Větší zraková pohoda, vyšší bezpečnost.

Povrchová úprava čoček s filtrem modrého světla.

Novinka! Úplná UV
ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS

Povrchová úprava ZEISS DuraVision BlueProtect. Pro ty, kteří tráví hodně času uvnitř a které unavuje světlo vyzařované LED žárovkami, televizemi či počítačovými monitory a je pro ně nepříjemné.

Povrchová úprava DuraVision® BlueProtect společnosti ZEISS.

Ochrana vašich očí před modrým světlem.

Moderní zdroje světla a displeje vyzařují neúměrně velké množství modrého světla. Lidské tělo sice ke kontrole spánku a probouzení určité množství modrého světla vyžaduje, velké množství toho „nesprávného“ modrého světla však může znamenat zdravotní riziko a způsobit oční choroby. Čočky s povrchovou úpravou ZEISS DuraVision BlueProtect obsahují speciální filtr zajišťující pohodlné vidění i při velkém množství modrého světla.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Odfiltruje potenciálně škodlivé modré světlo.

Chytré telefony, LED žárovky, televize, počítačové monitory, e-čtečky a tablety vyzařují velké množství modrého světla. Vyzařování velkého množství modrého světla je jednou z příčin únavy očí. Filtr modrého světla DuraVision® BlueProtect určité množství modrého světla redukuje. Velké množství lidí, kteří povrchovou úpravu DuraVision® BlueProtect vyzkoušeli, si chválí mnohem větší zrakovou pohodu.

Ochrana za všech okolností. Venku i vevnitř.

Čočky slunečních brýlí, jako jsou např. ZEISS Skylet anebo ZEISS PhotoFusion samozabarvovací čočky, jsou opatřeny 100% UV ochranou, užíváte-li si rádi venkovního sluníčka. Optimální vylepšení do vnitřních prostor: Povrchová úprava DuraVision® BlueProtect. Tato povrchová úprava filtruje modré světlo také v případě čirých čoček.

Ve zkratce: jaké jsou zdroje modrého světla?

Modrofialové světlo se k oku dostává z různých zdrojů. Je součástí slunečního světla, ale je vyzařováno také displeji mobilních telefonů, počítačovými obrazovkami, televizemi, LED žárovkami a v neposlední řadě také úspornými žárovkami – a to vždy v různé intenzitě.

Ve zkratce: jaké jsou zdroje modrého světla?
Úplná UV ochrana ve všech čirých brýlových čočkách ZEISS. Celý den. Každý den.

UV záření je vždy přítomné. I když je venku zamračeno. UV záření představuje zdravotní riziko pro vaše oči, ale i jejich okolí. Chráníte své oči, když jste venku? Všechny čiré brýlové čočky ZEISS jsou nyní k dostání s plnou UV ochranou!

Speciální vlastnosti těchto čoček filtrují škodlivé UV paprsky a vašim očím poskytnou dlouhotrvající ochranu.

Samozabarvovací brýlové čočky. Brýlové čočky se zabudovanou ochranou proti slunci. Stylové a praktické.

Brýle pro každou situaci: tyto samozabarvovací čočky fungují také jako sluneční brýle. Ztmaví se během vteřiny a vyjasní v průběhu několika málo minut. Samozřejmostí je 100% UV ochrana. A pair of glasses for every situation: these self-tinting lenses also work as sunglasses. They darken in seconds and clear up in just a few minutes. And of course they feature 100% UV protection.

Šetří vaše oči při práci na počítači.

Pro větší koncentraci, méně unavené oči a čistou hlavu.

Dovolte nám představit vám kolegu, na kterého se můžete vždy spolehnout – rovněž dostupné s povrchovou úpravou DuraVision® BlueProtect: Kancelářské brýlové čočky ZEISS optimalizované pro práci na počítači. Práce vaše oči tolik neunaví a ještě lépe uvidíte.

Vyhněte se únavě očí s digitálními čočkami s povrchovou úpravou DuraVision BlueProtect.

Pálící či přepracované oči, bolesti hlavy a krku: pravidelné používání chytrých telefonů e-čteček či tabletů často vede k únavě zraku z digitálních zařízení Digitální brýlové čočky mohou pomoci. Budou vašim očím oporou a díky speciálně optimalizovanému zornému poli na blízku jim dopřejí mnohem větší pohodlí. V kombinaci s povrchovou úpravou DuraVision BlueProtect předchází únavě zraku a umožňují vám vidět lépe.

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem 


Pravidelně si vyčleňte chvíli, kdy se budete dívat do dálky

1. Pravidelně si vyčleňte chvíli, kdy se budete dívat do dálky – obzvláště, pracujete-li s počítačem nebo často používáte tablet či chytrý telefon.

Modré světlo ovlivňuje náš biologický rytmus.

2. Modré světlo ovlivňuje náš biologický rytmus. Ze studií vyplynula důležitost modrého světla zejména při regulaci hladiny melatoninu v lidském těle a tím také cyklu spánku/vstávání a celkové duševní pohody. Proto je důležité, abyste se svým očním optikem probrali, jak modré světlo co nejlépe filtrovat.

Přílišné množství modrého světla (např. při čtení na tabletu) a jasného umělého světla mohou být příčinou nespavosti.

3. Přílišné množství modrého světla (např. při čtení na tabletu) a jasného umělého světla mohou být příčinou nespavosti. Zapamatujte si: v noci používejte slabé světlo a vyvarujte se velmi ostrému světlu. Relaxujte, například u svíčky.

Denní světlo obsahuje velké množství modrého světla.

4. Denní světlo obsahuje velké množství modrého světla. Podle různých studií může vystavení se vysokoenergetickému modrému světlu poškodit sítnici a v průběhu času zvýšit riziko makulární degenerace. Nejlepší řešení: sluneční brýle se 100% UVA a UVB ochranou nebo samozabarvovací čočky společnosti ZEISS.

Pálí vás po večerech oči?

5. Pálí vás po večerech oči? Trpíte bolestí hlavy, krku či zad? Příčinou může být únava zraku z digitálních zařízení. Nechte si své oči otestovat ZEISS očním specialistou.  

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti