Ať jste zubní lékař nebo kosmetička – užívejte si perfektně ostré vidění s profesionálními brýlemi

Některé činnosti vyžadují speciální brýlové čočky. Současné moderní technologie používané společností ZEISS vám pomáhají vidět perfektně, a to dokonce velmi malé předměty.

Co musíte zvažovat, když kupujete brýle pro „činnosti vyžadující práci na detailech“? Jaké brýlové čočky jsou nejvhodnější? Jaký druh povrchové vrstvy se doporučuje? Konec konců brýle nemusí jen dobře fungovat – jsou i zosobněním vážnosti a osobitosti uživatele.

Ať jste zubní lékař nebo kosmetička – užívejte si perfektně ostré vidění s profesionálními brýlemi

Jestliže vaše zaměstnání vyžaduje dobré vidění detailů, potřebujete perfektně vidět: individuálně optimalizované brýle, pracovní brýle ZEISS pro vidění nablízko, zvětšovací zrakové pomůcky nebo progresivní brýlové čočky speciálně vyrobené pro vaši specifickou činnost.  

Nejdůležitější znaky perfektních brýlí pro práci – precizní brýlové čočky a jejich odborný výběr očním optikem

Některé činnosti vyžadují opravdu perfektní vidění. Zubní lékaři a zubní laboranti pracují na mikroskopicky malých detailech zubů, zatímco hodináři manipulují s malinkými převodovými součástkami a kosmetičky potřebují perfektně ostré vidění na pleť klientek. Individuálně přizpůsobené brýle jsou tím správným řešením. Brýle zůstávají nejúčinnějším způsobem odstranění problémů se zrakem. Mohou se nejlépe přizpůsobit očím uživatele – a podporovat je téměř ve všech činnostech. Obecně lze říci, že brýle by měli být tak lehké jak jen to je možné, bez ohledu na typ činnosti nebo účel jejich používání. To znamená, že brýlové čočky a obruby se mají být vyrobeny z materiálů s malou hmotností. Čím méně si uvědomujete, že nosíte brýle, tím přirozenější a méně namáhající je vaše vidění. Obzvláště v pracovním prostředí je to výhodou ve smyslu komfortu. Díky celé škále moderních obrub a brýlových čoček ZEISS je nyní možné tohoto cíle dosáhnout.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Precizní jako otisk prstu – na zakázku zhotovené čočky

Mezi klíčové faktory při zhotovování individuálních čoček pro činnosti vyžadující detailní vidění patří to, co je známo jako pracovní vzdálenost. V závislosti na vzdálenosti, v jejímž rozsahu například klenotník pracuje se šperky, může optik nabídnout brýlové čočky, které budou optimalizovány na tuto konkrétní vzdálenost. Rovněž se berou v úvahu i další specifické znaky určité činnosti: jsou vhodnější plastové nebo skleněné brýlové čočky? Minerální brýlové čočky s vyšším indexem lomu se například doporučují pro zaměstnání, která vyžadují styk s lidmi. Výsledkem jejich účinnosti je větší odchylování světla, což umožňuje vytváření tenčích čoček. Tip: brýlové čočky ZEISS mohou vypadat velmi elegantně a tence i v případě vysokých dioptrických vad.

Jaká obruba je pro mne nejvhodnější?

Téměř tak důležité, jako je výběr správných brýlových čoček je výběr vhodné obruby. Pro korekci špatného vidění to hraje významnou roli. Je třeba řešit pouze vidění na dálku? Nebo jsou řešením progresivní čočky? V případě brýlí pro práci je klíčovým doporučením vybrat praktickou obrubu. Takové obruby by měly být pevnější , protože se nejen nosí na nose, ale také se často odkládají na stůl nebo křeslo, kde se mohou snadno poškodit. Prokázalo se, že obruby s obroučkami jsou velmi vhodné. Další výhodou obruby s obroučkami je skutečnost, že na rozdíl od bezobroučkových brýlí, se brýle s obroučkami v případě nutnosti dají rychle nasazovat a sundávat jen jednou rukou. V mnoha pracovních pozicích je taková činnost absolutně nezbytná, protože jedna ruka se používá pro práci – obzvláště v manuálních profesích nebo při dentistických výkonech. Tip: nejnovější speciální pracovní čočky jsou ideální pro vidění v rozsahu vzdálenosti nablízko a střední vzdálenosti (při práci u stolu nebo na výrobním stroji).  

Nejúčinnější povrchové vrstvy pro vyšší komfort a trvanlivost

Pokud jde o naše oči, uvolnění znamená vidění bez odrazů nebo podráždění. Pro dosažení takového stavu je nejdůležitějším požadavkem používání vysoce kvalitních brýlových čoček s náležitou povrchovou vrstvou a individuální optimalizací vůči potřebám uživatele. Jinými slovy: čím je kvalita čoček a povrchové vrstvy lepší a úroveň optimalizace vyšší, například vůči nárokům příslušného zaměstnání, tím je naše vidění uvolněnější. Povrchové úpravy vyvinuté ve společnosti ZEISS, jako je například vrstva Clean Coat nebo antistatická vrstva, jsou v této oblasti důležitým faktorem. V případě činností, které vyžadují množství kontaktů s lidmi, nabízíme celou škálu povrchových vrstev, jako jsou antireflexní a nečistotu odpuzující vrstvy. Činnosti na úřadech, kde se používá stropní osvětlení, jsou bez antireflexních brýlí značně unavující, protože světelné odrazy v brýlích způsobují podráždění očí – v některých případech může být někdo unaven už dlouhou dobu před koncem pracovní doby. K podobné situaci dochází při řízení v noci, například při návratu domů. Bez brýlí s antireflexní vrstvou rychle zjišťujeme příznaky únavy, protože světla se odrážejí jednak na čelním skle, ale i na našich brýlích. Zejména tehdy, když se jedná o brýle pro práci, doporučujeme zvolit špičkovou antireflexní povrchovou vrstvu od společnosti ZEISS. Brýlové čočky s vysoce kvalitní povrchovou vrstvou ZEISS jsou natolik hladké, že částečky nečistot a vodních kapiček na nich ulpívají jen stěží a jednoduše sjedou pryč. To znamená, že můžete lépe vidět a cítit se uvolněněji – přitom také vypadat profesionálněji, protože žádný prach nebo nečistota necloní váš pohled. Další výhoda nejnovějších povrchových úprav spočívá v tom, že také zvyšují odolnost plastových čoček. Tam, kde je to třeba, mohou se konstruovat výjimečně odlehčené, přitom však značně pevné brýle. Možností je tolik, že pro každou profesi existuje ideální řešení.

Progresivní brýle pro pracoviště - dokonaleji přizpůsobené na individuální zvláštnosti vašich očí než kdykoli předtím

Jestliže nechcete pouze pracovní brýle nebo speciální zvětšovací zrakové pomůcky, můžete volit řešení v podobě progresivních čoček ZEISS s technologií, které poskytují optimální přizpůsobení vůči různým požadavkům vaší profese. Během konzultace s očním optikem především přesně zjišťujeme, pro jaké účely se budou brýle používat, a podle těchto zjištění vybíráme vhodné čočky a obrubu – individuálně zhotovené na míru.

Rozhodujícím faktorem při výběru zrakových pomůcek pro činnosti, které vyžadují vidění detailů je: dostatek času na osobní poradenství s vaším očním optikem.

V podstatě platí, že, čím více se brýle individuálně a precizně optimalizují, tím lepší je jejich výkon. Proto je důležité, aby každý, kdo si vybírá brýle pro zaměstnání, věnoval dostatek času konzultaci se svým optikem o požadavcích dané profese. Jak vyhledat dobrého optika.

Jestliže brýle nestačí – zvětšovací zrakové pomůcky od firmy ZEISS poskytují výjimečně ostré vidění dokonce i nepatrných mikroskopických detailů

Ani perfektně individualizované brýle nemusí postačovat pro některé pracovní činnosti kvůli jejich specifickým potřebám a požadavkům. Profese jako jsou mechanici, dentisti nebo restaurátoři, kde je třeba pracovat s malými i mikroskopickými detaily, občas vyžadují precizní zvětšovací zrakové pomůcky, někdy i s přídavným osvětlováním. Precizní lupy ZEISS (jako je inovativní teleskopická lupa G 2.5 TTL) zaručují precizní vidění bez únavy i těch nejmenších detailů; pokud je to třeba i s xenonovým osvětlením a až čtyřnásobným zvětšením zorného pole. Ať je používá zubní lékař, slaboproudý inženýr nebo kožní lékař, tyto profesionální precizní lupy mají význam v tom, že nic nebude opomenuto.  

Dopřejte vašim očím přestávku.

Naše oči si zaslouží trochu odpočinku právě teď a po nějaké době znovu. Následující cvičení jsou rychlá, pohodlná a poskytnou našim očím krátkou, avšak účinnou přestávku.

  • Dívejte se co nejdál můžete.
    Naše oči se po celou dobu zaměřují převážně na předmět, který se nachází stále ve stejné vzdálenosti, což je totéž, jako dlouhodobé napínání svalu. Opakované odvracení zraku od monitoru a záměrné hledění do dálky (alespoň šesti metrů) významně snižuje namáhání vašich očí při práci. Výsledkem je značně uvolněnější a příjemnější pocit v očích.
  • Hřejte oči dlaněmi vašich rukou.
    Teplo a temno dělají našim očím dobře. Můžete věnovat dvě až tři minuty hlubokému odpočinku tím, že opatrně zakryjete oči dlaněmi vašich rukou (bez vyvíjení tlaku na oční bulvy). Poté je velmi pomalu sejměte, aby je sluneční světlo nedráždilo. Mimochodem: tato technika je známá jako "palming".
  • První pomoc: krátká masáž unavených očí
    Masáž třemi prsty je vyzkoušená a otestovaná pomoc unaveným a přetaženým očím. Položte palec a prostředníček na kořen nosu. Ukazováček se musí dotýkat místa mezi vaším obočím. Teď pohybujte všemi třemi prsty v malých kroužcích na kořenu nosu – po přibližně 15 sekundách se celá oblast uvolní.
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Brýle pro manažery – nejkvalitnější brýlové čočky a obruby s vysoce individualizovaným zrakovým komfortem Buzení respektu, elegance a maximální funkčnost – brýle pro lidi v manažerských pozicích s tím mají hodně společného.
Lepší kvalita života a větší nezávislost: lepší vidění s pomůckami pro slabý zrak Jaké existují možnosti, když už brýle nestačí?
Všechno z hlediska práce u počítače Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci
Brýle pro piloty – perfektní vidění I nad mraky Ať už profesionální tak i amatérští piloti potřebují brýle, které jim umožní dobře vidět i za extrémních světelných a povětrnostních podmínek.

Související produkty