Zvětšovací optické přístrojeMADE BY ZEISS

Zvětšovací optické přístroje

Když nestačí brýle

Brýle někdy jednoduše nestačí. Společnost ZEISS vám nabízí široké spektrum zvětšovacích optických přístrojů. Podporuje nejen slabozraké pacienty tím, že jim poskytuje individuálně uzpůsobené lupy, zvětšovací či teleskopické brýle nebo monokulární ruční dalekohledy, ale i ty, kdo při práci potřebují vidět sebemenší detaily, např. dentisty, klenotníky, kosmetičky či chirurgy. Pro tyto oblasti použití společnost ZEISS nabízí individuálně uzpůsobené teleskopické lupové brýle a lupové brýle nošené na hlavě s osvětlovacími systémy či bez nich, umožňující pohodlnou, přesnou a nerušenou práci až do posledního detailu.

 • Vaše výhody

  Vaše výhody

  Výhody pro uživatele brýlí

  Dobré vidění pro každodenní úkoly a výzvy

  • Individualizovaná vizuální řešení pro slabozraké pacienty, uzpůsobená jejich osobním vizuálním požadavkům v běžném životě i jejich zbývajícímu vizuálnímu potenciálu – např. ztrátě zraku v důsledku onemocnění sítnice, což si vyžaduje speciální řešení, překračující možnosti standardní oční optiky či kontaktních čoček.
  • Individualizovaná vizuální řešení poskytovaná uživatelům, jejichž dobré vidění pro jejich vysoce kvalifikovanou práci jednoduše nestačí – jako např. lékařům a inženýrům. I několik zlomků milimetru může často rozhodnout o úspěchu či neúspěchu.
  • Výrobní spektrum zahrnuje nejrůznější optické systémy pro ruční použití, zatímco jiné jsou určeny k montáži do brýlí či připevnění k nim, a to s osvětlovacími systémy či bez nich.
  • Každému uživateli nabízí ten nejlepší vizuální výkon za užití zvětšovacího optického přístroje.
  • Pohodlné ovládání, uzpůsobené každé situaci.
  • Vynikající kvalita obrazu s maximálním zorným polem.
    
 • Zvětšovací optické přístroje: pro koho?

  Přehled produktové řady a jejího využití

  Pro všechny uživatele: lupy

  VisuCard a kapesní lupy

  VisuCard a kapesní lupy

  Ideální pro venkovní použití: malé rozměry pro rozlišení i těch sebemenších detailů kdykoli a kdekoliv. Vysoká dioptrická mohutnost VisuCards a kapesních lup společnosti ZEISS je činí vhodnými pro osoby trpící těžkým postižením zraku.

  Lupové brýle L / LC nošené na hlavě

  Lupové brýle L / LC nošené na hlavě

  Nerušená práce je možná díky ZEISS lupovým brýlím nošeným na hlavě, kdy je lze jednoduše připevnit k uživatelově běžně předepsané oční optice či je nosit na hlavě s použitím čelenky. Zejména vhodné jsou v situacích, kdy je zapotřebí malého zvětšení.

  Ruční lupy

  Ruční lupy

  Jsou zde zapotřebí mnohem více ruční lupy než se na první pohled zdá. Design jejich asférické čočky zprostředkovává z velké části obrazy bez zkreslení. Velikosti zorného pole jsou navíc uzpůsobeny příslušné dioptrické mohutnosti zvětšovacích čoček a poskytuje uživateli vynikající přehled.

  ZEISS přístroje pro slabozraké a zrakově postižené

  Zvětšovací bifokální brýle

  Zvětšovací bifokální brýle

  Díky vyššímu přídavku ve spodní části zvětšovacích brýlí jsou z těchto bifokálních brýlí rázem zvětšovací bifokální brýle. Oblast čočky na dálku umožňuje orientaci v okolním prostředí, zatímco segment do blízka dovoluje čtení a práci v rozsahu na blízko. Vysoký výkon a snadné použití.

  Teleskopické brýle

  Teleskopické brýle

  Teleskopické brýle se používají pro lepší rozpoznání objektů mimo rozsah vidění na blízko. Je-li lupa připevněna v podobě připínací čočky, teleskopické brýle se změní na teleskopické lupové brýle a lze je použít pro práci v rozsahu na blízko. Výhodou teleskopických lupových brýlí ve srovnání se zvětšovacími brýlemi je podstatně větší pracovní vzdálenost v rozsahu na blízko.

  Monokulární ruční dalekohledy

  Monokulární ruční dalekohledy

  Ruční dalekohledy se požívají pro snadnější rozeznávání detailů v dálce, a jsou tak důležitou pomůckou pro venkovní mobilitu. Nabízí ostré vidění v rozsahu od dálky až po blízko, a tím mají velmi flexibilní možnosti použití, např. pro čtení autobusových či vlakových jízdních řádů a pouličních značek nebo pro prohlížení obrazovek výkladních skříní.

  Zvětšovací optické přístroje pro profesionální uživatele

  Teleskopické lupové brýle

  Teleskopické lupové brýle

  Kombinace optimálních optických a technických vlastností, maximální individualita a vynikající pohodlí při nošení je mimořádným rysem ZEISS teleskopických lupových brýlí pro profesionální uživatele. Jsou přesně uzpůsobeny osobním potřebám každého uživatele: každý systém zohledňuje jakoukoli přítomnost ametropie, osobní centrovací údaje, požadované zvětšení a pracovní vzdálenost.

  Lupové brýle / nošené na hlavě

  Lupové brýle / nošené na hlavě

  Lupové brýle s binokulární teleskopickou lupovou optikou Keplerova typu se hodí zejména pro uživatele s nároky na extrémně vysokou kvalitu obrazu a zvětšení. Optika je k dispozici v širokém spektru zvětšení a pracovních vzdáleností, takže každý uživatel si může vybrat lupové brýle uzpůsobené konkrétně jeho požadavkům.

  Saphiro² LED osvětlení

  Saphiro² LED osvětlení

  Saphiro² je mobilní, vysoce výkonný LED osvětlovací systém, který lze použít v kombinaci s ZEISS teleskopickými lupovými brýlemi a lupovými brýlemi nošenými na hlavě. Toto zorné pole je rovnoměrně osvětleno bez vytváření stínů. To činí provádění mnoha vizuálních úkolů, kde je přesné rozpoznání detailů zcela nezbytné, podstatně jednodušším.

Vaše individualizované brýlové čočky:
Tyto ZEISS produkty by pro vás mohly být tou nejlepší volbou.

Vaše povrchová úprava brýlových čoček: odolná, s možností jednoduchého čištění, s vynikající antireflexní vrstvou

ZEISS DuraVision® Platinum a Silver

Povrchové úpravy brýlových čoček přeměňují plastové brýlové čočky na každodenní mistrovská díla. Vytvrzují plastové brýlové čočky a činí je odolnými vůči nečistotám, s možností snadného čištění.

Objevte, co pro vás mohou dokázat prémiové povrchové úpravy brýlových čoček od společnosti ZEISS

Vaše progresivní brýlové čočky od společnosti ZEISS

Portfolio ZEISS progresivních brýlových čoček

Portfolio ZEISS progresivních brýlových čoček nabízí čtyři výkonnostní úrovně a sedm technologií, kdy některé z nich zažívají celosvětově své historické prvenství. Věděli jste, že čtecí vzdálenost mezi našima očima a chytrým telefonem je mnohem kratší než při čtení knihy nebo novin?

Progresivní brýlové čočky jsou pravým optickým mistrovským dílem. Přečtěte si více o portfoliu ZEISS progresivních brýlových čoček

Čisté vidění po celý den, každodenně

Roztoky pro čištění brýlových čoček od společnosti ZEISS

Je vždy nepříjemné mít znečištěné brýlové čočky. Čištění vašich brýlí by mělo být pokud možno jemné, jednoduché a účinné. To je důvod, proč společnost ZEISS nabízí tak širokou škálu roztoků na čištění brýlových čoček.

Rychlé otření nebo důkladné vyčištění? Společnost ZEISS má roztoky na čištění brýlových čoček, jež potřebujete

Osobní rada: najděte ZEISS optika ve vaší blízkosti

Váš ZEISS optik vám pomůže s výběrem zvětšovací optické pomůcky a vysvětlí všechny vaše možnosti. Vhodného optika naleznete právě zde.

Relaxed Vision Center a I.Scription Partner vyhledávání

Sdílejte tento článek se svými přáteli