Porozumění zraku

Dobrý zrak má mnoho stránek – zjistěte více o základech vidění a zrakových pomůckách.

Zrak je nejdůležitějším ze všech pěti smyslů a lze jej charakterizovat jako složitou spolupráci mezi mozkem a očima, která nám v průběhu života umožňuje vidět okolní svět a všechny jeho detaily. A právě z toho důvodu je dobrý zrak nepostradatelný, přijde-li na zajištění vysoké kvality života. Brýle při dosahování tohoto cíle hrají velice důležitou roli. Čtěte dále a zjistěte, jak lidé vidí a co stojí za lidským zrakem. Zabýváme se tématy jako jsou anatomie lidského oka, onemocnění a postižení zraku, např. červeno/zelená barvoslepost, a brýle. Také vám poskytneme několik tipů k povrchovým úpravám. Věděli jste například, že existuje mnoho různých druhů brýlových čoček a jejich designů a že mnoho lidí vidí lépe s na míru uzpůsobenými brýlemi?

Rozpoznání problémů se zrakem

Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.: Jaké poruchy vidění existují a jak je můžeme napravit?

Lidské oko

Vše, co potřebujete vědět o anatomii, stavbě a funkcích zrakového centra našeho těla

Porozumění zraku 24.11.2017

Tags:

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Jak se vyrábí brýlové čočky? Od plastových po skleněné brýlové čočky ZEISS – vše, co si přejete vědět o výrobě brýlových čoček.

Porozumění zraku 28.3.2018

Tags:

Porucha vnímání červené a zelené barvy, červenozelená barvoslepost a celková barvoslepost Jaké existují typy barvosleposti a poruchy vnímání barev? A jak je poznáme?

Porozumění zraku 29.11.2017

Tags:

Historie brýlí Od úplných počátků, kdy měly podobu „čtecích kamenů“, po doplňky životního stylu
Lepší vidění pro seniory Každý, kdo překročil 40 let věku, obvykle potřebuje dvoje brýle. Progresivní čočky mohou obnovit 20/20 vidění.
Kolik brýlí potřebujete? Nenechte se zlákat všemi možnostmi, jež se na trhu nabízejí!
Perfektní vidění poskytované dětem Dětské brýle musí splňovat náročné standardy
Proč každý člověk vidí jinak? Bohatší barvy, lepší vidění v noci, ostřejší kontrast – pro dokonalejší využití celého našeho potenciálu kvalitního vidění.
Jak najdu ty správné progresivní brýlové čočky? Žádný problém: čtyři typy progresivních brýlových čoček usnadní výběr těch správných pro vaše potřeby
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti