PRODUKTY ZEISS PRO LÉKAŘE A OPTOMETRISTY

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard

Efektivní brýlové čočky blokující modré světlo.

Umožněte svým klientům pohodlné vidění a skvělý vzhled bez nepříjemných modrofialových odrazů na brýlích proti modrému světlu. Naše inovativní brýlové čočky blokující modré světlo blokují potencionálně škodlivé modré světlo a poskytují úplnou ochranu před UV zářením. Jsou vhodné zejména pro klienti, kteří tráví spoustu času prací na počítači nebo kteří neustále používají svá digitální zařízení.

 • Ochrana očí před modrým světlem a UV zářením
 • Předchází digitálnímu namáhání očí
 • Skvělý vzhled a méně modrofialových odrazů

Proč je ochrana očí před modrým světlem pro vaše klienty tak důležitá?

 • 70%

  světový nárůst používání chytrých telefonů.3

 • 2/3

  Různé příznaky spojené s digitálním namožením očí pociťují až dvě třetiny dospělých osob, které pravidelně používají digitální zařízení.4

 • 80%

  Podle 8 z 10 z nich je důležité chránit oči před modrým světlem.5

Větší vystavení modrému světlu – bez ohledu na věk.

Pandemie onemocnění COVID-19 drasticky ovlivnila způsob, jakým pracujeme, a naše osobní životy. Z výzkumu plyne, že lidé všech věkových kategorií tráví více času na digitálních zařízeních. Kromě toho, že čelíme potenciálně škodlivému modrému světlu ze slunce, trávíme také více času ve vnitřních prostorách, které jsou vybaveny LED světly vyzařujícími modré světlo.  To může způsobovat digitální namožení očí a mít dopad na spánek.

Co je to únava zraku z digitálních zařízení?

Potřebují klienti speciální brýlové čočky pro práci na počítači?

Klienti si často ani neuvědomují, jak často se během dne dívají do obrazovek. Ve skutečnosti jsem bez ustání obklopeni zdroji světla, např. digitálními zařízeními a LED světly, jež vyzařují neúměrné množství modrého světla. Jakmile modré světlo vnikne do oka, obvykle se rozptýlí přes sklivec a způsobí tzv. „vizuální šum“.

Klienti tuto skutečnost mohou vnímat jako nepříjemné oslnění a omezené vnímání kontrastu. Modré světlo navíc způsobuje podélné aberace, které mohou vést k rozmazanému vidění. Tento nesoustředěný „vizuální šum“ může vést k vizuálnímu diskomfortu a příznakům spojeným s digitálním namožením očí.

Běžné příznaky digitálního namožení očí (DES):

 • bolesti hlavy
 • rozmazané vidění
 • suché oči nebo pálení očí

Tyto běžné příznaky lze naštěstí jednoduše zmírnit. Mezi běžná doporučení patří omezit dobu, po kterou se díváte do obrazovek, nebo nosit brýlové čočky blokující modré světlo.

Jaký vliv má modré světlo na spánek?

Modré světlo má výrazný dopad na náš cyklus spánku. To je způsobeno tím, že viditelné spektrum světla také obsahuje vlny modrého větla, které nás během dne drží vzhůru a v pozoru.

Zatímco zapadá slunce, nedostatek světelných signálů přijímaných tělem vede k tvorbě melatoninu. Tento hormon se stará o to, že na nás padá únava a usínáme. Na uvolňování melatoninu může mít dopad například modré světlo z chytrých telefonů či počítačů. To v důsledku vede k problematickému usínáním a spánku během noci. Nyní můžete klientům předepisovat vysoce kvalitní brýlové čočky blokující modré světlo, které pomáhají blokovat část spektra modrého světla.

Jak brýlové čočky blokující modré světlo fungují?

Do modrého spektra spadá i část světla vyzařovaného sluncem. Dále jej vyzařuje také většina moderních digitálních zařízení a LED žárovek. Lidské oko nedokáže viditelné modré světlo blokovat, takže nadměrné vystavení může vést k namožení očí a rozmazanému vidění. Brýle blokující modré světlo dokáží tuto část spektra modrého světla, která může být škodlivá a nepříjemná, blokovat.

S pomocí brýlových čoček ZEISS blokujících modré světlo můžete pomoct vylepšit celkovou kvalitu života klientů.

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard: příští generace brýlí blokujících modré světlo

U dřívějších produktů blokujících modré světlo, např. u vrstvy ZEISS  BlueProtect   bylo blokování modrého světla dosaženo aplikací vrstvy blokující modré světlo na brýlové čočky filtrující  modré světlo.

V případě brýlových čoček ZEISS BlueGuard®   je blokování modrého světla nedílnou součástí chemického složení materiálu čoček. Kromě toho, že blokují potenciálně škodlivé modré světlo ze slunce, filtrují také nepříjemné digitální modré světlo, které může mít dopad na oči vašich klientů.

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard: příští generace ochranných čoček blokujících modré světlo
Graf s důležitými údaji čoček ZEISS BlueGuard v porovnání s obdobnými produkty.

Co činí brýlové čočky ZEISS BlueGuard blokující modré světlo tak jedinečnými?

 • Blokování modrého je nedílnou součástí chemického složení čoček.
 • Blokují až 40 %1   potenciálně škodlivého a nepříjemného modrého světla.
 • Zahrnují technologii UVProtect, která poskytuje kompletní ochranu před UV zářením až do vlnové délky 400 nm.

Prokázaná spokojenost zákazníků s brýlovými čočkami ZEISS BlueGuard

Z testování nositelů těchto brýlových čoček i ze zpětné vazby našich zákazníků plyne vysoká spokojenost s brýlovými čočkami ZEISS BlueGuard:

 • 96%

  nositelů brýlových čoček souhlasí, že jsou s ostrostí brýlových čoček ZEISS BlueGuard velmi spokojení.6

 • 93%

  nositelů uvádí, že při používání brýlových čoček ZEISS BlueGuard pociťují menší namožení očí z digitálních zařízení.6

 • 92%

  nositelů brýlových čoček uvádí, že při používání brýlových čoček ZEISS BlueGuard pociťují méně příznaků, jako jsou namožené nebo suché oči.6

 • 72%

  klientů uvádí, že přes brýlové čočky ZEISS BlueGuard jde vidět méně intenzivních odrazů než v případě ZEISS DuraVision BlueProtect.7

 • 95%

  nositelů preferuje brýlové čočky ZEISS BlueGuard před svými předchozími brýlovými čočkami.6

 • 9 out of 10

  nositelů by doporučilo brýlové čočky ZEISS BlueGuard přátelům a rodině.6

Vhodnost a dostupnost brýlových čoček ZEISS BlueGuard

Brýlové čočky ZEISS  BlueGuard   jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a jsou dostupné ve většině provedení kromě následujících:  

 • Bifokální a trifokální čočky
 • DriveSafe  Lenses
 • Sportovní brýlové čočky  
 • Brýlové čočky určené pro krátkozrakost  

Brýlové čočky BlueGuard můžete  klientům  nabízet ve všech indexech lomu plastových čoček.

Skvělá rovnováha mezi ochranou, vizuálním komfortem a estetikou.

Kontaktujte nás

Staňte se partnerem společnosti ZEISS

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Naplánování schůzky

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

 • 1

  Materiál brýlových čoček ZEISS BlueGuard je postaven na základech technologie ZEISS UVProtect, poskytuje kompletní ochranu před UV zářením a nyní blokuje až 40 % potenciálně škodlivého a nepříjemného modrého světla. Zdroj: interní měření a výpočty na základě metriky BVB (blokování modrofialového světla). Autor analýz: Inovace a technologie, ZEISS Vision Care, Německo 2020

 • 2

  Brýlové čočky ZEISS BlueGuard vypadají dobře online i offline a v porovnání s vrstvou ZEISS DuraVision BlueProtect propouští o 50 % méně odrazů modrého světla. Zdroj: interní měření a výpočty na základě metriky DBRLED (odrazy digitálního modrého světla). Autor analýz: Inovace a technologie, ZEISS Vision Care, Německo 2020

 • 3

  70% nárůst používání chytrých telefonů; Zdroj: Watson A. (2020). Používání médií v domovech v březnu 2020 internetovými uživateli z celého světa způsobené šířením koronaviru, dle jednotlivých zemí. www.statista.com, URL https://www.statista.com/statistics/1106498/home-media-consumption-coronavirus-worldwide-by-country.

 • 4

  Až dvě třetiny dospělých, kteří pravidelně používají digitální zařízení, mají různé příznaky spojené s digitálním namožením očí. Zdroj: Vision Council of America Report, 2016

 • 5

  Podle 8 z 10 z lidí je důležité chránit oči před modrým světlem. Zdroj: Test spotřebních preferencí, kterého se v září 2020 zúčastnilo 100 německých respondentů. Autorem testu je externí institut pro výzkum trhu.

 • 6

  Průzkum přijetí klienty – Umístění mezi 2 nejlepšími dle hodnocení 187 nositelů dioptrických brýlí, kteří si zakoupili a nosí brýlové čočky ZEISS BlueGuard v Číně, květen 2021.

 • 7

  Test spotřebních preferencí, kterého se v září 2020 zúčastnilo 100 německých respondentů. Autorem testu je externí institut pro výzkum trhu (subjektivní vizuální hodnocení na bílém pozadí osvětleném typickým LED vnitřním osvětlením).