Brýle pro děti: Děti u očního lékaře

Několik rad ohledně zraku dětí a brýlí pro děti

Jsou naše oči tím nejdůležitějším smyslovým orgánem? Důležitějším než kůže, nos, uši a jazyk? Odpověď na tuto otázku se hledá jen stěží. Jedno je však jisté: máme-li, zvláště pak děti, zhoršený zrak, ztrácíme ve výsledku orientaci i radost ze života. Platí to zejména dnes, kdy světu vévodí vizuální dojmy. My rodiče bychom proto měli věnovat zvláštní pozornost zraku svých dětí a tomu, jak se jejich zrak vyvíjí. LEPŠÍ VIDĚNÍ připravilo několik rad ohledně zraku dětí a brýlí pro děti, aby vám pomohlo vypořádat se s tak komplexní a důležitou otázkou.

Jak poznat, že vaše dítě špatně vidí -

Kontrolu zraku dítěte provádějte při hře, která ho baví.

Optik Hendrik Gausepohl doporučuje vizuální pokrok dětí pozorně sledovat. Všimnete-li si jakéhokoli náznaku strabismu, těkání či šedavosti zornice, okamžitě byste měli kontaktovat svého očního lékaře. Totéž platí, je-li v rodině oční onemocnění či špatný zrak. Dalším varovným signálem je neschopnost malých dětí ustavit oční kontakt s tím, kdo na ně hovoří.

Čočky kojeneckých očí jsou ještě velmi měkké a mohou se přizpůsobit velmi účinně, např. se bez problémů mohou adaptovat na různé vzdálenosti. Nekooperuje-li jedno oko tak jako to druhé, rodiče si někdy ani nevšimnou, že "zdravé" oko ve skutečnosti kompenzuje nedostatečnost oka "nemocného". Je proto vhodné nechat prověřit zrak dětí v raném věku, ideálně ve třech letech.

Návštěva u očního lékaře je pak zcela nevyhnutelná před nástupem dítěte do školy. Vyšetření zraku je dále nezbytné ve věku 14 let, aby se zjistilo, zdali u dospívajících nedošlo ke změnám zraku, zvláště pokud jde o krátkozrakost. Další vyšetření pak obvykle následuje, zažádá-li si dospělý mladý člověk o svůj první řidičský průkaz.

Správné brýlové obruby pro děti

Učinit rozhodnutí není nikdy není snadné. A není to jen vzhled, který je důležitý při výběru brýlových obrub pro děti.

Zdraví + prevence 16. 10. 2017

Tags: Dětské brýle

Perfektní vidění poskytované dětem

Dětské brýle musí splňovat náročné standardy

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: Dětské brýle

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Oči našich dětí Když se dítě narodí, může okamžitě vidět. Avšak jeho zraková ostrost se musí po nějakou dobu vyvíjet.

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: Dětské brýle

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti