Zimní čas – čas pro čtení

Perfektní brýle na čtení udělají váš oblíbený tajemný příběh ještě poutavější

Zima je ještě všude kolem nás: vlhké a studené počasí vám bude pronikat do kostí; sníh se střídá s deštěn; tma nastává brzy. Každý by jen stěží cítil nutkání jít ven. Konec konců je daleko příjemněji ve vašem krásně vyhřátém domově. Je to nejlepší čas pro čtení, hraní zábavných stolních her pro celou rodinu, pro příjemný rozhovor při popíjení horkého čaje a nabízení mísy koláčů vašim milým přátelům. Avšak ti z vás, kterým je více než 40 let, mohou zcela určitě zjistit, že by mohli potřebovat pomůcky na čtení, aby si tyto situace udělali ještě příjemnějšími. Pouze precizní čočky mohou zaručit, že pro vás čtení bude i nadále zábavou.

Venku je stále chladno, tma a dost nepříjemně. Jestliže však sáhnete po vlněné dece, horkém nápoji a úchvatné knize, uděláte si studené období daleko příjemnější. Je zřejmé, že dobré vidění je nejdůležitějším předpokladem nerušeného potěšení z četby. Avšak řada lidí, kterým je 40 a více let, zjistí, že jejich oči už do značné míry pozbyly elastičnost, že stále hůře akomodují (odkaz Glosář). To znamená, že vidění předmětů na vzdálenosti menší než jeden metr se stává pro oči vysoce namáhavým. Při čtení se písmena zdají být rozmazaná a oči se musí velmi snažit, aby je rozeznávaly.

V takových případech jsou brýle velmi nápomocným nástrojem. Pokud chcete pro vaše oči jen to nejlepší, zvolte precizní čočky ZEISS. Individualizované brýle na čtení nejen perfektně odpovídají výkonnosti zraku a anatomii uživatele, ale jsou také optimalizovány pro požadované zóny rozsahu vidění nablízko. V současnosti je k mání celá škála řešení brýlových čoček, která pokrývá různé vzdálenosti a zóny vidění. V rámci výběru naleznete všechno od tradičních studijních čoček přes jednoduché čočky na čtení (zhotovené speciálně pro čtení) a současné studijní čočky (pro čtení, uvolněnou práci na notebooku nebo hraní her na stole obývacího pokoje) až po studijní čočky řady Plus (pro jasné vidění v místnostech na vzdálenosti do přibližně 4 m). Vyberte si studijní brýle podle toho, jakou činnost budete vykonávat: Pro vašeho optometristu bude potěšením, když vám bude nápomocen.

Díky dnešní pokročilému stavu technologií ve společnosti ZEISS můžete rovněž udržovat hmotnost vašich brýlí na absolutním minimu. Dokonce i čtenáři trpící vážnými zrakovými problémy mohou nyní využívat výhody tenkých, plochých a odlehčených čoček, které jsou při nošení velmi pohodlné.

Dejte si pozor: V současné době je možné koupit takzvané hotové a okamžitě použitelné brýle na čtení v celé řadě obchodů, jako jsou drogerie, čerpací stanice a supermarkety. I když jsou levnější než kvalitní individualizované brýle na čtení, mají základní nevýhodu v tom, že výkonnost čoček není individuálně přizpůsobena rozdílům mezi oběma očima měřeným v dioptriích a navíc neberou v úvahu astigmatismus. Možné následky: po přečtení jen několika málo stran knihy může uživatel pocítit bolesti hlavy a odpor vůči této činnosti. On či ona může dokonce dostat nával migrény nebo opakovaně vidět na stránce rozmazaná písmena. Nic takového by se nemělo stávat při používání individuálních brýlí na čtení. Uživatelé mají při čtení potěšení z optimálního pohodlí a jejich oči poskytují uvolněné a perfektní vidění po dlouhé hodiny. Tyto brýlové čočky mohou také kompenzovat možný astigmatismus.

Další důležitý aspekt k zapamatování: Zákazníci, kteří si koupí brýle na čtení v supermarketu a neznají přesně sílu jejich zraku, budou muset vybírat vhodné brýle na základě čtení vzorového textu. Průzkum ukazuje, že většina uživatelů vybírá takové brýle na čtení, které jsou pro ně ve svém výsledku příliš silné. I když takový nákup mohou považovat za dobrou volbu, protože to vypadá jako zlepšení vidění dané osoby, je to přístup, který skutečně přináší podstatné nevýhody: příliš silné čočky budou značně zmenšovat rozsahy vzdáleností, v jakých můžete brýle používat, a to obzvláště ve středním rozsahu „studijní“ vzdálenosti (což je typické například pro kancelářskou práci nebo práci na počítači). Jestliže na druhé straně zvolíte individuální precizní čočky vyvinuté ve společnosti ZEISS, můžete být jisti, že budou optimálně přizpůsobeny vůči požadovaným rozsahům vidění.

Pokud nevíte, jak je váš zrak výkonný nebo jste už dlouhou dobu nepodstoupili vyšetření, zvažte domluvení návštěvy u vašeho optometristy. Vyšetření bude pro vás důležité, protože vám zaručí, že vaše studijní nebo čtecí brýle budou optimálně přizpůsobeny potřebám vašich očí. Výsledně si budete užívat pohodu s dobrou knihou po celé hodiny – a nejen v zimním čase.  

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Improve your performance with quality prescription sports glasses Optimum vision for athletes
Ne všechny sluneční brýle jsou stejné Lepší vidění vysvětluje, co byste měli vědět o UV ochraně, tónování, zrcadlových a polarizovaných čočkách a dalším, abyste si vybrali ty pravé sluneční brýle pro své konkrétní potřeby.
Polarizované čočky – lepší vidění Víceúčelové čočky pro sluneční brýle, řízení vozidla a mnohá další využití
Lepší vidění pro sportovce Určitě nejsou jenom elegantní: profesionální a amatérští sportovci mají užitek ze speciálních sportovních brýlí

Související produkty