Všechno z hlediska práce u počítače

Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci

Brýle na čtení nejsou vždy ideální pro práci u stolu. Když čtete dokumenty, můžete vidět všechno jasně, ale když kolega prochází dveřmi, stěží rozeznáte, kdo to je, případně máte potíže dívat se na velkém jednání střídavě na vaše dokumenty a na partnera, s nímž diskutujete. Jaké brýle jsou tedy ty správné pro lidi trpící presbyopií, kteří pracují před monitorem?

Počítač se stal stálým společníkem v našem pracovním prostředí. Častá práce s monitorem je pro oči rovněž značně náročná.

Často sedáváme u počítače ve stavu stálého napětí a věnujeme našim očím jen velmi málo odpočinku. Výsledkem toho může být napínání krku, bolesti hlavy a zarudlé, uslzené oči. Pro lidi, kteří trpí presbyopií, což je stav, jenž nepříznivě ovlivňuje vidění jak nablízko, tak i na dálku, to znamená další problém s výběrem správných brýlí, aby se pro ně práce stala uvolněnější a snadnější.

Jaké brýle jsou pro takové pracovní podmínky nejlepší? Mnozí lidé okamžitě sahají po brýlích na čtení, když usedají k počítači. Dveře se otvírají; váš kolega stojí mezi dveřmi a na něco se ptá. Právě teď vaše brýle znemožňují vidění v rozsahu na dálku a vy ho nemůžete vidět jasně. V takové chvíli můžete mžourat přes obrubu brýlí a rovněž napínat zrak.

Univerzální víceohniskové brýle také nejsou perfektním řešením pro jasné vidění. Mohou vám umožnit vidění na různé vzdálenosti, ale v případě delší práce při vzdálenostech nablízko a dlouhodobějšího napínání očí bývá zorné pole pro rozsah vidění nablízko a střední rozsah často příliš malé. Co dělat?

Pohovořte si s vaším optometristou o vylepšených brýlích na čtení se speciálními víceohniskovými čočkami. Existuje inteligentní řešení pro souvisle jasné vidění na blízké až střední vzdálenosti, tedy řešení, které je specificky koordinované pro zrakové potřeby pracoviště. Kombinace brýlí na čtení a víceohniskových čoček spojuje různé zrakové požadavky související s prací u stolu.

Vidění v kanceláři

Výhody vylepšených brýlí na čtení:

  • Ideální pro velký rozsah vidění nablízko.
  • Širší, rovnoměrné zrakové pole taktéž pro vidění na střední vzdálenosti.
  • Umístění přechodů mezi oběma zónami pro pohodlné držení hlavy a těla.
  • Zvýšený komfort nejen při práci, ale také při používání vašich brýlí jako náhrady víceohniskových brýlí, např. při provozování zálib, jako je vaření nebo ruční práce

Výhody víceohniskových čoček pro pracoviště s monitory:

  • Extrémně široká zorná pole na střední vzdálenost a nablízko.
  • Ideální pro vidění po celé místnosti až do vzdálenosti 4 m.
  • Jasnější rozhled bez namáhavých pohybů hlavy.
  • Perfektní pro práci na počítači, jakož i pro ruční práce a záliby.

Nejenže vaše oči nebudou unavené – také budete při administrativní práci v kanceláři uvolněnější.  

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Co byste ještě měli mít na paměti, aby se vaše práce na počítači stala méně namáhavou pro celé vaše tělo

Ergonomická poloha při sezení před monitorem a správné, rovnoběžné uspořádání monitoru, klávesnice a dokumentů jsou obzvláště důležité pro neunavující, pohodlné vidění při práci s počítačem. Dvojice držadel nebo nové křeslo může pomoci k tomu, aby práce byla méně namáhavá.

Ujistěte se, že vaše obrazovka má nejvyšší možnou obnovovací rychlost a stabilitu obrazu. Seřiďte váš monitor tak, aby obraz měl bohatý kontrast a ostrost. Také nastavte takovou velikost písmen, abyste mohli číst text snadno a pohodlně.

Náš tip: Vědomě dopřávejte vašim očím odpočinek během dlouhého pracovního dne. Umožněte vašim očím bloumat po místnosti, dívejte se z okna, masírujte oblast kolem vašich očí a z času na čas zavřete na krátkou dobu oči, aby znovu nabraly sílu. Věříme, že tyto tipy vám pomohou snímat napětí z vašich očí. Přejeme vám hodně úspěchů ve vaší práci!

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Brýle pro manažery – nejkvalitnější brýlové čočky a obruby s vysoce individualizovaným zrakovým komfortem Buzení respektu, elegance a maximální funkčnost – brýle pro lidi v manažerských pozicích s tím mají hodně společného.
Brýle pro piloty – perfektní vidění I nad mraky Ať už profesionální tak i amatérští piloti potřebují brýle, které jim umožní dobře vidět i za extrémních světelných a povětrnostních podmínek.
Lepší vidění a více pohodlí při práci Nové kancelářské brýlové čočky ZEISS vám poskytují uvolněnější vidění, ať pracujete u stolu, počítače nebo výrobního stroje.
Ať jste zubní lékař nebo kosmetička – užívejte si perfektně ostré vidění s profesionálními brýlemi Některé činnosti vyžadují speciální brýlové čočky. Současné moderní technologie používané společností ZEISS vám pomáhají vidět perfektně, a to dokonce velmi malé předměty.

Související produkty