Aktuální trend: Barevné čočky

Jak se pobláznit kvůli barevným čočkám

Zabarvené nebo barevné čočky jsou na trhu už nějaký čas. Módní trendy usměrňují tento výrobek a proto je nyní v nabídce široké spektrum barev. Tato stránka poskytuje návod, jak můžete najít vaši cestu skrze džungli barev u vašeho optometristy při výběru toho nejlepšího pro vaše oči – obzvláště, když jde o ochranu proti UV záření.

Navíc k vybírání vaší oblíbené obruby můžete také personalizovat vaše brýle přidáním barevných čoček. Nakonec brýle jsou také módním doplňkem, který zdůrazňuje osobní styl uživatele. Motto: „Vypadejte dobře a užívejte si výborného vidění“. Carl Zeiss zabarví vaše čočky v nejnovějších módních barvách. Před tím, než vyberete tu správnou barvu, měli byste se poradit se svým optometristou, abyste určili, při jakých příležitostech budete nosit brýle s barevnými čočkami. Budou se takové čočky používat pouze jako sluneční nebo je budete nosit každý den a nebo během zvláštních činností?

Váš optometrista nabízí širokou škálu barevných vzorků ve všech odstínech barev. Použijte je k vyzkoušení a udělejte rozumné rozhodnutí. Můžete také mít vaše čočky zabarveny na základě vašich individuálních instrukcí a barevných vzorků – například podle vzorníku látek – které přinesete sebou.

Filtrační účinky mírně zabarvených čoček působí tak, že světlo v uměle osvětlovaných místech je přijímáno očima snadněji, a také vám poskytují příležitost vašeho vlastního módního projevu.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Pár rad pro výběr vašich barevných čoček:

Když vybíráte barevný odstín pro vaše čočky, někdy méně může být více. Chcete-li nosit barevné brýle často, pak zabarvení by mělo být minimální, aby lidé, se kterými jednáte, mohli stále vidět vaše oči. Když volíte barvu, pak ženy by měly brát v úvahu jejich obvyklý oční makeup a zvolit odpovídající odstín. Rovněž vezměte v úvahu způsob oblékání, který používáte nejvíce. Váš optometrista bude pak mít možnost předložit vám odpovídající výběr barev pro vaše brýle.

Současný trend upřednostňuje žluté, růžové nebo modré zabarvení. Pokud však zamýšlíte používat vaše brýle jako sluneční brýle, budete muset provádět váš výběr s větší pozorností, protože ne všechny čočky skutečně poskytují přiměřenou ochranu před sluncem, obzvláště před UV zářením. Některé mohou skutečně škodit. Kdykoli nosíte sluneční brýle, vaše zornice se úplně rozšiřují, a proto nejsou tak dobře chráněny. Mějte jistotu, že vybíráte brýle, které filtrují UV záření: brýle, jež omezují intenzitu světla o více než 30%, skutečně poskytují 100% ochranu proti slunečnímu UV záření. Důležité: Barva nebo intenzita zabarvení neindikuje úroveň ochrany proti UV záření, jediným spolehlivým indikátorem je označení CE. Je pravidlem, že všechny sluneční brýle, které prodávají optometristé, jsou certifikovány označením CE, a tudíž odpovídají požadavkům na ochranu proti UV záření.

Kromě ochrany proti UV záření budete muset věnovat pozornost druhému ochrannému faktoru. V rozsahu světelného barevného spektra to je modré světlo, které způsobuje nejhorší postižení oka. Napadá oko tam, kde se vytváří jeho nejostřejší zraková výkonnost. Navíc může způsobovat rozptylování světla, což snižuje úroveň kontrastu. Dobré sluneční brýle musí poskytovat jak ochranu proti UV záření, tak i ochranu proti účinkům modrého světla.

Pokud máte pochybnosti o vašich současných slunečních brýlích, váš optometrista může pomoci tím, že na nich provede měření úrovně ochrany proti UV záření a prostupnosti modrého světla. Může také zkontrolovat vizuální kvalitu brýlí na místě. Můžete také provést prvotní kontrolu u vás doma: zdvihněte vaše brýle na rovnou vodorovnou přímku a pohybujte s nimi dopředu a zpět. Jestliže vaše brýle mají dobrou kvalitu, nebude se přímka křivit. Tento test je však použitelný pouze pro sluneční brýle bez dioptrií.

Jak to, že mohou být plastové čočky barevnější než skleněné?

Čočky z minerálního materiálu, tzn. čočky vyráběné ze skla, se zabarvují napařováním, které způsobuje absorbování vrstev na sklo. Tyto tenké vrstvy obsahují kov nebo kompozity oxidů kovů a mohou se napařovat pouze při specifických vysokých teplotách. Také vykazují vysokou přirozenou schopnost lomu a míra jejich odrazivosti se zvyšuje. Proto se vrstvy napařují v několika krocích, aby se zachovaly požadované vlastnosti skla. Následkem toho jsou skleněné čočky v dispozici v hnědých odstínech s různými absorpčními úrovněmi – a jako typicky znak vždy mají zlatý antireflexní povlak na zadní straně.

Zabarvování plastových čoček se dosahuje nořením čoček do barvivových roztoků. Proto se plastové čočky mohou barvit do prakticky všech odstínů barev.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rychle tmavé. Rychle čiré: moderní samozabarvovací brýlové čočky Ať si užíváte venkovního sluníčka nebo jste vevnitř, díky fotochromatickým brýlovým čočkám ZEISS PhotoFusion si můžete užívat skvělý zrak 24 hodin denně
Nebuďte oslepováni Sluneční brýle jsou módní doplňky, avšak důležitější je, že poskytují očím životně důležitou ochranu proti UV záření
Samozabarvovací brýlové čočky: komfortní a pohodlné vidění pro každého LEPŠÍ VIDĚNÍ požádalo Volkera Gahra, hlavního produktového manažera, zodpovídajícího ve společnosti ZEISS za ZEISS PhotoFusion, aby popsal klíčové charakteristiky moderních fotochromatických brýlových čoček
Prevence proti vráskám Nezapomínejte na vaše sluneční brýle!

Související produkty