Sport a volný čas

Jak mohou brýle zpříjemnit vaše koníčky a sportovní aktivity.

Naše koníčky a oblíbené sportovní aktivity nám v životě skýtají ty nejzábavnější okamžiky. Pohodlné vidění nám přitom může pomoci vychutnat si tyto mimořádné chvíle co nejintenzivněji. Brýlové čočky a obruby pro sportovní a odpočinkové aktivity mohou být uzpůsobeny přesně na míru dle potřeb každého individuálního uživatele. Jen jedno je přitom zásadní – optimální vidění pro maximum požitku.

Níže uvádíme několik tipů, jak si vybrat optimální brýlové čočky pro sportovní a odpočinkové aktivity


Celých 80 procent vjemů z okolí přijímáme očima, díky čemuž jsou naším nejdůležitějším smyslovým orgánem. Ve sportu je pak dobré vidění absolutní nutností. Slabé vidění neznamená jen nestrefení se do míče či nesprávný odhad cílové čáry. Může vést i k pocitu nejistoty i ke sportovním zraněním. Sportovní brýle musí sloužit ještě lépe než každodenní dioptrické brýle. Odolnost a ochrana proti oslnění jsou často základními požadavky.  Samozřejmě i jízda kabrioletem za slunečného dne na vaše brýlové čočky klade zcela jiné nároky než na pracovišti či v každodenním životě. S výběrem těch nejlepších brýlových čoček pro volný čas vám pomůže váš optik. Brýlové čočky uzpůsobí vašemu osobnímu rozpočtu i potřebám vašeho zraku. LEPŠÍ VIDĚNÍ vám nabízí několik tipů a příkladů, jak zajistit, abyste si pro sport a odpočinek zvolili optimální brýlové čočky odpovídající vašim individuálním požadavkům. Máte další dotazy ohledně brýlových čoček pro vaše sportovní aktivity či oblíbený koníček?
 

Polarizované čočky – lepší vidění

Víceúčelové čočky pro sluneční brýle, řízení vozidla a mnohá další využití

Sportovní brýle pro novou generaci běžců: Běžecké sluneční brýle Nike Vision Vaporwing

Společnosti Nike Vision a ZEISS daly hlavy dohromady a vytvořily sportovní sluneční brýle pro opravdové běžce.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Improve your performance with quality prescription sports glasses Optimum vision for athletes
Ne všechny sluneční brýle jsou stejné Lepší vidění vysvětluje, co byste měli vědět o UV ochraně, tónování, zrcadlových a polarizovaných čočkách a dalším, abyste si vybrali ty pravé sluneční brýle pro své konkrétní potřeby.
Lepší vidění pro zimní sporty Mnozí příznivci lyžování a snowboardingu, jak s korekcí vidění, tak i bez ní, „létají oslepení“ dolů po svazích.
10 nejužitečnějších tipů pro výběr sportovních brýlí Co byste měli mít na paměti při koupi sportovních brýlí? Zjistěte více, jak vylepšit svůj sportovní výkon a přitom si chránit zrak.
Zimní čas – čas pro čtení Perfektní brýle na čtení udělají váš oblíbený tajemný příběh ještě poutavější

Sport + volný čas 16. 10. 2017

Tags:

Jsou progresivní brýlové čočky pro lovce efektivní? Informace o tom, co pro vás mohou vaše brýle při lovu udělat.
Ideální brýle pro golfisty Klíč k lepšímu handicapu
Perfektní vidění při jízdě na kole: jaké brýlové čočky jsou nejlepší pro cyklisty? Rychlost, změny světelných podmínek a poletující částečky představují zvláštní podmínky pro brýle na cyklistiku: tady jsou některé tipy od projektu LEPŠÍ VIDĚNÍ.
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti