oslnivého světla, zvyšte kontrast a chraňte své oči při řízení.

Na cestách a v pohodě: Sluneční brýle ZEISS jsou ideální jak pro profesionální, tak pro časté řidiče, kteří ocení maximální zrakovou pohodu a bezpečnost. Volitelný polarizační filtr čoček omezuje dopad oslnivého světla, se kterým se na silnici potkáváme (např. ostrý sluneční svit nebo odraz světla od mokré vozovky). Speciální odstíny, např. Skypol® či Skylet®, zvyšují vnímání kontrastu. Sluneční brýle jsou k dostání také v zaobleném tvaru pro dodatečnou ochranu před větrem a jsou tak ideální pro vyjížďku v kabrioletu. Sluneční brýlové čočky obsahují 100% ochranu před UVA a UVB zářením.

Zmírněte dopad oslnivého světla, zvyšte kontrast a chraňte své oči při řízení.
Proč jsou naše sluneční brýle ideální pro řízení?
 
 • Při řízení se můžete těšit z výjimečně ostrého vidění, nepříjemné ostré světlo ze slunečních paprsků či odrazů od vozovky je totiž díky polarizačnímu filtru omezeno na minimum ... více
 • Odstín zvyšující kontrast pro optimální vidění při řízení, který nijak nesnižuje vhodnost čoček pro řízení: ZEISS Skypol a ZEISS Skylet ... více
 • Účinná ochrana před větrem při vyjížďce v kabrioletu. Sluneční brýlové čočky ZEISS jsou dostupné také v zaobleném tvaru. Se speciálně vyladěnou tloušťkou podél okrajů čočky ... více
 • Užijte si vyšší bezpečnosti při řízení – s brýlovými čočkami ZEISS DriveSafe. Tyto čočky jsou dostupné také ve speciálním odstínu a s polarizačním filtrem pro lepší vnímání kontrastu na cestách ... více

Naše doporučení pro kategorii Drive:

Sluneční brýlové čočky pro řízení musí být pohodlné a musí vám dodávat pocit jistoty. Doporučujeme čočky zvyšující kontrast a tradiční odstíny (hnědý, šedý a zelený), protože ne všechny barvy jsou vhodné pro řízení.

 • Intenzita světla: střední až vysoká
 • doporučená kategorie filtru: 2 až 3
 • absorpce světla: 57 až 92 %  

Sluneční brýlové čočky pro sportovní nadšence.


Přesně padnoucí vašemu životnímu stylu. Užijte si neobyčejně ostré vidění až na okraj čoček.

Nehledě na to, zda vás baví lyžování, jízda na kole či práce na zahrádce, sluneční brýlové čočky ZEISS jsou pro lidi s aktivním životním stylem perfektní volbou. Tyto čočky jsou uzpůsobeny vašim zálibám či oblíbenému sportu a jsou k dostání s volitelnou zelenou, červenou, intenzivní modrou či stříbrnou zrcadlovou povrchovou úpravou. Navíc jsou sportovně laděné, odolné a módní – a také nesmírně pohodlné: zrcadlová vrstva zamezuje nepříjemným odrazům světla od zadního povrchu čoček. Dostupné také v zaoblené verzi. Sluneční brýlové čočky obsahují 100% ochranu před UVA a UVB zářením.

Přesně padnoucí vašemu životnímu stylu. Užijte si neobyčejně ostré vidění až na okraj čoček.
Proč jsou naše sluneční brýle ideální pro lidi s aktivním životním stylem?
 
 • Univerzální ochrana proti slunci, větru a dalším živlům: sportovní brýle se zaoblenými slunečními čočkami ZEISS jsou tvořeny tenkými okraji, a to i v případě vysokého počtu dioptrií ... více
 • Užijte si optimální vidění na souši i na vodě. Nutnost pro všechny sportovní nadšence: sluneční brýlové čočky s polarizačním filtrem pro minimalizaci nepříjemného ostrého a odráženého slunečního světla, např. při plachtění, surfování či při řízení na mokré vozovce ... více
 • Barva a odstín – dokonale ušité na míru vaším potřebám. Který odstín poskytuje nejlepší kontrast za kterého počasí? Jak mohou žluté brýlové čočky zlepšit váš sportovní výkon? Vyberte si barvu, která je vám nejbližší, a intenzitu odstínu, která vyhoví všem vašim potřebám, i na velmi ostrém slunci ... více
 • Výkon, na který se můžete spolehnout. Špička mezi slunečními brýlemi pro zimní sporty: lyžařské brýle ZEISS ... více

Naše doporučení pro kategorii Active:

Různé světelné podmínky jsou výzvou, se kterou by se vaše brýle měly být schopny vypořádat a umožnit vám číst terén. Jen tak si totiž venkovní aktivity užijete na plno. Funkční odstíny, čočky, zrcadlové povlaky a zaoblené čočky umožňující dobré vidění chrání váš zrak a napomáhají ostrému vidění.

 • Intenzita světla: vysoká až extrémně vysoká a funkční
 • doporučená kategorie filtru: 2 až 4
 • absorpce světla: 82 až 97 %  

ZEISS AdaptiveSun

Chytré sluneční brýlové čočky, které se přizpůsobují měnícímu se světlu.

ZEISS AdaptiveSun jsou sluneční brýlové čočky navržené tak, aby automaticky měnily svou barevnou intenzitu podle míry dopadajícího UV záření. Samozřejmostí je úplná UV ochrana a ochrana před oslněním.

Novinka!
Chytré sluneční brýlové
čočky

Jednoohniskové čočky ZEISS:

užijte si perfektní vidění na blízko i na dálku.

Jednoohniskové brýlové čočky ZEISS pomáhají s nápravou krátkozrakosti a dalekozrakosti. Tyto čočky jsou pro co nejlepší vidění konkrétnímu nositeli vždy uzpůsobeny na míru - a to i v jejich periferii. Jednoohniskové čočky se mohou pochlubit také tenkostí, estetickým vzhledem a výbornou přirozenou tolerancí nositele.

Novinka!
Chytré sluneční brýlové
čočky

Progresivní brýlové čočky ZEISS.

Malá mistrovská díla.

Stejně jako oblek na míru i progresivní brýlové čočky ZEISS jsou vyrobeny na míru, aby přesně vyhověly potřebám nositele. Tímto je zajištěna vyšší tolerance nositele, rychlejší přizpůsobení se a ostré vidění do všech vzdáleností.

Škrábance a nečistoty nemají šanci. Odolnější než kdykoli předtím.

Vysoce výkonná povrchová úprava čočkám propůjčuje neobyčejnou odolnost proti poškrábání či částicím statického prachu. Výhoda: vaše čočky zůstanou čisté po mnohem delší dobu a mnohem snáze je vyčistíte. Lepší vidění i lepší vzhled – z části také díky nejmodernější antireflexní povrchové úpravě.

5 tipů pro nositele slunečních brýlí


 Tyto dva aspekty se nevylučují. Sluneční brýle ZEISS jsou optimálním řešením i pro jedince s vysokým počtem dioptrií i pro nositele progresivních čoček.

1. „Sluneční brýle, které jsou jak módním doplňkem, tak nabízí skvělou zrakovou podporu? Tomu nevěřím!“ – Tyto dva aspekty se nevylučují. Sluneční brýle ZEISS jsou optimálním řešením i pro jedince s vysokým počtem dioptrií i pro nositele progresivních čoček.

Díky téměř neomezenému výběru odstínu si můžete vybrat z nepřeberného množství dostupných barev

2. Díky téměř neomezenému výběru odstínu si můžete vybrat z nepřeberného množství dostupných barev – stejně jako při nákupu oblečení. Velké oblibě se momentálně těší čočky s gradientními odstíny či zrcadlovým povrchem. Vyzkoušejte je – možná budou skvěle pasovat k vašemu oblíbenému oblečení.

100% UV ochrana před škodlivým UVA a UVB zářením – nezbytná vlastnost každých slunečních brýlí.

3. 100% UV ochrana před škodlivým UVA a UVB zářením – nezbytná vlastnost každých slunečních brýlí. Všechny sluneční brýlové čočky ZEISS jsou dostupné se 100% UV ochranou. Ta je buďto standardní, nebo doplňkovou součástí.

Péče o sluneční brýle hraje důležitou roli.

4. Péče o sluneční brýle hraje důležitou roli. Při koupi si vyberte správnou povrchovou úpravu (např. ZEISS DuraVision), jen tak se slunečními brýlemi budete dlouhodobě spokojeni.

Váš optik vám s výběrem vhodných slunečních brýlí rád pomůže.

5. Váš optik vám s výběrem vhodných slunečních brýlí rád pomůže. Ať už máte zaoblené čočky, polarizační filtr, atypické obruby nebo jsou vaše čočky upraveny pro řízení – sluneční brýle toho zvládají spoustu.  

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti