Ne všechny sluneční brýle jsou stejné

Ochrana proti UV záření, zabarvení, polarizační čočky nebo speciální sluneční ochrana pro sportovní aktivity – individuální sluneční brýle pro všechny příležitosti

Věděli jste, že stylová obruba není jedinou věcí, kterou byste měli hledat, když kupujete nové sluneční brýle? V první řadě se ujistěte, že dostáváte čočky prvotřídní kvality, které jsou individualizované pro vaše oči a potřeby. Nejdůležitější funkcí je ochrana vašich očí před potenciálně škodlivým UV zářením. Takové individualizované čočky pro sluneční brýle jsou k dostání prakticky pro každého bez ohledu na to, zda potřebujete brýle ke korekci vidění nebo nikoli. Avšak výběr z množství nabídek může být matoucí. Projekt LEPŠÍ VIDĚNÍ by vám rád pomohl s výběrem tím, že vám představí některé klíčové možnosti pro vaše perfektní sluneční brýle.

Už se těšíte na první jarní sluneční paprsky nebo na vystavení se intenzivnímu slunci během nadcházející dovolené na lyžích v kouzelném prachovém sněhu? Jděte do toho a užijte si hřejivých paprsků – ale ujistěte se, že jste si sebou vzali sluneční brýle, abyste chránili vaše oči před slunečním UV zářením. Antireflexní vrstvy nejvyšší kvality mají taktéž obzvláštní význam pro jasné vidění přes sluneční brýle. V každém případě je vždy sázkou na jistotu, požádáte-li svého optometristu o radu.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Jaké vlastnosti by mely mít vaše individuální sluneční brýle

Je bez jakékoli diskuse, že ochrana proti UV záření je pro sluneční brýle kritériem kvality číslo jedna. Intenzivní a nadměrné vystavování neviditelnému ultrafialovému záření může vést k bolestivému popálení spojivky a rohovky, které by se mohlo vyvinout do chronických následků. Proto byste měli mít absolutní jistotu, že si vyberete sluneční brýle, které jsou opatřeny logem CE, jež zaručuje, že vaše brýle budou splňovat základní bezpečnostní požadavky podle evropských předpisů.

Precizní čočky pro sluneční brýle jsou samozřejmě k dispozici s korekčními hodnotami. Můžete také vybírat z celé škály zabarvení, polarizačních a antireflexních možností. Při kupování slunečních brýlí je důležité podrobně diskutovat s optometristou vaše osobní potřeby a očekávání, které by vaše brýle měly naplňovat.

Jestliže například potřebujete nové sluneční brýle také pro řízení vozidla, může se ukázat vhodným, zvolíte-li čočky ZEISS s polarizací, tj. čočky opatřené tzv. protioslepující technologií. Tato technologie minimalizuje vnější oslepující účinky, které vznikají například při odrazech slunce od mokrých silnic. Polarizační brýlové čočky omezují takové oslepující podněty a zlepšují jak barevné, tak i kontrastní vidění. Současně se můžete spolehnout na ochranu proti slunečnímu UV záření bez ohledu na to, zda trávíte čas na břehu moře nebo v zasněžených horách.

Pokud zjistíte, že jste vystavováni častým změnám světelných podmínek a nechcete znovu a znovu měnit různé brýle, zvažte použití fotochromatických čoček vyvinutých společností ZEISS s automaticky se měnícím zabarvením, které automaticky reagují na rozdílné světelné podmínky. Je samozřejmé, že taktéž poskytují ochranu proti slunečnímu UV záření.

Pokud potřebujete sluneční brýle pro sportovní aktivity, které budou také chránit vaše oči před větrem, nebo jste příznivcem neobvyklých činností, mohli byste mít zájem investovat do sportovních slunečních brýlí, jež jsou výborné pro sporty pod širým nebem a jsou velmi elegantní. Ještě jednou se ujistěte, že vybíráte dobré čočky pro vaše sluneční brýle. Důležité: jestliže nosíte korekční čočky, je naprosto nutné vybírat pouze čočky nejvyšší kvality, které jsou použitelné pro vaše sluneční brýle. Čočky, které nesplňují tyto standardy, mohou vytvářet zastřené rozsahy vidění zejména podél vnějších okrajů těchto brýlí.

Pro ty z vás, jež hledají na trhu sluneční brýle, které jsou použitelné za všech okolností a které vás doprovázejí ve všech slunných situacích v životě, je nejlepší, abyste si vybrali pro vás nejpříjemnější zabarvení z celé škály barev. Kromě standardních barev máte možnost zvolit precizní sluneční brýlové čočky, které poskytují zlepšený kontrast a plnější vnímání barev. Budete překvapeni, jak precizní budou vaše sluneční brýle ve vztahu k vašim očím a individualizovány pro vaše potřeby.  

Od tmavých ke tmavším – chytré sluneční čočky, které se automaticky přizpůsobují měnícím světelným podmínkám.
Jaká je Vaše oblíbená barva a styl?


Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Polarizované čočky – lepší vidění Víceúčelové čočky pro sluneční brýle, řízení vozidla a mnohá další využití

Související produkty