Zvětšovací optické přístroje společnosti ZEISS.

Pozorujte věci, které vám byly skryté.

Přejete-li si vidět, co nejlépe to jde, někdy obyčejné brýle prostě nestačí. Zvětšovací optické přístroje poskytují dodatečnou podporu: od lup pro každodenní používání po specializovaná řešení pro lidi s vážnými poruchami vidění – či slabým zrakem – až po profesionální aplikace.

Zvětšovací optické přístroje společnosti ZEISS.

Vychutnejte si díky řešením šitým na míru ideální vidění každý den, ať si užíváte koníčků či pracujete.

Zvětšovací optické přístroje společnosti ZEISS vám pomohou k tomu nejlepšímu možnému vidění. Jsou přesně uzpůsobeny vašim očím a konkrétnímu použití, navíc jsou pohodlné a snadno se používají. Také poskytují výbornou kvalitu obrazu ruku v ruce s maximálním zorným polem. Kromě produktů pro každodenní používání v naší široké nabídce naleznete zvětšovací optické přístroje vyhovující speciálním požadavkům pacientů s postižením zraku, ale také požadavkům profesionálních uživatelů, např. doktorům či technikům.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Lupy: klasické řešení napříč zvětšovacími optickými přístroji.

Lupy: klasické řešení napříč zvětšovacími optickými přístroji.

Optimální vizuální výkon pro každou příležitost.

Zvětšovací optické přístroje společnosti ZEISS jsou dostupné v různých podobách: jako ruční lupy, hlavové lupy nebo jako kapesní lupy pro pohodlné použití na cestách nebo pro speciální aplikace. Stejné pravidlo vztahující se na brýle platí také pro lupy: pro zajištění co nejlepšího výkonu musí být přizpůsobeny konkrétnímu uživateli a upraveny pro zamýšlené použití. Poraďte se s očním odborníkem.

Pro lidi s vážným postižením zraku.

Optické přístroje upravené na míru pro větší flexibilitu a lepší život.

Optimální podpora v nejrůznějších situacích a dokonalý soulad s vašimi konkrétními potřebami a zrakovými požadavky: široká škála zvětšovacích optických přístrojů společnosti ZEISS pro lidi se slabým zrakem nabízí mnoho individualizovaných možností a řešení. Vybrat si můžete ze zvětšovacích dvouohniskových brýlí, teleskopických brýlí, monokulárních ručních teleskopů či filtračních brýlových čoček pro lidi citlivé na rozptýlené či ostré světlo v důsledku onemocnění sítnice. Váš optik s vámi rád probere možnosti, které máte k dispozici.

Pro lidi s vážným postižením zraku.
Užijte si vynikající vizuální ostrost – i v případě těch nejmenších detailů.

Užijte si vynikající vizuální ostrost – i v případě těch nejmenších detailů.

Zvětšovací optické přístroje pro profesionální uživatele.

Pro činnosti, při kterých je přesné vidění rozhodující: naše široká nabídka teleskopických brýlí a lupových brýlí nošených na hlavě přináší vhodné řešení pro téměř všechna možná profesní použití. Naše speciální optické přístroje jsou dostupné s osvětlením i bez a jsou přizpůsobeny vaším konkrétním zrakovým potřebám a pracovišti. Kromě pohodlného a širokého zorného pole díky našim přístrojům nositel rozezná i ty nejmenší detaily.

5 tipů při výběru zvětšovacích optických přístrojů

Pokud začínáte mít potíže se zrakem, okamžitě se obraťte na vašeho očního odborníka.

1. Pokud začínáte mít potíže se zrakem, okamžitě se obraťte na vašeho očního odborníka. Čím dříve jsou problémy s viděním či poruchy očí diagnostikovány, tím lépe vám váš doktor bude schopen pomoci. Mezi typické příznaky se řadí obtíže se čtením malého písma, snížená ostrost vidění, špatné vnímání barev, citlivost na ostré světlo, rozmazané vidění nebo obecněji omezená schopnost vidění.

Vhodnost konkrétního optického přístroje se odvíjí od vážnosti vaší zrakové poruchy.

2. Vhodnost konkrétního optického přístroje se odvíjí od vážnosti vaší zrakové poruchy. Optický přístroj předepisuje oční lékař nebo vám jej doporučí váš oční specialista. Důležité je, aby byla vizuální pomůcka přizpůsobena konkrétnímu nositeli, ať už jsou jeho zrakové potřeby jakékoli. Jedině takto lze dosáhnout optimálního vizuálního výkonu a dobré kvality obrazu při maximálním zorném poli.

 Naše oči jsou při dívání se do dálky zvyklé zaostřovat stále na stejný bod.

3. Naše oči jsou při dívání se do dálky zvyklé zaostřovat stále na stejný bod. Výsledek: je to totéž, jako kdybyste po dlouhou dobu neustále zatínali jeden a ten samý sval. Dopřejte vašim očím odpočinek a řiďte se jednoduchým pravidlem „20-20-20“: vaše oči si odpočinou, budete-li se co 20 minut po dobu 20 sekund dívat na objekt vzdálený 20 metrů.

 Pamatujte si: vážná postižení zraku mohou mít velmi rozdílné příznaky, které není vždy snadné okamžitě rozeznat nebo náležitě změřit.

4. Pamatujte si: vážná postižení zraku mohou mít velmi rozdílné příznaky, které není vždy snadné okamžitě rozeznat nebo náležitě změřit.

Pečlivě se starejte také o svůj optický zvětšovací přístroj.

5. Pečlivě se starejte také o svůj optický zvětšovací přístroj. K čištění zvětšovacích optických přístrojů používejte pouze vhodné čistící prostředky – nikoli rukáv či ubrousek. A nezapomeňte: náležitá péče o čočky prodlužuje jejich životnost, zvyšuje výkon vašich zvětšovacích optických přístrojů a zajišťuje lepší vidění.

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti