PRODUKTY ZEISS PRO LÉKAŘE A OPTOMETRISTY

Produkty ZEISS pro oční lékaře a optometristy. Váš partner – dnes i zítra.

ZEISS Vision Care ve zkratce

ZEISS Vision Care neboli „péče o zrak“ vyvíjí a vyrábí technologické nástroje a produkty napříč celým hodnotovým řetězcem optického průmyslu. To zahrnuje vývoj, výrobu a distribuci vysoce kvalitní brýlových čoček, diagnostických nástrojů a celostních podnikových řešení. Vše, co děláme, se točí okolo udržitelného úspěchu našich zákazníků. Pomáháme lidem z celé planety k ostrému zraku, aby svět mohli pozorovat ve všech jeho detailech a kouzlu.

Ústředí
Aalen, Německo

Struktura

Strategická obchodní jednotka patří pod skupinu ZEISS a segment ZEISS spotřebitelských trhů.

Místa

 • Výzkumná střediska v Německu a Austrálii
 • Globální Rx laboratoře, výroba fotochromatických, částečně hotových, skladových a slunečních brýlových čoček v Americe, Evropě a Asii.
 • Regionální Rx laboratoře na všech kontinentech.
 • Globální distribuční střediska v USA, Německu, Mexiku, Číně a Maďarsku.
 • Regionální distribuční střediska na všech světadílech.
 • Regionální a místní dodací střediska ve více než 50 zemích.

Fakta a údaje

 • 2000

  Zákazníci společnosti ZEISS na kongresu 2019 Seeing Beyond.

 • >200

  Centra vidění vlastněná a úspěšně provozovaná klienty.

 • 400 nm

  UV ochrana v čirých brýlových čočkách, která klientům přináší další výhody.

Vytváříme hodnotu pro dnešní svět

Vše, co děláme, se točí okolo udržitelného úspěchu našich zákazníků.

Vaše ambice je i naší ambicí.

Jedním z našich nejdůležitějších cílů je budovat dlouhodobá partnerství. Chceme vás oční lékaře a optometristy poznat lépe. Protože vaše potřeby, potřeby vašich zákazníků a to, jak podnikáte, žene vývoj našich produktů a podnikových řešení kupředu.

Všechny naše nabídky a inovaci slouží jedinému účel – aby klienti společnosti ZEISS, tedy oční lékaři, optometristé, nákupní skupiny, výrobci brýlí a optické řetězce, byli úspěšní.

Technologicky špičková inovace pro předměty, kterých se často dotýkáte.

Společnost ZEISS ze své podstaty velmi zvídavá, vynalézavá a nepřestává zpochybňovat zaběhlé zvyklosti. Naše inovace se zaměřují na přání a potřeby skutečných lidí. Koncovému uživateli poskytujeme relevantní produkty s hmatatelnými výhodami, které se snadno vysvětlují i uchopují.

Inovace, jako je technologie ZEISS UVProtect, brýlové čočky ZEISS DriveSafe, přístroje a platformy, jako je ZEISS i.Profilerplus, aplikace, jako je „My Vision Profile“, získaly řadu ocenění – a to nejenom za design a technologicky špičkové zpracování, ale také za uživatelskou přívětivost.

Naše značka ZEISS

Přistání na měsíci a pohled směrem k Zemi.

Více než logo.

Skutečně věříme, že značka ZEISS může vaši praxi odlišit od ostatních. Jako průkopník vědecké optiky a lídr v odvětví napříč všemi našimi podnikovými segmenty společnost ZEISS posouvá limity lidské představivosti již více než 175 let. Se společností ZEISS se pojí celá řada fascinujících příběhů, zatímco uvádíme atributy naší značky k životu a nepřestáváme inspirovat svět.

Vizualizace EUV litografie.

Na špičce.

EUV litografie je klíčovou disciplínou nanotechnologie budoucnosti. Jedinečná výrobní technologie polovodičů značky ZEISS umožňuje výrobcům čipů z celého světa projektovat na polovodičové destičky struktury až 4000krát tenčí než lidský vlas. Tyto stále menší a výkonnější mikročipy jsou základem mikroelektronických inovací používaných v téměř každém technickém zařízení dnešní doby.

Pohled zblízka na kanadskou stodolarovku, kde lze mimo jiné vidět ZEISS mikroskop.

Přesnost.

Emblém společnosti ZEISS ztělesňuje nevídanou přesnost a je spojován s odborníky v různých odvětvích po celém světě – mezi něž se řadí i více než 35 vítězů Nobelovy ceny.

Skvělým příkladem tohoto prohlášení je tato fotografie kanadské stodolarovky. Zde vyobrazený mikroskop s výzkumníkem je postaven na bázi zobrazovacího mikroskopu Carl Zeiss Axioplan 2 používaného ve špičkovém zdravotním výzkumu. V tomto případě zastupuje dlouhotrvající závazek Kanady k lékařskému výzkumu a inovacím. Najdete eblém ZEISS?

Celkový pohled na měsíc.

Inspirace.

Když byla vyslovena ambice vyslat člověka na měsíc a vrátit bezpečně na zem, na uskutečnění tohoto snu se podílela spousta lidí. Součástí této výzvy se stala i společnost ZEISS. Ikonické snímky tohoto monumentálního úspěchu z 20. července 1969 byly pořízeny právě čočkami fotoaparátu značky ZEISS, které byly speciálně navrženy pro použití v kosmu.

Limity toho, co se zdálo být nemožné, byly nově vymezeny fotografiemi a otiskem nohy. Tyto snímky se staly nezmírající inspirací lidstva, které mohlo poprvé pozorovat Zemi z Měsíce.

Věděli jste, že tyto fotoaparáty se na měsíci stále nacházejí?

Blízký záběr na obličej panenky s nasazenou dýchací maskou.

Otevřenost.

Snažíme se podporovat neustávající dialog s našimi klienty a nahlížíme na sebe jako na otevřené, přátelské partnery, na které je vždy možné se obrátit o odbornou podporu. Jedním z příkladů tohoto tvrzení je spolupráce mezi společností Hossinger Kunststofftechnik a ZEISS Industrial Quality Solutions – která pomáhá dýchat předčasně narozeným dětem.

Přívod vzduchu obohaceného o kyslík do 400gramového předčasně narozeného stvoření vyžaduje komplikovaná, miniaturní zařízení. Výroba musí probíhat dle nejvyšších norem – a právě proto se na nás společnost Hossinger obrátila o pomoc. Jako výsledek vznikla ZEISS O-INSPECT – technologie poskytující metrologům společnosti Hossigner a 400g miminkům prostor dýchat.

Starší žena s nasazenými refrakčními brýlemi.

Odpovědnost.

Jako společnost vlastněná nadací je ZEISS neoddělitelně spjata s odpovědností a obchodním úspěchem.

Program Aloka Vision, který vytvořila společnosti ZEISS, činí brýle dostupnými a finančně dosažitelnými ve vesnických odlehlých oblastech Indie. Tento program není charita, ale udržitelný sociální podnik, který řeší hlavní příčinu: nedostatečnou infrastrukturu péče o zrak a nedostatek očních lékařů a optometristů. Zapojením a školením místních obyvatel v provádění očních testů tato iniciativa nejenom přináší tisícům lidí lepší vidění, ale také povznáší komunity jako celek.

Vytváříme hodnotu pro budoucnost: budoucnost se ZEISS Vision Care

Myslíme na vše – naši společnost, klienty i planetu.

Partneři v oblasti udržitelnosti

Hlas našich klientů je hlavní hnací silou všeho, co děláme. Společnost ZEISS nepřestává celosvětově investovat do optimalizace naší infrastruktury. Zaměřujeme se zejména na digitalizaci naší společnosti, abychom vám mohli poskytovat produkty a služby, které požadujete, a pomohli vám držet krok s dobou.

Týmy divize ZEISS Vision Care v oblasti vývoje, výroby, logistiky, služeb, IT a prodeje ustavičně pracují na zachování zdrojů. Neustále přichází se zrakovými řešeními na pomoc lidem – bez ohledu na původ nebo finanční zázemí.