Lyžařské brýle ZEISS.

Váš společník pro spolehlivou ochranu na svahu.

Speciálně vyvinuty pro alpské zimní sporty. Lyžařské brýle ZEISS představují účinnou ochranu očí před sněhem, deštěm, větrem a také před ostrým UV-A a UV-B zářením ve vysoce položených horských oblastech. Patentovaný design, aby se pohodlně nosily a bylo přes ně co nejvíce vidět. Užijte si módní ochranu a skvělý zrak – za každého počasí.

Lyžařské brýle ZEISS.

Dokonalá ochrana a univerzální skvělé vidění za každého počasí.

Při lyžování a snowboardingu jsou naše oči vystaveny extrémním podmínkám. Sníh a led na sjezdovce odrážejí sluneční svit a výrazně tak zvyšují množství UV záření, zatímco studený vítr a srážky omezují viditelnost. Lyžařské brýle ZEISS byly speciálně vyvinuty, aby se výzvám alpských sportů postavily. Vychutnejte si dokonalou UV ochranu brýlí, které vám dokonale padnou a umožní svět pozorovat přes velké zorné pole s vylepšeným kontrastem jak za ostrého slunečního svitu, tak za mlhy. Tyto ochranné brýle jsou extrémně odolné a lehké – s širokou nabídkou stylových obrub a odstínů.

Záruka ZEISS kvality

Styl pro každého.

Naše kolekce lyžařských brýlí ZEISS obsahuje mnoho modelů v atraktivních barvách pro ženy, muže i děti. Nabídka obsahuje širokou škálu skel, takže vyhoví každé vaší potřebě. Všechny brýle ZEISS vyhovují mezinárodním normám.

Lyžařské brýle ZEISS jsou vylepšeny o technologii Performance ZEISS Ri-PelTM, hydrofobní úpravu a vrstvu Clean Coat, takže se můžete těšit na nejvyšší úroveň funkčnosti.

Kolekce lyžařských brýlí ZEISS obsahuje celou řadu různých modelů dostupných ve 3 provedeních. Všechny se vyrábí v Itálii:

 • Cylindrické
 • Vyměnitelné
 • Junior

Cylindrické

Stylový vzhled odpovídající nejnovějším módním trendům.
Kompatibilní s dioptrickými brýlemi.

Lyžařské brýle ZEISS. Cylindrické - Stylový vzhled odpovídající nejnovějším módním trendům.

Vyměnitelné

Dvě skla, díky kterým dosáhnete vlastního stylu a která si poradí s každým počasím.

Lyžařské brýle ZEISS. Vyměnitelné - Dvě skla, díky kterým dosáhnete vlastního stylu a která si poradí s každým počasím.

Junior

Bezpečí a pohodlí pro mladé jezdce.
Kompatibilní s dioptrickými brýlemi.

Lyžařské brýle ZEISS. Junior - Bezpečí a pohodlí pro mladé jezdce.

Všechny lyžařské brýle ZEISS jsou k dostání pouze u optiků.

Účinná UV ochrana – i za extrémní sluneční záře.

ZEISS řešení na ochranu vašich očí.

Sluneční paprsky jsou na horách mnohem intenzivnější – a odrazy světla, např. od sněhu či ledových ploch, tento efekt mnohonásobně zvyšují. Oslepení slunečním svitem není nikde silnější než ve vysokých nadmořských výškách. Výsledek: vaše oči jsou vystaveny mnohem více slunečnímu UV-A a UV-B záření než obvykle.

Lyžařské brýle ZEISS filtrují 100 % tohoto záření do vlnové délky až 400 nanometrů a vašemu zraku tak zajišťují spolehlivou ochranu před nebezpečím a možným poškozením způsobeným slunečními paprsky. Také zajišťují ideální vidění za každého počasí, zejména za nízké viditelnosti. Tímto je dosaženo vyšší bezpečnosti, a to i při vysokých rychlostech a v neznámém terénu.

Kolekce obsahuje řadu výkonných brýlí do každého počasí:

 • Pro ostré světelné podmínky
  Tmavý odstín a zrcadlová skla s několika vrstvami
 • Do špatné viditelnosti
  Světlý kontrastní odstín
 • Do velmi špatné viditelnosti: řada ZEISS SONAR
  Vysoce kontrastní patentovaný odstín

ZEISS SONAR: pro lepší vnímání sjezdovky.

Inovativní patentovaný odstín s vysokým kontrastem vyvinutý pro lepší vidění v okolí sněhu a vnímání překážek. Zvýrazňuje barvy, jas a kontrast. Na rozdíl od standardních modrých blokačních filtrů ZEISS SONAR má specifickou spektrální křivku propustnosti, která se chová jako tlumič modrého světla, ale i tak do oka část modrého světla propouští – mezi 380 až 500 nm – pro rozpoznání nepravidelností ve sněhu, jako jsou např. hrboly a muldy. Lyžování a snowboardování je tak bezpečnější.

Velké clony pro ničím neomezené vidění.

Pro všechny, do každého počasí.

Užijte si nekompromisní kvalitu: skla lyžařských brýlí ZEISS jsou zárukou skvělé viditelnosti, při sjezdu uvidíte všechny překážky – např. stromy, změny terénu, nerovnosti či strmé svahy.

Vyměnitelná skla lyžařských brýlí ZEISS se mohou pochlubit patentovanou* konstrukcí: tenká pěnová vložka nejen maximalizuje nositelnost a komfort, ale v porovnání s klasickými lyžařskými brýlemi s tlustou pěnou také výrazně zvětšuje zorné pole.

Cylindrické lyžařské brýle ZEISS mají velká skla, abyste během jízdy co nejlépe viděli.

*Patent: EP2965728A1

Perfektně sedí, odolají nárazům.

Záruka vynikajícího pohodlí.

Better contrast vision, less glare. The optimum coating for your snow goggles.

Lyžařské brýle společnosti ZEISS tvoří odolné polykarbonátové sklo opatřené tvrdou ochrannou povrchovou vrstvou. Popruh brýlí tvořený silikonovou vložkou umožňuje snadné přichycení na helmu. Aby bylo možné brýle napasovat na většinu přileb, jsou na horní straně rámu opatřeny vyjímatelnou podpěrou.

5 tipů pro koupi a ochranu lyžařských brýlí

comfortable vision

1. Při koupi lyžařských brýlí věnujte pozornost velikosti a skutečnosti, jak vám brýle pasují. Vidění přes brýle musí být pohodlné. Při výběru brýlí si dejte na čas. Důkladně vyzkoušejte, jak vám brýle sedí a jak se vám přes ně dívá – nebojte se vyslovit svůj názor. Při koupi lyžařských brýlí si s sebou doneste svou helmu či dioptrické brýle, které při lyžování či snowboardování nosíte. Ne každé lyžařské brýle vám přes dioptrické brýle budou pasovat – zkontrolujte také kompatibilitu s vaší helmou.

UV Protection

2. Ubezpečte se, zda brýle nabízí tu nejlepší UV ochranu a vhodné skla do různého počasí a viditelnosti.

Requirements

3. Lyžařské brýle toho musí zvládat mnoho. Na slunci musí tlumit ostré světlo, zatímco za šera musí zvyšovat vnímání kontrastu a obrysů. Pouze jeden odstín či zrcadlová povrchová vrstva nemohou všem těmto požadavkům vyhovět, proto jsou nejlepší volbou lyžařské brýle s vyměnitelnými skly. Více informací vám sdělí váš optik.

Circulation and Antifog

4. Při výběru lyžařských brýlí se zajímejte o cirkulaci vzduchu a zamlžování.

Cleaning your snow goggles

5. Při čištění lyžařských brýlí buďte opatrní! Nikdy je neotírejte kusem látky či rukavicemi, jestliže jsou uvnitř mokré. To by totiž mohlo rychle zničit povrchovou vrstvu proti mlžení. Brýle vždy protřepte, aby se do nich dostal vzduch, nebo je za teplého počasí nechte vyschnout na vzduchu – hlavně je nepokládejte na topení. Lyžařské brýle čistěte vlažnou vodou a mýdlem s neutrálním pH. Ubezpečte se, aby se vaše brýle během čištění nenamočily. Nepoužívejte organické roztoky či mokré ubrousky!

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti