Perfektní vidění poskytované dětem

Dětské brýle musí splňovat náročné standardy

Dětské brýle musí být pevné a vydržet činnosti, jako jsou sporty, škola a hraní. Dětské brýle by se neměly lámat, měly by být pružné a odlehčené natolik, jak je to jen možné.

V současnosti to už není žádný problém. K dispozici je široká škála elegantních obrub a doby, kdy čočky musely být tlusté jako pancéřové sklo, jsou už dávno pryč. Díváme-li se na perfektní model, měli bychom si uvědomit, že existuje několik aspektů, na které bychom měli dávat pozor.

To, co platí pro dospělé, platí pro děti zcela přirozeně také: brýle musí kompenzovat zrakové problémy. Toto zaručí, že děti budou procházet jejich mladými životy s perfektním, čistým viděním a vnímáním. Hraní a sportování vyžaduje, aby vaše děti měly výborné brýle. Dospívající mládež stále rozvíjí koordinační a motorické schopnosti. Proto má ještě větší důležitost to, aby děti se zrakovými odchylkami nosili brýle, které jim poskytnou 20/20 vidění.


Schopnost dospívajících posuzovat vzdálenost a účinek překážek nebo pohyblivých předmětů správně závisí na vidění.

Tím to však nekončí. Při čtení knihy nebo černé tabule ve škole, při hraní si jinými dětmi nebo studiu na počítači; dokonce při sledování televize – oči dětí musí pracovat přes čas. Děti, které se pohybují v husté dopravě, rozhodně potřebují dobré brýle. Ujistěte se, že brýle vašich dětí splňují všechny z následujících požadavků a mějte vždy na paměti – oči vašich dětí jsou drahocenné:

  • Vysoká odolnost proti rozbití
  • Spolehlivá odolnost proti poškrábání
  • Plnohodnotnou antireflexní vrstvu
  • Člen Coat k zajištění nepřetržitě čistého vidění a snadného čištění
  • Perfektní usazení
  • Optimální funkce

 

Tip: Obzvláště nyní, kdy znovu začíná škola – a toto není jen dobrá rada rodičům a žákům prvního stupně – doporučujeme: nechejte vyšetřit oči vašich dětí. Vyšetření zraku dětí do 1ř let věku může provádět pouze lékař u starších i optometrista. Dobrým nápadem může být dotaz na vaši zdravotní pojišťovnu, zda by poskytla prostředky na zaplacení brýlí vašeho dítěte. Vyšetření zraku nezabere příliš mnoho času a jeho provedení poskytne jistotu v tom, že vaše dítě zahájí nový školní rok bez zatížení způsobeného zhoršením zraku při pokusech číst to, co je napsáno na tabuli nebo v knize.

Výzkum ukázal: Čím dříve dítě získá pohled na jeho svět přes kvalitní čočky, tím lépe se bude jeho zrak vyvíjet během dalších let. Naštěstí v současnosti nebudou děti čelit problémům, jestliže budou nosit brýle.

Díky hrdinům v nedávných povídkách bude většina z nich ráda, že se může těšit ze zlepšeného vidění i přes to, že musí nosit brýle. Další důležitý faktor: Pobyt venku je pro oči dítěte užitečný. Podle australských výzkumníků dvě až tři hodiny pobytu na přírodním světle snižuje nebezpečí dalšího zhoršování zraku dítěte.

Obruby zhotovené z pružných, lehkých kovů jsou pro děti obzvláště vhodné. Čočky by se měly vyrábět z odlehčeného plastového materiálu, který značně snižuje nebezpečí zranění. Je zodpovědností vašeho optometristy, aby zajistil, že brýle vašeho dítěte budou sedět perfektně. Brýle by na hlavě neměly být ani příliš těsné, ani příliš volné a neměly by nikdy tlačit na ušní lalůčky.

Tip: Ujistěte se, že navštívíte takového optometristu, který vystaví průkaz služeb pro dítě.

Periodické bezplatné služby, které by měly být obsaženy v průkazu služeb pro vaše dítě, jsou: 

  • Periodické kontroly brýlí
  • Seřizování brýlí
  • Ultrazvukové čištění brýlí
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Oči našich dětí Když se dítě narodí, může okamžitě vidět. Avšak jeho zraková ostrost se musí po nějakou dobu vyvíjet.

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: Dětské brýle

Související produkty