Brýle pro děti: Děti u očního lékaře

Několik rad ohledně zraku dětí a brýlí pro děti

Jsou naše oči tím nejdůležitějším smyslovým orgánem? Důležitějším než kůže, nos, uši a jazyk? Odpověď na tuto otázku se hledá jen stěží. Jedno je však jisté: máme-li, zvláště pak děti, zhoršený zrak, ztrácíme ve výsledku orientaci i radost ze života. Platí to zejména dnes, kdy světu vévodí vizuální dojmy. My rodiče bychom proto měli věnovat zvláštní pozornost zraku svých dětí a tomu, jak se jejich zrak vyvíjí. LEPŠÍ VIDĚNÍ připravilo několik rad ohledně zraku dětí a brýlí pro děti, aby vám pomohlo vypořádat se s tak komplexní a důležitou otázkou.

Jak poznat, že vaše dítě špatně vidí -

Kontrolu zraku dítěte provádějte při hře, která ho baví.

Optik Hendrik Gausepohl doporučuje vizuální pokrok dětí pozorně sledovat. Všimnete-li si jakéhokoli náznaku strabismu, těkání či šedavosti zornice, okamžitě byste měli kontaktovat svého očního lékaře. Totéž platí, je-li v rodině oční onemocnění či špatný zrak. Dalším varovným signálem je neschopnost malých dětí ustavit oční kontakt s tím, kdo na ně hovoří.

Čočky kojeneckých očí jsou ještě velmi měkké a mohou se přizpůsobit velmi účinně, např. se bez problémů mohou adaptovat na různé vzdálenosti. Nekooperuje-li jedno oko tak jako to druhé, rodiče si někdy ani nevšimnou, že "zdravé" oko ve skutečnosti kompenzuje nedostatečnost oka "nemocného". Je proto vhodné nechat prověřit zrak dětí v raném věku, ideálně ve třech letech.

Návštěva u očního lékaře je pak zcela nevyhnutelná před nástupem dítěte do školy. Vyšetření zraku je dále nezbytné ve věku 14 let, aby se zjistilo, zdali u dospívajících nedošlo ke změnám zraku, zvláště pokud jde o krátkozrakost. Další vyšetření pak obvykle následuje, zažádá-li si dospělý mladý člověk o svůj první řidičský průkaz.

Správné brýlové obruby pro děti

Učinit rozhodnutí není nikdy není snadné. A není to jen vzhled, který je důležitý při výběru brýlových obrub pro děti.

Perfektní vidění poskytované dětem

Dětské brýle musí splňovat náročné standardy

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Oči našich dětí Když se dítě narodí, může okamžitě vidět. Avšak jeho zraková ostrost se musí po nějakou dobu vyvíjet.
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti