Progresivní brýlové čočkyMADE BY ZEISS

Okamžik, kdy jste připraveni čelit výzvám dnešního světa.

Pro tento okamžik to děláme.

Progresivní brýlové čočkyMADE BY ZEISS

Progresivní čočky ZEISS:

Zcela jedinečné jako nikdy předtím. Zcela výjimečné – stejně jako vy.

 • Progresivní vidění – pro koho je určeno?

  Přirozený zrak s progresivními čočkami

  Dříve či později to pozná každý z nás. Většina lidí si toho všimne okolo 45. roku života: drobně tištěné poznámky je najednou těžší rozluštit, čtení za zhoršených světelných podmínek naše oči neobvykle namáhá a symboly a text na chytrém telefonu se zdají být rozmazané – všechny tyto příznaky jsou charakteristickými znaky presbyopie, což je postupná ztráta schopnosti s přibývajícím věkem zaostřit blízké objekty. Jedná se o normální jev, kdy oční čočka ztrácí svou pružnost a tudíž není dále schopna náležitě zaostřit objekty v různých vzdálenostech. Nejlepší řešení: progresivní čočky.

  Filozofie progresivních čoček ZEISS

  Filozofie progresivních čoček ZEISS se řídí jednoduchou zásadou kvality: čím přesněji jsou progresivní čočky přizpůsobeny nositeli, tím lépe a přirozeněji uvidí. Progresivní čočky ZEISS jsou ušité na míru vašim zrakovým návykům, tvaru obličeje a životnímu stylu. Při výrobě progresivních čoček hraje roli nesmírné množství faktorů. Pro zajištění výroby té nejvyšší kvality nevyužíváme pouze vysoce přesné nástroje pro měření očí pacienta a napasování brýlí. Využíváme také rozsáhlé databáze s informacemi o uživatelích, díky níž jsme schopni vyrobit extrémně přesné čočky, i když o dané osobě nemáme k dispozici konkrétní údaje měření. Tato technologie nám umožňuje vyrobit progresivní brýle pro každého pacienta, ať jsou jeho či její konkrétní potřeby jakékoli. Za naší nepřekonatelnou výrobní kvalitou stojí 165 let praxe v různých optických odvětvích, např. mikroskopii, makroskopii a optice fotoaparátů, a také neustálý vývoj našich produktů vycházející z nejnovějších vědeckých výzkumů.
  Není důležité, budou-li to vaše první brýle, přecházíte-li z brýlí na čtení na progresivní brýle nebo jestli jste doposud potřebovali pouze brýle na dálku: úzká spolupráce s vaším očním lékařem vám umožní sestavit takové progresivní brýle, které budou odpovídat čtyřem kategoriím kvality a sedmi technologiím společnosti ZEISS – což je proces stejně složitý jako kupování nového automobilu.

  Výhody
  Precision
  Pure
  Precision
  Plus
  Precision
  Superb
  Individual 2
    Optimalizovány pro oči Optimalizovány pro oči + obruby Optimalizovány pro oči + obruby + obličej Optimalizovány pro oči + obruby + obličej + hlavní každodenní aktivity
  Nejlepší přirozené vidění, založené na hlavních každodenních aktivitách
       
  Nejlepší přirozené vidění ve dne i v noci
       
  Lepší vidění s plným využitím potenciálu 3D vidění
     
  Rychlá adaptace s libovolnými obrubami
   
  Neomezený výběr obrub
   
  Čisté vidění bez námahy očí při práci s tištěnými médii a digitálními přístroji
  Rychlé zaostření, ostré a dynamické vidění po celý den & tenké a lehké brýlové čočky
 • Vizuální zkušenost s progresivními čočkami

  Progresivní čočky – malá mistrovská díla.

  Všechny progresivní brýlové čočky ZEISS jsou vybaveny technologií Precision. Tato technologie je založena na následujících třech pilířích a vašim očím zaručí tu nejlepší a nejvyspělejší vizuální zkušenost:

  • Čirá optika – technologie Precision: jasný a přirozený zrak. Díky vysoce komplexní simulaci interakce oka s čočkou jsme schopni pomocí pečlivého výběru optimalizovat každý bod, kterým se přes brýle díváte. To zaručuje optimální vidění skrze celou plochu čočky.
  • Dynamická optika – Filozofie designu společnosti ZEISS: pohodlné a dynamické vidění, které nositeli umožňuje rychlé zaostření na jakoukoli vzdálenost v jakémkoli směru. Čočky jsou vyladěny pro perfektní interakci obou očí, nabízí mnohem větší oblast vidění a vylepšenou schopnost 3D vidění.
  • Tenká optika - estetika čoček ZEISS. Optimální vyváženost mezi přesnou optikou a tenkými, odlehčenými brýlovými čočkami.

  Standardní design Individuální design

  Standardní vs. individuální design

  To nejlepší vidění v noci a za slabého světla

  Nová generace optimalizace čoček – maximální přizpůsobení: v případě nutnosti je možné progresivní čočky vyrobit pomocí speciální technologie ZEISS i-Scription®. Výhoda: s použitím technologie vlnoplochy – speciální analýza – lze zachytit každou vlastnost oka a začlenit ji do vnější úpravy čoček. Tímto je dosaženo toho nejlepšího možného vidění za tmy a slabého světla a rovněž zvýšeného vnímání kontrastu a barev za denního světla.

  Více informací

  Věděli jste, že esteticky tenké a úzké čočky lze vyrobit k maximální spokojenosti uživatele i v případě vyššího počtu dioptrií či speciálního postižení zraku? Můžete si vybrat mezi plastovým materiálem a sklem – volba je na vás. Výhoda: odlehčené brýle se nosí mnohem lépe.

  Více informací
 • Kategorie kvality a technologie

  Nejvyspělejší technologie pro individualizované a pokrokové progresivní brýlové čočky

  Progresivní čočky společnosti ZEISS jsou dostupné ve čtyřech různých kategoriích kvality – všechny přitom vyhoví vašim konkrétním potřebám a zraku. Druhá nejvyšší třída zahrnuje všechny výhody předešlých tříd.

  Technologie Precision Pure a Digital Inside® progresivních čoček ZEISS

  Stále častější používání digitálních zařízení pro naše oči představuje nové výzvy: používání chytrých telefonů a tabletů vyžaduje menší vzdálenost čtení, než je tomu u knih či jiných tištěných médií, což vede k časté a rychlé změně ostření: z blízka na dálku a naopak – např. z chytrého telefonu na noviny a zpět. Tato změna ostření vaše oči dennodenně namáhá a může vést např. k pálení očí, únavě zraku či dokonce k bolestem hlavy a krku. Progresivní čočky ZEISS zahrnují změny vaší zrakové aktivity prostřednictvím speciálně vyladěného zorného pole na blízku. Technologie Digital Inside® společnosti ZEISS umožňuje výrobu progresivních čoček sestavených tak, aby vám pohodlným způsobem umožnily přecházet mezi různými pozorovacími vzdálenostmi a poskytly vám v dlouhodobém časovém horizontu co největší vizuální pohodlí – stejně jako progresivní brýle, které byly vyvinuty, aby se postavily výzvám digitálního světa.

   

  Technologie Precision Plus, Adaptation Control a FrameFit®+ progresivních čoček ZEISS

  Módní trendy rychle přichází a odchází – což platí zejména pro brýlové obruby. Tvary, velikosti a styl se každý rok mění. Jeden aspekt má však v očích uživatelů progresivních čoček nezastupitelné místo, a tím je zvyk. Nikdo se přes nové brýle nechce začít dívat jiným způsobem, než jakým se díval u předchozích. Díky technologii Precision Plus, Adaptation Control a FrameFit®+ progresivních čoček ZEISS může nositel sklopit oči, aby viděl na blízko stejně, jak byl zvyklý u starých brýlí, čímž odpadá doba adaptace a je zaručena maximální možná tolerance. To platí nejen pro nové obruby, ale také pro nově předepsaný počet dioptrií. Užijte si širokou nabídku brýlových obrub – začínaje exotickými , konče exkluzivními kousky. A nezapomeňte: vidět lépe znamená vypadat lépe. Tyto čočky jsou ideální pro všechny, kteří rádi mění svůj vzhled.

  Technologie Precision Superb a FaceFit progresivních čoček ZEISS – záruka optimálního vidění díky zahrnutí anatomie tváře nositele.

  Toleranci a kvalitu progresivních brýlí ovlivňují různé základní faktory. Jedním z nich je zajištění vyvážené souhry obrub a čoček s tváří nositele. Nemluvě o vzdálenosti zornic, tvaru tváře a držení těla – každý z nás je jedinečný, a proto je při výrobě progresivních brýlí ještě důležitější anatomii tváře brát v potaz. Jak nositel s nasazenými brýlemi vypadá? Jakou vzdálené má od sebe zornice? Jak mu brýle na nose sedí? Jak za ušima? Potenciální výkon progresivních brýlí je dále optimalizován pomocí počítačem vedeného, precizního přizpůsobení brýlí technologií Precision Superb a FaceFit Technology – která vylepší vidění za slabého světla a zajistí to nejlepší možné 3D vidění.

  Technologie Progress Lens Individual 2, IndividualFit ® a Luminance Design ® progresivních čoček ZEISSand Luminance Design®

  Nejlepší řešení pro každého nositele progresivních brýlí. Technologie Progress Lens Individual 2 a IndividualFit® zahrnující technologii Luminance Design® progresivních čoček ZEISS jsou šité na míru jak anatomii tváře nositele, tak životnímu stylu. Naše koníčky a zaměstnání předurčují naše každodenní vidění a stanovují, co by čočky měly umět, např. zrakové návyky sportovce se budou lišit od návyků hasiče. Technologie IndividualFit® společnosti ZEISS s tímto počítá a do každodenního vidění nositele začleňuje také všechny výše zmíněné technologie: na jakou vzdálenost se nositel nejčastěji dívá? Zaostřuje nositel spíše na blízko a na dálku anebo na blízko a střední vzdálenost?
  Kromě toho v průběhu dochází ke změnám množství světla a v důsledku toho také ke změnám velikosti zornic. Technologie Luminance Design® bere v potaz různé průměry zornic, které se v závislosti na světle mění, a čočky jim přizpůsobuje. Kromě jasu tato technologie zvyšuje také kontrast a minimalizuje obvyklá zkreslení podél okraje čočky, která jsou u tradičních progresivních čoček běžná. Výsledek: nedokonalejší možný design progresivních čoček díky špičkové technologii a důkladné konzultaci s vaším očním optikem – včetně vynikajícího vidění v noci a nekompromisní zrakové pohodě v průběhu dne.

  Loading the player...
 • Doplňkové možnosti

  4. Doplňky navíc pro ještě větší pohodlí a bezpečí

  Vytvořte si ze svých progresivních brýlí brýle sluneční s ochranou před ostrým světlem a UV zářením. Perfektní na léto.

  Více informací

  Brýle do každé situace: samozabarvovací progresivní čočky. Ztmavení a vyjasnění v rekordním čase.

  Více informací

  Progresivní čočky zajišťují lepší vidění ve tmě a za slabého světla a zároveň také lepší vnímání kontrastu a barev za denního světla.

  Více informací

  Progresivní čočky se speciálně optimalizovanými zónami vidění pro větší bezpečí a pohodlí při řízení. => Brýlové čočky

  Více informací

  Vyberte si povrchovou úpravu čoček, která vám sedí nejlépe:

  DuraVision® Platinum – nejtvrdší povrchová úprava čoček společnosti ZEISS nabízí maximální odolnost proti poškrábání, optimální ochranu proti prachu a vysoce efektivní antireflexní povrch.

  Více informací

  DuraVision® BlueProtect – povrchová úprava obsahuje filtr modrého světla (např. pro pohodlnější pozorování LED displejů), je odolná proti poškrábání a díky technologii Clean Coat se snadno čistí.

  Více informací

 • Vyhledat optika

  Váš partner pro perfektní přirozené vidění

  Vyhledejte optika ve vaší blízkosti. Poskytne vám informace a pomůže s nastavením progresivních čoček uzpůsobených vašim jedinečným zrakovým potřebám...

  Relaxed Vision Center a I.Scription Partner vyhledávání

Sdílejte tento článek se svými přáteli