Technologie ZEISS i.Scription
PRODUKTY ZEISS PRO LÉKAŘE A OPTOMETRISTY

Technologie ZEISS i.Scription

Nabídněte svým pacientům lepší vidění, ve dne v noci.

Technologie i.Scription®   vám umožňuje vytvořit osobní zrakový profil pomocí zařízení ZEISS  i.Profiler plus, abyste mohli každému klientovi nabídnout jedinečné řešení brýlových čoček, které přináší lepší vidění ve dne v noci.

 • Lepší kontrast
 • Lepší barevné vidění
 • Lepší vidění v noci i za zhoršených světelných podmínek

Věděli jste, že...?

 • 90 %

  klientů chce obnovit svůj přirozený zrak a obává se o své oční zdraví?1

 • 95 %

  klientů preferuje ZEISS Individual jednoohniskové čočky optimalizované s pomocí technologie i.Scription® oproti ZEISS Individual Single jednoohniskovým čočkám bez technologie i.Scription®.2

Je způsob, jakým chápeme refrakci, stále relevantní?

Proč je náš přístup k refrakci důležitý?

Jako základ pro předpis dioptrických brýlí tradičně stále slouží refrakce. To je výsledkem dvoudílného procesu:

 • Objektivní refrakce: Refrakční chyby oka jsou nejprve objektivně odhadnuty pomocí retinoskopie nebo autorefrakce, poté následuje  

 • Subjektivní refrakce: Předpis je subjektivně vyladěn očním optikem, což umožňuje pacientovi porovnat svůj zrak s pomocí zkušebních čoček, a to s pomocí buď hlavy refrakce nebo zkušebních obrub.  

Subjektivní refrakce využívá různě silné dioptrické brýle ke korekci refrakčních chyb oka (jako je krátkozrakost,  dalekozrakost  nebo astigmatismus), které se nazývají   aberace   nízkého řádu (LOA).  

Kvůli odchylkám ve velikosti zornice, které se liší podle světelných podmínek, se vyskytují další typy  aberací ovlivňujících kvalitu zraku. Ty mají dopad na konečnou kvalitu zraku nositele. Nazývají se aberace vysokého řádu, HOA (koma, trefoil a sférická aberace).  

Jak technologie i.Scription® funguje?

Technologie i.Scription®     společnosti vychází z měřicího systému očí společnosti ZEISS zvaného   i.Profiler®  plus. Tento systém byl speciálně navržen, aby stanovil přesný „zrakový profil“ a poskytl měření jedinečná pro klientovy oči.  

Předpis   ZEISS  i.Scription     bere v potaz   účinky aberací nízkého a vysokého řádu na kvalitu obrazu na sítnici tím, že měří až 1500 bodů v každém oku.  To se provádí za účelem poskytnutí lepší korekce zraku, jenž přináší optimální zrakový výkon  napříč širším rozsahem úrovní osvětlení, dokonce i při náročných podmínkách vidění, jako je noc a řízení automobilu.  

Technologie i.Scription® analyzuje rozptylový kroužek, aby poskytla ten nejpřesnější možný předpis.

Jak technologie i.Scription® funguje?
Jak technologie i.Scription funguje?

Pojďme se na to podívat hlouběji.

Aberace vlnoplochy představují pohodlný způsob, jak   charakterizovat   komplexní optické vady produkované optickou soustavou. V jakémkoli místě napříč aperturou optické soustavy, např. zornice, je chyba vlnoplochy účinnou optickou separací mezi skutečně aberantní vlnoplochou a ideální referenční vlnoplochou.  

Celkový tvar aberace vlnoplochy lze modelovat a matematicky kvantifikovat pomocí polynomů. Zernikeho polynomy se používají k  charakterizaci  optických aberací oka.  

Co jsou to aberace nízkého řádu (LOA)?

Co jsou to aberace nízkého řádu (LOA)?

LOA souvisí s mohutností sféry a cylindru oka či optické čočky – zahrnují rozostření a šikmé paprsky – a také s astigmatismem podle pravidla / proti pravidlu. Mají největší dopad na kvalitu zraku a tradičně jsou naprovávny dioptrickými brýlemi na předpis nebo kontaktními čočkami.

CO jsou to aberace vyššího řádu (HOA)?

CO jsou to aberace vyššího řádu (HOA)?

HOA  charakterizují  jemnější odchylky aberované vlnoplochy od ideálního tvaru. Na kvalitu zraku mívají menší dopad než LOA. HOA mají obvykle větší dopad na vizuální výkon při nižších úrovních osvětlení, když je zornice osoby než průměr, např. při řízení v noci.  

Technologie i.Scription® kombinuje aberace nízkého (LOA) i vyššího řádu (HOA), aby byl poskytnut ten nejpřesnější předpis pro lepší vidění ve dne v noci, a to prostřednictvím   analýzy  kvality obrazu na zornici.

Proč je technologie i.Scription® užitečná zejména za zhoršených světelných podmínek?

Běžná manifestní refrakce se provádí v dobře osvětlených místnostech. Výsledkem jsou hodnoty předpisu, které fungují dobře za denního světla. Zatímco se zornice za špatného světla rozšiřuje, periferní aberace oka mohou vést k refrakčním posunům, což vede k běžnému předpisu, který již ztrácí platnost.  

Proč je technologie i.Scription® užitečná zejména za zhoršených světelných podmínek?

Optimální vidění ve dne v noci

Technologie i.Scription®    dokáže kombinovat informace o periferních aberacích poskytnuté zařízením  i.Profiler® plus s manifestní refrakcí. Výsledkem je  optimalizovaný,  personalizovaný  předpis, který klientovi přináší optimální vidění ve dne v noci.

Výhody pocítí jak lékaři a optometristé, tak nositelé.

Výhody pro lékaře či optrometristy zahrnují:

 • Poskytuje  špičkové řešení zraku pro každého klienta.
 • Přináší  pacientovi ten nejlepší předpis, zlepšuje jeho zrak a celkové vidění.
 • Vylepšuje refrakci až o 1 setinu dioptrie.
 • Zkracuje dobu konzultace díky optimální refrakci.
 • Odliší vás  od    konkurence.
Výhody pocítí jak lékaři a optometristé, tak nositelé.

Výhody pro nositele

Žádní dva lidé nevidí svět naprosto stejně. Ujistěte se, že každému ze svých klientů nabídnete na míru šité řešení zraku, které perfektně odpovídá jejich potřebám. 

Nositelé pocítí následující přínosy té nejlepší technologie ZEISS: 

 • Lepší vidění ve dne v noci.

 • Vyšší rozlišení, kontrast a živější barvy.

 • Méně odrazů.

Naši nositelé byli výkonem čoček s technologií i.Scription® přesvědčení.

 • Účastníci studie hodnotili čočky ZEISS opatřené technologií  i.Scription®  lépe pro dívání se do dálky, noční vidění a   vnímání  barev.3

 • Brýlové čočky ZEISS vybavené technologií   i.Scription®  si vedly lépe než běžné brýlové čočky také s ohledem na mezopickou zrakovou přesnost a kontrastní citlivost .3

 • Účastníci studie s nízkým až středně vysokým předpisem preferovali čočky ZEISS s technologií  i.Scription®  častěji pro dívádní se na dálku, aktivní zrak, ostrost, změny zaostření a celkový zrak.4

 • Účastníci studie preferovali čočky ZEISS s technologií  i.Scription®  častěji pro noční vidění, živost  barev a méně odrazů.4

 • Brýlové čočky ZEISS s technologií   i.Scription®  Technology si také vedly lépe než běžné brýlové čočky s ohledem na nízký kontrast, mezopickou zrakovou ostrost o přibližně polovinu ostrosti .4

Kontaktujte nás

Staňte se partnerem společnosti ZEISS

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Naplánování schůzky

Formulář se načítá…

Informace zadané v kontaktním formuláři použije společnost Carl Zeiss Vision International GmbH k zodpovězení vaší žádosti přes e-mail nebo telefon. Klikněte zdea přečtěte si naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

 • 1

  IMW-KÖLN study 2015, wearers of spectacles (n = 11,845).

 • 2

  Kevin Reeder, OD, Earl Sandler, OD, Joel Cook, OD, and Lynette Potgieter, B. Optom (RSA) – The Carmel Mountain Study (Orange County, California), double-blind test on preference between ZEISS i.Scription Lenses and comparable ZEISS free-form test lenses (n=37), 2016.

 • 3

  InSight Eyecare, Missouri. Double-mask clinical study (n=40).

 • 4

  Clinical Research Center of the School of Optometry at the University of California. Berkeley. Clinical study (n=30).