PRODUKTY ZEISS PRO LÉKAŘE A OPTOMETRISTY

ZEISS technologie UVProtect

Úplná UV ochrana v čirých brýlových čočkách Celý den. Každý den. Pro všechny.

Nabídněte svým klientům úplnou UV ochranu v  čirých brýlových čočkách  , která je zárukou zdravých očí a dobrého zraku. Všechny čiré brýlové čočky ZEISS jsou standardně vybaveny kompletní UV ochranou do vlnové délky 400 nm, tedy přináší stejnou úroveň ochrany jako prémiové sluneční brýle.

 • Brýlové čočky blokují UV paprsky do vlnové délky až 400 nm.
 • Úplná UV ochrana očí a okolní pokožky.
 • Nabízí stejnou UV ochranu jako prémiové sluneční brýle.

Proč je UV ochrana v čirých brýlových čočkách důležitá?

 • 400 nm

  Mezinárodní komise pro ochranu před neionizujícím zářením (ICNIRP) a několik zdravotnických  organizací  definovali standard UV ochrany na vlnovou délku 400 nm.1  

 • 40 %

  Přibližně 40 % UV záření z denního světla se nachází ve vlnových délkách, které nejsou plně blokované materiály prohlašujícími, že poskytují 100% UV ochranu, zatímco poskytují ochranu jen do vlnové délky 380 nm.2

 • 50 %

  Do 20 let jsme navíc vystaveni až 50 % celkového UV záření, kterému čelíme do 60 let života.3

 • 20 %

  Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je přibližně 20 % očních zákalů způsobeno nebo zhoršeno UV zářením.4

 • 5 - 10 %

  Celých 5 až 10 % případů rakoviny kůže se vyskytuje na očních víčcích.5

 • 9 %

  Pouhých 9 % klientů se domnívá, že jejich stávající brýlové čočky poskytují 100 % UV ochranu.6

UV záření

UV záření je přítomné neustále – přes den, po celý rok, v zimě i v létě, za slunného i zamračeného počasí.  

Z toho důvodu je poptávka po ochraně univerzální. Na ochranu pokožky si klienti mohou mazat opalovací krém. Ale když přijde na ochranu očí před škodlivými UV paprsky, moc možností není.

Vystavení UV záření roste.

Vystavení lidí UV záření roste kvůli mizející ozónové vrstvě a globálním změnám klimatu, které mají dopad na úroveň radiace  na povrchu Slunce. Prodloužení střední délky života a    neustále se měnící životní styl vedou k tomu, že trávíme více času volnočasovými aktivitami, při nichž jsme vystaveni intenzivnímu ultrafialovému záření.  To má dopad  na oči  a vy jakožto oční lékař či optometrista musíte  hledat  nad rámec běžných  UV vrstev  , abyste pro vaše klienty dosáhli vyšší úrovně ochrany očí.    

Vystavení UV záření roste.
Blízký záběr na obličej ženy, konkrétně na její levé oko.

Zdraví očí vašich klientů je příliš důležité na to, abychom s ním riskovali.

Přestože je světlo důležitou součástí našich životů, neviditelné UV záření může být v závislosti na dávce a vystavení škodlivé pro zdraví a zrak vašich klientů. S ohledem na tato  zdravotní rizika dává naprostý smysl se před nimi dennodenně bránit. Nikdy není pozdě předejít dalšímu poškození.  

Pohled zblízka na nezdravé oko, který ilustruje vzhled možných rizik pro oči.

Zdravotní riziko klientových očí.

UV záření může způsobit změnu struktury a poškodit buňky tam, kde je absorbováno. Zvláště lidská čočka a rohovka absorbují UV záření. Část UV-A ale dosahuje i sítnice, kde přispívá k oxidativnímu stresu.

Potenciální rizika pro oči:  Pterygium, keratitida,  katarakty  a makulární degenerace.

Pohled zblízka na nezdravé oko, který ilustruje možná rizika oční adnexe.

Zdravotní riziko pro okolí očí.

Tkáň obklopující oko také poskytuje ochranu. Tkáň absorbuje velkou část UV záření o vlnových délkách do 400 nm.  

Vaši klienti mohou pociťovat možné příznaky oční adnexe:  předčasné stárnutí kůže, vrásky, skvrny ze slunce, rakovina kůže.  

U mnoha čoček je tvrzení, že chrání oči před UV zářením.

  Ne všechny brýlové čočky bohužel plně chrání oči klientů a okolní pokožku. Přibližně 40 % UV záření denní světla spočívá ve vlnových délkách, které nejsou plně blokovány materiály prohlašujícími 100% UV ochranu. Tyto materiály často blokují UV záření pouze do vlnové délky 380 nm.2  

U mnoha čoček je tvrzení, že chrání oči před UV zářením.
Obrázek s grafem, který porovnává úroveň UV ochrany brýlových čoček ZEISS s dalšími značkami.

Úroveň UV ochrany

Optický průmysl dnes na trh dodává brýlové čočky, jež nabízí různou úroveň UV ochrany,  k čemuž se používají speciální vrstvy či jiné substráty.  To vytváří   nejasnosti ohledně toho, kolik ochrany je k dispozici a nezbytné.  A právě  z tohoto důvodu  zavedla společnost ZEISS  UV ochranu jako standard ve všech  nabízených čirých brýlových čočkách.

Zvýšení standardu ve zdraví očí

Mezinárodní komise pro ochranu před neionizujícím zářením (ICNIRP) a několik zdravotnických  organizací  definovali standard UV ochrany na vlnovou délku 400 nm.1 Společnost ZEISS vytvořila portfolio nabízených brýlových čoček tak, aby bylo vyhověno těmto doporučením, stejně jako standardům prémiové ochrany. Technologie   UVProtect  překračuje přijaté standardy a stanovuje novou úroveň ochrany před UV zářením, díky které čiré plastové brýlové čočky ZEISS blokují UV paprsky o vlnové délce až 400 nm. Nabízí tak stejnou UV ochranu jako prémiové sluneční brýle.

Zvýšení standardu ve zdraví očí
Obrázek se spojnicovým grafem, který ilustruje celkovou a relativní intenzitu ozáření pod každou vlnovou délkou.

Proč je 400 nm lepším standardem UV ochrany?

Kvůli potenciálním zdravotním rizikům spojeným s vystavením se UV záření vědecké a regulační subjekty a  organizace  zkoumající biomedicínský dopad světla a záření vždy jasně stanovovaly potřebu po ochraně před UV zářením do vlnové délky 400 nm. Záření o vlnové délce 380–400 nm je mnohem intenzivnější a představuje 40 % celkového množství sluneční UV zářivosti měřené na zemi.    

Díky ochraně do vlnové délky 400 nm přináší ZEISS brýlové čočky vašim klientům úroveň ochrany doporučovanou těmito  uznávanými  organizacemi.

UV ochrana na zadním povrchu – skutečná UV ochrana ze všech stran.

Část UV záření má nepřímý dopad na oko ze strany a zadního povrchu čočky. Aby se předešlo odrazům ze zadního povrchu čočky do oka, používá společnost ZEISS u vrstev ZEISS  DuraVision standardně UV ochranu právě na zadním povrchu. Tato kombinace poskytuje zákazníkovi tolik potřebnou kompletní UV ochranu.

Prokázaná spokojenost zákazníků s technologií ZEISS UVProtect.

Z testování nositelů těchto brýlových čoček i ze zpětné vazby našich klientů plyne vysoká spokojenost s technologií UVProtect společnosti ZEISS:
 • 96 %

  nositelů dioptrických brýlí je spokojeno s ostrostí a vzhledem brýlových čoček ZEISS UVProtect.7

 • 99 %

  spotřebitelů souhlasí, že UV ochrana na úrovni slunečních brýlí by v čirých brýlových čočkách byla přínosná.7

Kontaktujte nás

Staňte se partnerem společnosti ZEISS

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Naplánování schůzky

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

 • 1

  „Směrnice komise ICNIRP týkající se limitů vystavení ultrafialovému záření o vlnové délce mezi 180 nm a 400 nm (nekoherentní optické záření)“

 • 2

  NASA Technical Memorandum, A. T. Mecherikunnel and J. C. Richmond – Spectral Distribution of Solar Radiation, 1980.
  Industry Standard AS-NZS 1067 (2003) (English): Sunglasses and fashion spectacles [By Authority of Australian Consumer Protection Notices No.13 of 2003 and No. 4 of 2005].

 • 3

  Green AC, Wallingford SC, McBride, P. Childhood exposure to ultraviolet radiation and harmful skin effects: Epidemiological evidence. Prog Biophys Mol Biol. 2011 Dec: 107(3): 349-355.

 • 4

  Global data on visual impairment in the year 2002.Resnikoff S, Pascolini D, Etya'ale D, Kocur I, Pararajasegaram R, Pokharel GP, Mariotti SP Bull World Health Organ. 2004 Nov; 82(11):844-51.

 • 5

  Cook BE Jr, Bartley GB. Treatment options and future prospects for the management of eyelid malignancies: an evidence-based update. Ophthalmology2001 Nov; 108(11):2088-98.

 • 6

  Abraham J, Jabaley M, Hoopes JE. Basal cell carcinoma of the medial canthal region. Am J Surg 1973; Oct; 126(4):492-5. https://news.liverpool.ac.uk/2017/07/06/misapplication-sunscreen-leaving-people-vulnerable-skin-cancer/

 • 7

  Experiment společnosti ZEISS se 106 nositeli brýlí a 7 očními odborníky z roku 2018, D.