Zajištění kvality vytváří novou důvěru Jamco Aerospace zvyšuje kvalitu a zkracuje dobu měření

Výrobní průmysl doznal v uplynulých 40 letech dramatických změn. Také společnost Jamco Aerospace Incorporated pocítila tyto změny. Uvědomila si, jak důležitá je integrace progresivních zařízení pro kontrolu kvality do výrobního procesu pro udržení konkurenceschopnosti. Pomocí dvou skenovacích souřadnicových měřicích strojů Carl Zeiss IMT je zajištěna přesnost v každé fázi zpracování.

Jaký má Jamco Aerospace úspěch s řešeními ZEISS:
ZEISS MMZ T
ZEISS CALYPSO
ZEISS VAST XXT
Přínos:
  • Výrazné zkrácení měřicích časů
  • Zvýšená kvalita výroby
  • Noví zákazníci

Jamco Aerospace zvyšuje kvalitu a zkracuje dobu měření

Situace

Jamco Aerospace vyrábí složité konstrukční komponenty, které se obvykle používají v leteckém průmyslu. Nabízí kompletní obrábění a montáž podsestav draku letadel. K největším zákazníkům patří Northrop Grumman, Boeing, Spirit Aero-Systems i vláda USA. V roce 2006 Jamco rozhodlo o dokoupení efektivnějších zařízení pro kontrolu kvality. Stávající souřadnicový měřicí stroj a manuální měřidla již nevyhovovaly požadavkům, byl potřebný nový souřadnicový měřicí stroj s lepším vybavením.

 

CONTURA G2 10/21/6 se senzorem VAST XXT a s polohovací otočnou hlavou RDS
CONTURA G2 10/21/6 se senzorem VAST XXT a s polohovací otočnou hlavou RDS
Ronald Lee při měření žebra hlavního podvozku na stroji MMZ 20/50/15
Ronald Lee při měření žebra hlavního podvozku na stroji MMZ 20/50/15

Technická specifikace splněna

Po pečlivém uvážení se Jamco rozhodlo pro přístroj, který nejlépe odpovídal požadavkům: stroj Carl Zeiss typ CONTURA G2 VAST XXT RDS se skenovací technologií. CONTURA G2 je robustní a má velikost potřebnou pro zdejší měřené součásti. Otočná hlava RDS se snímací hlavou VAST XXT je určena pro měření malých prvků a různých úhlů. Skenovací technologie umožňuje získat více informací za kratší dobu než na předchozím měřicím stroji, přičemž toto zvýšení efektivity přináší pokles výrobních nákladů. K typickým součástem měřeným ve firmě Jamco patří nosné přepážky a propojovací díly v letadlech, které jsou měřeny ve výrobním procesu a při konečné kontrole. Díky vyšší efektivitě získala firma také více zakázek, ačkoliv většina jejich součástí vyžaduje stoprocentní kontrolu. Se stoupajícím počtem součástek a objemem objednávek bylo zřejmé, že je třeba další souřadnicový měřicí stroj. 

Zvýšená efektivita

Systémy ZEISS, které zajišťují kontrolu kvality s větší přesností a efektivností, pomohly firmě Jamco při získání dalších zákazníků. Předcházející měřicí stroj se spínací sondou zaznamenal cca 100 měřicích bodů za dvě až tři hodiny, zatímco skenovací souřadnicový měřicí stroj ZEISS nyní za jednu až dvě minuty nasnímá 1000 bodů. V současné době změří Jamco denně asi 30 dílů. U větších zakázek s asi 40 měřenými součástmi se používá funkce AutoRun, pomocí níž lze automaticky zkontrolovat celé šarže. Systémy ZEISS dodaly firmě Jamco důvěru ve schopnost provádět více kontrol a projektů. “Zajištění kvality ve všech fázích výroby přineslo novou důvěru nám i našim zákazníkům,” říká Dr. Jack Lee.

Senzor VAST XXT při měření sestavy magneziového pouzdra dveří pro cestující
Senzor VAST XXT při měření sestavy magneziového pouzdra dveří pro cestující
O firmě Jamco Aerospace

Společnost Jamco Aerospace Inc. byla založena v roce 1967. Má sídlo v americkém státě New York, vyrábí komplexní a přesně obráběné součásti a nýtované podsestavy pro vojenské a obchodní firmy.