Povrchové úpravy brýlových čoček.

Vypadají skvěle a ještě lépe přes ně uvidíte.

Novinka! Úplná UV
ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS

Špičková technologie pro vaše oči. Povrchová úprava vám zajistí to nejpohodlnější možné vidění, ulehčí vám péči o čočky a brýle ochrání před poškrábáním. Nejodolnějším a nejuniverzálnějším řešením jsou plastové čočky s vhodnou povrchovou úpravou.

DuraVision® prémiová povrchová úprava čoček společnosti ZEISS.

Optimální vidění a maximální pohodlí.

Profesionální povrchová úprava čoček přináší mnoho výhod. Vytvrzuje povrch čoček, čočky jsou díky ní mnohem odolnější proti poškození, špíně, snadněji se čistí a redukují odrazy světla od povrchu brýlové čočky. Povrchová úprava DuraVision® Premium společnosti ZEISS zmíněné vlastnosti kombinuje v jedné špičkové vrstvě, která vyhovuje i těm nejnáročnějším normám.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.

Nejlepší ochrana před poškrábáním. Tvrdší, než kdy předtím.

Nejtvrdší povrchová úprava, která byla kdy společností ZEISS vytvořena – a nejlepší ochrana před poškrábáním. Záruka dlouhotrvající zrakové pohody, mimořádné viditelnosti a nepřekonatelně dlouhé životnosti.

ochrana před poškrábáním ochrana před poškrábáním

Třikrát odolnější díky iontové technologii.

Vědecký pokrok v praxi. V průběhu vytváření povrchové úpravy DuraVision® Premium jsou čočky doslova bombardovány speciálními ionty. Tímto je dosaženo optimálního slisování jednotlivých vrstev a výjimečné tvrdosti. Čočky opatřené touto vrstvou jsou až třikrát tvrdší než plastové čočky se standardní povrchovou úpravou společnosti ZEISS a o 35 % odolnější než skleněné čočky s antireflexní povrchovou úpravou. A tím to nekončí: obzvláště hladký a tvrdý povrch znamená větší odolnost proti špíně a mnohem snadnější čištění.

Lepší vidění, atraktivnější vzhled. S perfektní antireflexní povrchovou úpravou.

Antireflexní povrchová úprava je zárukou ostrého a ničím nerušeného vidění. Odrazy světla – např. od povrchů odrážejících světlo, lamp, mokré cesty či světlometů protijedoucích aut – jsou omezeny na minimum, přičemž čočky zůstávají přirozeně čiré. Díky antireflexní úpravě zažijete maximální pohodlí a navíc budete pro své okolí nebývale atraktivní: brýlové čočky s povrchovou úpravou DuraVision® Premium společnosti ZEISS propouští o více než 20 % méně odrazů světla – jak na přední, tak na zadní straně. Takto budou vaše oči vypadat přirozeně – bez rušivých odrazů – uvnitř i venku, ve dne i v noci.

* Srovnání brýlových čoček ZEISS s běžnou antireflexní povrchovou úpravou se zeleným zbytkovým odrazem.

perfektní antireflexní nátěr perfektní antireflexní nátěr

Už žádné nepříjemné odrazy světla. Pouze ničím nerušený zrak – jasný a přímočarý.

Běžné antireflexní čočky díky výrobnímu procesu mají zbytkový odraz zeleného odstínu. Zelená bohužel odrazy světla nekryje ideálním způsobem: skrze čočku proniká méně světla, což vede ke vzniku více odrazů na jejím povrchu. Brýlové čočky s povrchovou úpravou DuraVision® Premium obsahují modrý zbytkový odraz, který je v otázce odraženého světla mnohem pokročilejší. Modrý zbytkový odraz umožňuje větší propustnost a účinně snižuje odrazy od povrchu. Čočky se tak jeví ještě jasnější – jakoby byly neviditelné – a odrazy světla zcela eliminují.

Odpuzují vodu i prach, jsou méně náchylné k usazování prachu a snadno se čistí.

Jasná viditelnost, která trvá. Vrstva Clean Coat odpuzuje prach i vodu, antistatická vrstva navíc zabraňuje usazování prachu a žmolků a čočky udržuje čistější po mnohem delší dobu.

Odpuzují vodu i prach Odpuzují vodu i prach
Úplná UV ochrana ve všech čirých brýlových čočkách ZEISS. Celý den. Každý den.

UV záření je vždy přítomné. I když je venku zamračeno. UV záření představuje zdravotní riziko pro vaše oči, ale i jejich okolí. Chráníte své oči, když jste venku? Všechny čiré brýlové čočky ZEISS jsou nyní k dostání s plnou UV ochranou!

Speciální vlastnosti těchto čoček filtrují škodlivé UV paprsky a vašim očím poskytnou dlouhotrvající ochranu.

Zvýšené vizuální pohodlí za umělého světla. Předchází únavě očí a napětí z digitálních zařízení.

Nezáleží na tom, je-li to chytrý telefon, LED lampa, monitor, televize, tablet nebo e-čtečka: moderní zdroje světla vyzařují mnohem více modrého světla, než jsme byli kdy zvyklí. Pro mnohé z nás je modré světlo nepříjemné a stresující. Účinným řešením je filtr ZEISS DuraVision BlueProtect – speciální filtr modrého světla pro čočky speciálně navržené pro ochranu před nebezpečným zářením.

Méně nepříjemného oslnivého světla při řízení díky speciální povrchové úpravě – vychutnejte si větší bezpečí při řízení v noci.

Pravděpodobně nejdůležitější bezpečnostní prvek vašeho auta. Brýlové čočky s povrchovou úpravou DuraVision® DriveSafe snižují nepříjemné oslnění zejména při řízení v noci, které je způsobeno vysoce výkonnými moderními světlomety aut. Tímto je sníženo riziko nehodovosti, aniž by byla ovlivněna vhodnost čoček pro řízení – světla ze semaforů jsou vnímána přirozeně.

Méně nepříjemného oslnivého světla při řízení díky speciální povrchové úpravě – vychutnejte si větší bezpečí při řízení v noci.
Ohromující vzhled a větší komfort – také pro sluneční brýle.

Ohromující vzhled a větší komfort – také pro sluneční brýle.

Vypadají stylově a přináší skvělé a pohodlné vidění: čočky slunečních brýlí s povrchovou úpravou DuraVision® Mirror omezují zbytkové odrazy světla díky speciální vrstvě na zadní straně čoček a jsou vybaveny zrcadlovou přední vrstvou – k dispozici v nejmódnějších barvách.

5 tipů pro zajištění dlouhé životnosti vašich brýlí 


Při výběru povrchové úpravy vašich čoček nenechejte nic náhodě.

1. Při výběru povrchové úpravy vašich čoček nenechejte nic náhodě. Důkladně se svým optikem proberte výhody a nevýhody jednotlivých povrchových úprav.

Při nákupu brýlí pro děti zvolte kvalitní povrchovou úpravu, protože i malé škrábance a odrazy mohou mladé oči poškodit.

2. Při nákupu brýlí pro děti zvolte kvalitní povrchovou úpravu, protože i malé škrábance a odrazy mohou mladé oči poškodit.

Pravidelně si brýle čistěte vhodnými čistícími produkty, které vaše čočky nepoškodí.

3. Pravidelně si brýle čistěte vhodnými čistícími produkty, které vaše čočky nepoškodí.

Možná je to pohodlné, ale nečistěte své brýle rukávem, tričkem ani ubrouskem.

4. Možná je to pohodlné, ale nečistěte své brýle rukávem, tričkem ani ubrouskem. Důvod: mikroskopické částečky prachu mohou vaše čočky v průběhu času poškrábat.

 Brýle mějte přes noc schované v pouzdře.

5. Brýle mějte přes noc schované v pouzdře. Vyvarujte se skladování brýlí v extrémně vysokých či nízkých teplotách. Zapomenout brýle na palubní desce v autě za horkého letního dne je také něčím, čemu byste se měli vyhnout. Totéž platí pro používání brýlí v sauně či pokládání brýlí poblíž domácího topení.

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti