DURAVISION® BLUEPROTECTMADE BY ZEISS

DuraVision® BlueProtect - ideální pro aktivity ve vnitřních prostorách

Cílená ochrana proti modrému světlu pro čiré brýlové čočky

Vliv modrého světla na naše vidění je v současnosti předmětem diskuzí, neboť jsme vystavováni světelným vlnám s modrými složkami jak uvnitř, tak ve venkovním prostředí. Na jedné straně potřebujeme modré světlo pro zdravé tělo a pro náš celkový pocit pohody. Na druhé straně může být modré světlo nebezpečné, a to zejména v případě silného slunečního záření. Chráníme se pomocí slunečních brýlí. Nicméně jsme nyní vystavováni modrému světlu více než kdy dříve, a to v důsledku moderních světelných zdrojů, jako je LED osvětlení a záření vydávané zobrazovacími jednotkami. Pracujete každý den dlouho na počítači a v místnostech s moderními osvětlovacími systémy? Někteří se domnívají, že modré světlo vydávané světly a displeji je příčinou jejich únavy a diskomfortu. Čiré brýlové čočky s povrchovou úpravou ZEISS DuraVision BlueProtect nabízejí tvrzenou vrstvu a technologii Clean Coat pro jejich snazší čistění, jakož i modrý filtr, tlumící modré světlo v rozsahu od 390 do 440 nm.

 • Vaše výhody

  Vaše výhody

  Výhody pro uživatele brýlí

  Ochrana vůči škodlivému modrofialovému světlu pro čiré brýlové čočky.

  • Užitečné pro uživatele s pochybnostmi ohledně možných škodlivých vlivů modrofialového světla v místnostech, kteří hledají vhodnou ochranu.
  • ZEISS DuraVision BlueProtect je nová povrchová úprava pro čiré brýlové čočky obsahující modrý filtr, redukující modré světlo v rozsahu od 390 do 440 nm.
  • Propouští však „zdravé“ modré světlo, jež potřebujeme pro naše tělo. Studie ukázaly, že modré světlo v rozsahu mezi 400 a 520 nm (s maximálně 460 nm) je velmi důležité pro regulaci hladiny melatoninu, a tedy pro kontrolu našeho biorytmu a pocitu pohody.
  • Tvrzená vrstva a úprava CleanCoat pro snadné čištění - to vše je zahrnuto.

 • DuraVision BlueProtect: pro koho?

  Kdo potřebuje DuraVision BlueProtect®?

  Ochrana vůči modrofialovému světlu, taktéž ve vnitřních prostorách

  ZEISS DuraVision BlueProtect je speciální povrchová úprava brýlových čoček pro osoby, trávící mnoho svého času uvnitř a vystavené potenciálně škodlivému modrému světlu, vyzařovanému LED diodami, televizemi, počítačovými obrazovkami či tablety, kdy se cítí být jimi iritováni.

   

  Dobré a špatné světlo

  Příliš mnoho světa v ultrafialovém a modro-fialovém pásmu může lidské oko natrvalo poškodit. A přivodit bolestivý zánět spojivek a rohovky, jakož i poškození čočky oka (např. zákaly) a zejména sítnice (makulární degenerace). Proto je tak důležité nosit při silném slunečním záření sluneční brýle se 100% UV ochranou, zvláště v situacích nadměrného oslnění, např. na vodě či na zasněžených svazích hor.

  A jak je to s častým vystavováním se světelným zdrojům s vysokým podílem modrého světla ve vnitřních prostorách?

  Zvýšená pozornost je nyní věnována intenzivní modré světelné složce LED diod, úsporných žárovek a záření vydávané zobrazovacími jednotkami jako např. chytrými telefony, počítačovými obrazovkami, tablety a elektronickými čtečkami.

  Dobrou zprávou je, že žádná z dosud provedených studií nepředpokládá, že by užívání počítačových displejů či dlouhodobý pohled na tyto nové světelné zdroje poškozovalo sítnici. A je důležité mít na paměti, že jednohodinový pobyt venku za běžně zataženého dne vystavuje naše oči modrému světlu 30krát více než jednohodinová práce před obrazovkou.

  Nicméně faktem zůstává, že vyzařování modrého světla ze světelného zdroje či zobrazovací jednotky může být pro oči mnohých obtěžující či únavné. A to je případ, kdy mohou pomoci brýlové čočky ZEISS s DuraVision® BlueProtect. Redukují modré světlo v rozsahu od 390 do 440 nm, aniž by byly ohroženy pozitivní vlastnosti modrého světla v rozmezí od 450 do 500 nm.


  Ve zkratce: výhody a nevýhody modrého světla

  Výhody   Nevýhody
  Kontrola našeho biorytmu
  Studie ukázaly, že modré světlo v rozsahu mezi 400 a 520 nm (s maximálně 460 nm)
  je velmi důležité pro regulaci hladiny melatoninu, a tudíž pro kontrolu našeho biorytmu a pocit pohody.
  Zvýšené riziko onemocnění sítnice
  Některé studie předpokládají, že dlouhé vystavování se
  modrému světlu nižšímu než 460 nm (s maximálně 440 nm) může vést k fotochemickému poškození sítnice.
  Toto poškození může v dlouhodobém horizontu představovat riziko makulární degenerace.
 • Technologie

  Filtr modrého světla jako řešení od společnosti ZEISS.

  Skutečný produkt na ochranu vůči potenciálně škodlivému modrofialovému světlu – pro každého

  Produktové portfolio společnosti ZEISS na ochranu vůči potenciálně škodlivému modrému světlu nabízí skutečné řešení pro každého.

  Skylet a PhotoFusion od společnosti ZEISS jsou barevné a samozabarvovací brýlové čočky, filtrující modré světlo nejrůznější intenzity při poskytnutí 100% UV ochrany. DuraVision BlueProtect nyní doplňuje portfolio o speciální funkční povrchovou úpravu, která zčásti redukuje modré světlo. Ideální pro použití ve vnitřních prostorách s nízkou hladinou modrého světla.

  Ve zkratce

Vaše individualizované brýlové čočky:
Tyto ZEISS produkty by pro vás mohly být tou nejlepší volbou.

Vaše progresivní brýlové čočky od společnosti ZEISS

Portfolio ZEISS progresivních brýlových čoček

Portfolio ZEISS progresivních brýlových čoček nabízí čtyři výkonnostní úrovně a sedm technologií, kdy některé z nich zažívají celosvětově své historické prvenství. Věděli jste, že čtecí vzdálenost mezi našima očima a chytrým telefonem je mnohem kratší než při čtení knihy nebo novin? 

Progresivní brýlové čočky jsou pravým optickým mistrovským dílem. Přečtěte si více o portfoliu ZEISS progresivních brýlových čoček

Pro čtení či pohled do dálky: přesné brýlové čočky od společnosti ZEISS

ZEISS jednoohniskové brýlové čočky

ZEISS nabízí čtyři úrovně kvality sahající od tradičních sférických až po individualizované jednoohniskové brýlové čočky. Moderní ZEISS technologie umí vyrobit mimořádně ploché a odlehčené brýlové čočky, a to i v případě vyšší mohutnosti.

Chcete-li se o portfoliu jednoohniskových brýlových čoček od společnosti ZEISS dozvědět více

Jste náruživým uživatelem digitálních přístrojů?

Brýlové čočky ZEISS Digital

Kdo by si to pomyslel? Ukazuje se, že v průměru se na svůj chytrý telefon či jiné mobilní zařízení podíváme až 80krát za den! Rychlé přeostření z blízka do dálky a naopak představuje pro náš zrak značnou výzvu.

Zjistěte více o digitální únavě očí a o tom, jak jí správné brýlové čočky mohou zabránit

Není to pro vás ten pravý produkt?

Máte zájem o prémiové povrchové úpravy společnosti ZEISS?

ZEISS DuraVision® Platinum a Silver

Povrchové úpravy brýlových čoček přeměňují plastové brýlové čočky na každodenní mistrovská díla. Vytvrzují plastové brýlové čočky a činí je odolnými vůči nečistotám, s možností snadného čištění.

Objevte, co pro vás mohou dokázat prémiové povrchové úpravy brýlových čoček od společnosti ZEISS

Hledáte jednoduchou povrchovou úpravu brýlových čoček pro své náhradní brýle?

ZEISS LotuTec®

ZEISS LotuTec je standardní povrchová úprava zahrnující antireflexní vrstvu, úpravu CleanCoat, umožňující snadné čištění, a standardní tvrzenou vrstvu.

Jak LotuTec funguje

Osobní rada: najděte ZEISS optika ve vaší blízkosti

Váš ZEISS optik vám ochotně nakonfiguruje tu správnou povrchovou úpravu brýlové čočky pro vaše nové brýle, a to po důkladném vysvětlení všech stávajících možností. Vhodného optika naleznete právě zde.

Relaxed Vision Center a I.Scription Partner vyhledávání

Sdílejte tento článek se svými přáteli