Progresivní čočky zvládnou vše:

zažijte konečně ten pocit vidět – bez ohledu na vzdálenost.

Novinka! Úplná UV
ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS

Progresivní čočky ZEISS přináší ideální vidění na blízko i na dálku. Díky výrobě na míru perfektně sedí, oči si na ně ve většině případů rychle zvyknou a nositeli umožňují dívat se ostře do všech vzdáleností.

Progresivní čočky ZEISS.

Osobité a zcela výjimečné – stejně jako vy.

Široká škála provedení progresivních brýlových čoček ZEISS vašemu očnímu optikovi umožní vyrobit progresivní brýle na míru ušité vašim specifickým zrakovým potřebám. To vše v kvalitě, která nemá obdoby. Měření hodnot vyráběných čoček a jejich zabudování do obrub napomáhá špičková počítačová technologie. Do jedné čočky jsou tak s plynulými přechody začleněny oblasti na blízko, střední vzdálenost i na dálku. Čočky jsou zhotovovány podle tvaru vašeho obličeje, životního stylu, profese a zrakových návyků. Osobité a zcela výjimečné – stejně jako vy.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vynikající snášenlivost nositele, extra rychlá adaptace. Pro optimální vidění.

Výroba progresivních čoček společnosti ZEISS zahrnuje celou řadu faktorů, technologií a údajů o nositeli, čímž je zaručena mnohem rychlejší adaptace než kdykoli předtím. Nezáleží na tom, jestli jste už progresivní brýle někdy nosili nebo budou vašimi prvními: na míru šité progresivní brýle jsou tou nejlepší volbou pro vysoce kvalitní a přirozený zrak.

Bezproblémové, dokonalé vidění – ať už se díváte kamkoli.

Nebývalá komplexnost provedení čoček ruku v ruce s nebývalým pohodlím: Progresivní brýlové čočky společnosti ZEISS vám zajistí ostrý zrak při každém pohybu očí, a to s přechodem, který už nemůže být hladší. Rozmazaný pohled v přechodové zóně je již minulostí.

Standardní design Individuální design
Standardní design
Individuální design

Digitální prostor ve vašich očích. Progresivní brýlové čočky pro moderní svět.

V dnešní době si už nedovedeme představit život bez chytrých telefonů či tabletů. Tato zařízení však pro naše oči představují novou výzvu. Progresivní brýlové čočky společnosti ZEISS tyto změny našich každodenních životů berou v potaz a díky speciálně optimalizovanému zornému poli na blízko umožňují rychlé a pohodlné zaostřování – ať se díváte kamkoli. Tyto čočky jsou vhodné nejen ke sledování digitálních zařízení, ale také ke čtení knih a časopisů, při kterém vám pomůžou také ke správnému držení hlavy i těla.

K dispozici do každé obruby. Váš styl, vaše volba.

Přemýšlíte o koupi nových módních obrub? Nechte se inspirovat pestrou škálou, která je na trhu k dispozici. Nové progresivní čočky vám váš ZEISS optik upraví, aby se vešly i do obrub neobvyklých tvarů (např. letecké brýle) a vyhovovaly vašim zrakovým návykům s co nejkratší dobou adaptace.

Neuvěřitelně tenké a lehké čočky. I v případě vysokého počtu dioptrií.

Následující pravidlo platí pro každé brýle: čím lehčí jsou, tím lépe. A to platí nejen pro obruby. Výroba monofokálních brýlových čoček ZEISS, které jsou i v případě vysokého počtu dioptrií tak tenké a lehké, jak jen je to možné, je umožněna použitím vysoce kvalitních materiálů a kategorií jakosti. Tímto je zajištěn maximální komfort nositele díky minimální hmotnosti.

Škrábance a nečistoty nemají šanci. Odolnější než kdykoli předtím.

Vysoce výkonná povrchová úprava čočkám propůjčuje neobyčejnou odolnost proti poškrábání či částicím statického prachu. Výhoda: vaše čočky zůstanou čisté po mnohem delší dobu a mnohem snáze je vyčistíte. Lepší vidění i lepší vzhled – z části také díky nejmodernější antireflexní povrchové úpravě.

Zvýšené vizuální pohodlí za umělého světla.
Potlačuje únavu očí a vizuální stres.

Nezáleží na tom, je-li to chytrý telefon, LED lampa, monitor, televize, tablet nebo e-čtečka: moderní zdroje světla vyzařují mnohem více modrého světla, než jsme byli kdy zvyklí. Modré světlo může být nebezpečné a mnozí jej považují za nepříjemné a únavné. Neblahý účinek má také na naše biologické rytmy. Speciální filtr modrého světla těchto brýlových čoček vám poskytne mnohem pohodlnější vidění.

Progresivní čočky a ochrana před sluncem – vše v jednom. Rekordní rychlost zajištěna.

Brýle pro každou situaci: tyto samozabarvovací čočky fungují také jako sluneční brýle. Ztmaví se během vteřiny a vyjasní v průběhu několika málo minut. Samozřejmostí je 100% UV ochrana.

Čočky s ochranou proti slunci, které se mohou pochlubit progresivním provedením.

Letní tým snů.

Každé brýle lze dle vaší volby přeměnit na sluneční, to znamená dokonalou UV ochranu a optimální vidění v jednom. Čočky jsou opatřeny vším, co od nich čekáte: vylepšeným vnímáním kontrastu, redukcí ostrého světla a antireflexní povrchovou vrstvou. Je příjemné nedělat kompromisy.

5 tipů pro progresivní čočky


Máte-li obtíže s viděním, okamžitě se obraťte na svého optometristu.

1. Máte-li obtíže s viděním, okamžitě se obraťte na svého optometristu. Čím dříve začnete progresivní čočky nosit, tím snadnější pro vás přechod bude.

osobní konzultace ohledně progresivních čoček a obrub, důkladné testování a ve výsledku čočky, které vám perfektně sednou.

2. Alfa a omega návštěvy očního optika: osobní konzultace ohledně progresivních čoček a obrub, důkladné testování a ve výsledku čočky, které vám perfektně sednou.

Dovolte očím, aby si na progresivní brýle okamžitě zvykly.

3. Dovolte očím, aby si na progresivní brýle okamžitě zvykly. To obnáší: jejich pravidelné nošení a trpělivost!

Vaše oči a zrak se přizpůsobí rychleji, než řeknete švec. Budete-li mít obtíže i po 14 dnech, navštivte vašeho optika. Jestliže při přímém pohledu dopředu nevidíte ostře nebo když se vám okraje v dálce zdají rozmazané, vaše brýle mohly být vycentrovány příliš vysoko. V případě, že se musíte příliš sklánět, abyste viděli věci ve vaší blízkosti, vaše brýle mohly být vycentrovány příliš nízko. V každém případě vám pomůže váš optik – problém vyřeší často jen krátká návštěva.

Lidé po první zkušenosti s progresivními čočkami si často pochvalují výrazné zlepšení zraku do dálky.

4. Lidé po první zkušenosti s progresivními čočkami si často pochvalují výrazné zlepšení zraku do dálky.

Při čtení pouze sklopte zrak – nesklánějte celou hlavu. Při chůzi se dívejte přímo před sebe, nikoli na zem. Při chůzi do poschodí hlavu nakloňte tak, abyste se dívali skrze horní část čoček, tj. skrz oblast čočky pro dívání do dálky – takto uvidíte schody ostře.

Progresivní čočky si nechte optikem seřídit, i když jsou jen nepatrně nevycentrované.

5. Progresivní čočky si nechte optikem seřídit, i když jsou jen nepatrně nevycentrované. Zarovnání čoček s vašima očima je správné pouze, když máte brýle nasazeny stejným způsobem, jakým byly nastaveny vaším optikem.

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti