Vše, co byste měli vědět o svých nových precizních brýlových čočkách ZEISS

Lepší vidění znamená precizní vidění. Toto společnost ZEISS vyznává více než 160 let. Diskrétní laserová gravura na precizních brýlových čočkách ZEISS je zárukou, že dostáváte opravdovou kvalitu ZEISS. Abyste se ujistili, že vaše nové brýlové čočky jsou spolehlivým partnerem ve všech situacích, jež zažíváte ve svém každodenním životě, připravili jsme pro vás několik informací a pár tipů. Máte-li jakékoli dotazy ohledně svých brýlových čoček, váš ZEISS optik vám ochotně pomůže odbornou radou.

Zeiss kvalita

Tento symbol je Vaší zárukou, že dostáváte ZEISS kvalitu.

Toto diskrétní laserové gravírování ve formě „Z“ na brýlových čočkách zaručuje autentičnost vašich ZEISS precizních brýlových čoček, a tedy i optimální komfort nošení.

Tato prvotřídní kvalita je výsledkem excelentní technické expertizy.

 • Čistota surovin je zajištěna inovativními filtrovými technologiemi.
 • Špičková kvalita je zaručena velmi přísnou kvalitou jakosti.
  Optimální propustnost světla je zajištěna vysoce výkonnými antireflexními vrstvami.

Každá brýlová čočka doručená do optiky pod značkou „ZEISS“ je označena ochrannou známkou „Z“, což je důkaz o vynikající kvalitě čočky. Během broušení a instalace brýlových čoček do obruby může dojít k odstranění gravury. V případě, že gravura Z na vašich ZEISS čočkách chybí, požádejte prosím svého optika o certifikát kvality ZEISS.

Chcete-li se dozvědět více: Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky

Čištění

Správný způsob, jak vyčistit své brýle

Trvá to jen sekundu – mastný otisk prstu se naráz objeví na vašich čočkách, nečistoty a prach vám znesnadní vidění, nebo vlhkost vytvoří film, který vám zamlží brýle.

Co pak?
Vaší první volbou pro čištění brýlových čoček by měly být utěrky z mikrovlákna (např. od společnosti ZEISS). Odstraní mastnotu a vlhkost, aniž by poškrábaly vaše čočky či zanechaly stopy. Chcete-li své brýlové čočky vyčistit, opláchněte je nejprve pod tekoucí vodou, abyste odstranili prach a hrubé nečistoty. Dále do vody přidejte ph-neutrální mycí prostředek, brýlové čočky znovu opláchněte a jemně je osušte utěrkou z mikrovlákna (nikdy je silně neotírejte).

Tip:
Praktickými pomůckami pro vaši každodenní péči o brýlové čočky jsou speciální čisticí prostředky na brýlové čočky. Vaše brýlové čočky dokonale vyčistí, aniž by je poškodily. Mají i antistatický účinek, který vám pomůže udržet čočky čisté delší dobu, jelikož nezachycují tolik prachu a nečistot. Pokud se už jednou vyskytly škrábance, nelze je odstranit ani z plastových, ani ze skleněných brýlových čoček, nejlepší je tedy se jim vyhnout.

Doporučení pro čištění:
Utěrky z mikrovlákna perte při teplotě max. 40° C a nepřidávejte aviváž, neboť by to mohlo způsobit, že vaše utěrka ztratí při příštím čistění vašich brýlových čoček své vlastnosti!

Přeprava

Vaše brýlové čočky potřebují svůj vlastní domov. Pevné pouzdro je tím nejlepším místem pro vaše brýlové čočky vždy, když je nenosíte. Pokud je někam odložíte, aniž byste měli pouzdro při sobě, ujistěte se, že místo je bezpečné a že brýlové čočky směřují vždy nahoru.

Vezměte prosím v potaz, že brýlové čočky vyrobené z plastového materiálu by neměly být vystaveny ani vysokým teplotám, ani výrazným teplotním výkyvům. Mohlo by to mít neblahý vliv na životnost povrchových úprav (např. na antireflexní vrstvy). Extrémní teplotní výkyvy mohou způsobit taktéž praskliny v důsledku odlišnosti struktur základního skla a povrchové úpravy. Na brýlových čočkách ZEISS však při vystavení zimním teplotám pod bodem mrazu nebyly pozorovány žádné negativní účinky.

Pamatujte:
Teploty nad 80 °C poškodí i nejrobustnější brýlové čočky a obruby.
Dlouhodobé vystavování teplotám v sauně či letnímu slunci na palubní desce vašeho automobilu je špatné jak pro pouzdro, tak pro brýle.

Časté dotazy

1. Co potřebuji vědět, abych přivykl svým novým progresivním brýlovým čočkám?

Většina uživatelů nepociťuje žádné problémy s progresivními brýlovými čočkami od společnosti ZEISS, nebo potřebuje jen krátký čas, aby k nim přivykla. Pomůže, budete-li nosit brýlové čočky nepřetržitě a budete „cvičit“ při zapamatování si těchto tipů:

Čtěte text, přičemž hlavu mějte zpočátku relativně vzpřímenou a zrak pomalu snižujte. Skrze dolní část brýlových čoček pak uvidíte jasně. Budete-li hlavou otáčet do strany, text se pomalu rozostří. Boční části progresivních brýlových čoček lze použít pro orientaci; abyste viděli jasně, dívejte se přímo na text. Když po čtení své oči opět zvednete a budete se dívat skrze oblast na dálku v progresivních čočkách, uvidíte vzdálené věci jasně. Podívejte se z okna a hlavu nakloňte dozadu. Obraz bude rozmazaný, protože se již nedíváte skrze oblast na dálku. Otočte hlavu zpět do normální pozice a uvidíte opět jasně. Přečtěte si více.

Podívejte se na něco středně vzdáleného, jako je např. počítačová obrazovka. Nepatrným pohybem hlavy nahoru a dolů naleznete rychle oblast brýlových čoček, odpovídající této vzdálenosti. Po krátkém seznamovacím období se budete automaticky dívat skrze správné části brýlových čoček.

Mohlo by vás zajímat i toto: ZEISS kancelářské brýlové čočky

2. Proč mám problémy se svými novými progresivními čočkami?

Obecně: Lidé, kteří brýle či brýle s progresivními brýlovými čočkami nikdy nenosili, potřebují trochu času, aby si na ně zvykli.

Progresivní brýlové čočky vám umožní vidět jasně do všech vzdáleností. Jednotlivé zóny v progresivních čočkách Vám umožní vidět vzdálené i blízké předměty bez skoku obrazu Zvykáte-li si na nové brýle, noste je stále.

Přechod na brýle s progresivními čočkami může být taktéž obtížnější, pokud jste měli zrakové problémy delší dobu, aniž byste brýle vůbec nosili. Zrakové centrum vašeho mozku si musí nejprve zvyknout na nové podmínky.

Budete-li stále nespokojeni a vaše vidění se nezlepší, nechte zkontrolovat brýlové čočky na místě svým optometristou, abyste se ujistili, že schopnost korekce odpovídá předpisu a že brýlové čočky jsou řádně vycentrovány.

Mohlo by vás zajímat i toto: Tipy pro komfort lepšího nošení progresivních brýlových čoček.

3. Jak mohu rozpoznat ZEISS značkové brýlové čočky

Všechny ZEISS značkové brýlové čočky jsou označeny ZEISS pečetí kvality jasnosti, ochrannou známkou v podobě gravury Z. Na bifokálních, trifokálních a progresivních brýlových čočkách je tato ochranná známka umístěna tak, že je s největší pravděpodobností viditelná i po zabroušení. Z důvodu správného centrování a broušení jednoohniskových brýlových čoček nemusí být ochranná známka na čočkách po zabroušení již viditelná.

Vyryté Z zaručuje vysokou kvalitu ZEISS brýlových čoček, jakož i relevantní rysy, které je odlišují od čoček neznačkových.

Společnost ZEISS Vision Care je certifikována v souladu s DIN EN ISO 9001/2000. Tato certifikace zdaleka překračuje minimální požadavky stanovené zákonem pro označení CE a zahrnuje standardy vysoké kvality výrobku, jakož i mimořádně vysoké požadavky na kvalifikaci zaměstnanců. Mimoto společnost ZEISS Vision Care provádí během výrobního procesu důkladný interní kontroling.

Zaručujeme, že kvalita optimálního zobrazení má přednost před všemi ostatními produktovými kritérii.

Z je vyryto laserem při bezkontaktním procesu na zadní ploše v přesně definované vzdálenosti od optického referenčního bodu. Laser je veden o vlnové délce, jež umožňuje jen nízkou míru penetrace, takže laserový symbol je viditelný vnějšímu pozorovateli, nepřekáží však uživateli, dívajícímu se přes brýle.

4. Jaké záruční služby společnost ZEISS Vision Care nabízí?

Záruka se vztahuje na všechny brýlové čočky, nesoucí ochrannou známku.

Záruka se nevztahuje na výměny z kosmetických důvodů, z důvodů hmotnosti či nevhodné manipulace.

Jak mi společnost ZEISS Vision Care může pomoci s reklamacemi?
Kontaktujte prosím optometristu či optika, u kterého jste brýlové čočky zakoupili. Je tím pravým partnerem, jenž vám pomůže.

5. Mohu si brýlové čočky zakoupit přímo od společnosti ZEISS Vision Care?

Společnost ZEISS Vision Care dodává své výrobky výhradně specializovaným optikům.

Informace uživatelům progresivních čoček

Progresivní brýlové čočky lze rozdělit do tří oblastí:

Progresivní brýlové čočky lze rozdělit do tří oblastí:

 1. Oblast na dálku:
  Tato oblast odpovídá vašemu osobnímu předpisu na vynikající vidění na dálku.
 2. Střední oblast:
  Tato oblast odpovídá vašemu osobnímu předpisu na vynikající vidění v řádu středního dosahu, jako když např. pracujete na počítači.
 3. Oblast na blízko:
  Tato oblast odpovídá vašemu osobnímu předpisu na vynikající vidění na blízko.
Optimální vidění na dálku skrze horní část brýlových čoček, oblast na dálku.
Optimální vidění na dálku skrze horní část brýlových čoček, oblast na dálku.
Optimální vidění na střední vzdálenost skrze prostřední část brýlových čoček, střední oblast.
Optimální vidění na střední vzdálenost skrze prostřední část brýlových čoček, střední oblast.
Optimální vidění na blízko skrze dolní část brýlových čoček, oblast na blízko.
Optimální vidění na blízko skrze dolní část brýlových čoček, oblast na blízko.

Pro optimální vidění je důležité dívat se skrze správnou oblast vašich progresivních brýlových čoček

 1. Optimální vidění na dálku skrze horní část brýlových čoček, oblast na dálku.
 2. Optimální vidění na střední vzdálenost skrze prostřední část brýlových čoček, střední oblast.
 3. Optimální vidění na blízko skrze dolní část brýlových čoček, oblast na blízko.

 

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

ZEISS Online Oční Test Proveďte online kontrolní vyšetření zraku a otestujte si kvalitu svého vidění.
Rozpoznání problémů se zrakem Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.: Jaké poruchy vidění existují a jak je můžeme napravit?
Historie brýlí Od úplných počátků, kdy měly podobu „čtecích kamenů“, po doplňky životního stylu
Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky Mně připadají všechny čočky stejné – jak se mohu ujistit, že dostávám značkové čočky ZEISS?

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Související produkty