Zvětšovací optické přístroje

Když nestačí brýle

Brýle někdy jednoduše nestačí. Společnost ZEISS vám nabízí široké spektrum zvětšovacích optických přístrojů. Podporuje nejen slabozraké pacienty tím, že jim poskytuje individuálně uzpůsobené lupy, zvětšovací či teleskopické brýle nebo monokulární ruční dalekohledy, ale i ty, kdo při práci potřebují vidět sebemenší detaily, např. dentisty, klenotníky, kosmetičky či chirurgy. Pro tyto oblasti použití společnost ZEISS nabízí individuálně uzpůsobené teleskopické lupové brýle a lupové brýle nošené na hlavě s osvětlovacími systémy či bez nich, umožňující pohodlnou, přesnou a nerušenou práci až do posledního detailu.

Vaše výhody

Dobré vidění pro každodenní úkoly a výzvy

  • Individualizovaná vizuální řešení pro slabozraké pacienty, uzpůsobená jejich osobním vizuálním požadavkům v běžném životě i jejich zbývajícímu vizuálnímu potenciálu – např. ztrátě zraku v důsledku onemocnění sítnice, což si vyžaduje speciální řešení, překračující možnosti standardní oční optiky či kontaktních čoček.
  • Individualizovaná vizuální řešení poskytovaná uživatelům, jejichž dobré vidění pro jejich vysoce kvalifikovanou práci jednoduše nestačí – jako např. lékařům a inženýrům. I několik zlomků milimetru může často rozhodnout o úspěchu či neúspěchu.
  • Výrobní spektrum zahrnuje nejrůznější optické systémy pro ruční použití, zatímco jiné jsou určeny k montáži do brýlí či připevnění k nim, a to s osvětlovacími systémy či bez nich.
  • Každému uživateli nabízí ten nejlepší vizuální výkon za užití zvětšovacího optického přístroje.
  • Pohodlné ovládání, uzpůsobené každé situaci.
  • Vynikající kvalita obrazu s maximálním zorným polem.

Zvětšovací optické přístroje: pro koho?

Přehled produktové řady a jejího využití

VisuCard a kapesní lupy
VisuCard and pocket magnifiers

Pro všechny uživatele: lupy

VisuCard a kapesní lupy

Ideální pro venkovní použití: malé rozměry pro rozlišení i těch sebemenších detailů kdykoli a kdekoliv. Vysoká dioptrická mohutnost VisuCards a kapesních lup společnosti ZEISS je činí vhodnými pro osoby trpící těžkým postižením zraku.

Lupové brýle L / LC nošené na hlavě

Pro všechny uživatele: lupy

Lupové brýle L / LC nošené na hlavě

Nerušená práce je možná díky ZEISS lupovým brýlím nošeným na hlavě, kdy je lze jednoduše připevnit k uživatelově běžně předepsané oční optice či je nosit na hlavě s použitím čelenky. Zejména vhodné jsou v situacích, kdy je zapotřebí malého zvětšení.
Zvětšovací bifokální brýle

ZEISS přístroje pro slabozraké a zrakově postižené

Zvětšovací bifokální brýle

Díky vyššímu přídavku ve spodní části zvětšovacích brýlí jsou z těchto bifokálních brýlí rázem zvětšovací bifokální brýle. Oblast čočky na dálku umožňuje orientaci v okolním prostředí, zatímco segment do blízka dovoluje čtení a práci v rozsahu na blízko. Vysoký výkon a snadné použití.

Teleskopické brýle

ZEISS přístroje pro slabozraké a zrakově postižené

Teleskopické brýle

Teleskopické brýle se používají pro lepší rozpoznání objektů mimo rozsah vidění na blízko. Je-li lupa připevněna v podobě připínací čočky, teleskopické brýle se změní na teleskopické lupové brýle a lze je použít pro práci v rozsahu na blízko. Výhodou teleskopických lupových brýlí ve srovnání se zvětšovacími brýlemi je podstatně větší pracovní vzdálenost v rozsahu na blízko.

Monokulární ruční dalekohledy

ZEISS přístroje pro slabozraké a zrakově postižené

Monokulární ruční dalekohledy

Ruční dalekohledy se požívají pro snadnější rozeznávání detailů v dálce, a jsou tak důležitou pomůckou pro venkovní mobilitu. Nabízí ostré vidění v rozsahu od dálky až po blízko, a tím mají velmi flexibilní možnosti použití, např. pro čtení autobusových či vlakových jízdních řádů a pouličních značek nebo pro prohlížení obrazovek výkladních skříní.

Teleskopické lupové brýle

Zvětšovací optické přístroje pro profesionální uživatele

Teleskopické lupové brýle

Kombinace optimálních optických a technických vlastností, maximální individualita a vynikající pohodlí při nošení je mimořádným rysem ZEISS teleskopických lupových brýlí pro profesionální uživatele. Jsou přesně uzpůsobeny osobním potřebám každého uživatele: každý systém zohledňuje jakoukoli přítomnost ametropie, osobní centrovací údaje, požadované zvětšení a pracovní vzdálenost.

Lupové brýle / nošené na hlavě

Zvětšovací optické přístroje pro profesionální uživatele

Lupové brýle / nošené na hlavě

Lupové brýle s binokulární teleskopickou lupovou optikou Keplerova typu se hodí zejména pro uživatele s nároky na extrémně vysokou kvalitu obrazu a zvětšení. Optika je k dispozici v širokém spektru zvětšení a pracovních vzdáleností, takže každý uživatel si může vybrat lupové brýle uzpůsobené konkrétně jeho požadavkům.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti