O společnosti ZEISS

ZEISS je technologický koncern s celosvětovou působností v oblasti optického a optoelektronického průmyslu. ZEISS vyvíjí, vyrábí a prodává měřicí techniku, mikroskopy, lékařskou techniku, brýlové čočky, fotografické a filmové objektivy, dalekohledy a zařízení na výrobu polovodičů. Díky svým řešením posouvá koncern svět optiky stále kupředu, čímž se podílí na technologickém pokroku. ZEISS je rozdělen do čtyř sektorů: Research & Quality Technology, Medical Technology, Vision Care/Consumer Products a Semiconductor Manufacturing Technology. Skupina ZEISS je zastoupena ve více než 40 zemích, má přes 30 výrobních lokalit, více než 50 prodejních a servisních středisek a asi 25 výzkumných a vývojových center.

Koncern se zhruba 25.000 zaměstnanci dosáhl v hospodářském roce 2015/16 obratu ve výši cca 4,9 miliard eur. Sídlo společnosti, založené v roce 1846 v Jeně, se nachází v Oberkochenu. Carl Zeiss AG je holdingová společnost, která strategicky řídí skupinu ZEISS. Výhradním vlastníkem společnosti je nadace Carla Zeisse.

Vision Care

Divize Vision Care (Péče o zrak) je jedním z předních světových výrobců brýlových čoček a zařízení oční optiky. Vyvíjí a vyrábí sortiment pro celý hodnotový řetězec oční optiky, prodávané celosvětově pod značkou ZEISS. Divize je součástí segmentu Vision Care/Consumer Products. Se zhruba 9.300 zaměstnanci dosáhl tento sektor v hospodářském roce 2015/16 obratu ve výši 1,1 miliard eur.

Obchodní skupina Vision Care je zastoupena společností Carl Zeiss Vision International GmbH. Rozšířenou správní radu obchodní skupiny ZEISS Vision Care tvoří dr. Matthias Metz (prezident & generální ředitel), Sven Hermann (ředitel pro vědu / marketingový ředitel), dr. Marc Wawerla (provozní ředitel), dr. Timo Mappes (inovace), Jens Boy (Severní Amerika) a Paul Bilsdorfer (finace).

ZEISS Policy

The ZEISS Policy describes the understanding of ZEISS on the following core topics:

  • the ZEISS brand, products & customer satisfaction
  • employees, health and safety &
  • compliance & social responsibility
  • external relationships, partners & suppliers
  • environmental protection & energy efficiency
  • continuous improvement processes & setting goals

Compliance is an essential component that guides all of our business-related actions and behavior.