Minerální čočky pro uživatele progresivních čoček: čočky pro příznivce skla

Další vývoj portfolia progresivních skleněných čoček ZEISS – proč je potřebné je mít

Díky vlastnostem, jako je nízká hmotnost a vysoká odolnost, plastové čočky postupně nahradily ty minerální – pokud se vůbec lze řídit údaji o prodeji. Ve společnosti ZEISS však věnujeme značnou pozornost dalšímu vývoji skleněných (minerálních) čoček. Konec konců čočky vyráběné z přírodního materiálu mají své specifické výhody. Portfolio progresivních čoček je ve společnosti ZEISS středem pozornosti. Skleněné brýlové čočky, které vyvinuli asyrští umělci v osmém století před Kristem, byly tehdy stejně tak užitečné, jako jsou v dnešní době, díky jejich výborným optickým vlastnostem.

Vystavujete se při práci nebo provozování svých koníčků zejména prachu a nečistotě? Jste velkým příznivcem čistoty a optického výkonu minerálních čoček? Nebo přičítáte velkou důležitost trvanlivosti vašich čoček? Pak skleněné čočky ZEISS mohou být pro vás řešením.

Plastové čočky jsou samozřejmě volbou číslo jedna pro sportovní brýle nebo dětské dioptrické brýle, protože jsou lehčí a robustnější.Není však náhodné, že přesná čočková optika, které se používá ve fotoaparátech, mikroskopech a dalekohledech, jakož i na dotykových displejích moderních smartphonů, se vyrábějí z přírodního skla. Sklo poskytuje vysoce trvanlivý, škrábancům odolávající povrch, což napomáhá ochraně proti jemným škrábancům vznikajícím v prašném prostředí.

Navíc vysoké refrakční koeficienty umožňují zhotovování tenčích, štíhlejších čoček, výsledkem je přitažlivější vzhled uživatele, jehož oči také vypadají přirozeněji – dokonce i v případech vyšších dioptrických hodnot.

 

Stručný přehled výhod minerálních čoček:

  • Prvotřídní optická výkonnost
  • Větší povrchová tvrdost
  • Vysoká odolnost proti poškrábání
  • Mimořádně dlouhá trvanlivost

Naneštěstí řada výrobců brýlových čoček už nadále neinvestuje do vývoje portfolií minerálních čoček. Avšak příznivci minerálních čoček se nemusí obávat, protože nyní mohou využívat výhody portfolia optimalizovaných progresivních skleněných čoček ZEISS. Progresivní čočky Individual 2, které se mohou zhotovovat tak individuálně jako na míru šitý oblek díky technologii FreeForm, jsou nyní nabízeny v jakékoli možné kombinaci s ohledem na brýlové obruby, brýlové čočky a předpisy. Navíc minerální čočky ZEISS se nyní mohou individualizovat dle potřeb rozsahu vidění nablízko a vidění na střední vzdálenost. Abychom vám poskytli vynikající vidění obzvláště v noci, za soumraku a v šeru, mohou pro vás oční optici, kteří pracují s technologiemi ZEISS, optimalizovat také minerální brýlové čočky použitím i.Scription® optimalizace.

Co činí minerální čočky tak trvanlivými?

Co činí minerální čočky tak trvanlivými?
Schematický diagram uspořádání molekul ve skleněné čočce (1.6) – vlevo – ve srovnání s nestrukturovanými molekulami plastové čočky – vpravo.

Tajemství skleněných čoček spočívá ve vlastnostech pevné materiálové příčné vazby a molekulové hustoty trojrozměrné struktury. Tyto vlastnosti zaručují dlouhodobou výkonnostní životnost, protože tvrdý, hladký povrch především znemožňuje vytváření jemných škrábanců.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Progresivní brýlové čočky – malá mistrovská díla Brýle opatřené progresivními brýlovými čočkami nabízí ideální zrakové řešení pro ty, kteří potřebují vidět ostře na několik vzdáleností.
Progresivní brýlové čočky s rozdílem Existují ideální progresivní brýle pro každou příležitost: pro vaši práci, pro váš oblíbený koníček či sport?

Související produkty