Polarizované sluneční brýlové čočky.

Pohodlné vidění bez nepříjemných odrazů.

V čem jsou polarizované čočky odlišné?

Polarizované čočky jsou absolutní nezbytností pro lyžaře a nadšence do vodních sportů, k lepšímu vidění však mohou pomoci téměř každému nositeli brýlí: sluneční brýlové čočky s polarizačním filtrem. Speciální povrchová úprava omezuje nepříjemné odražené světlo, se kterým se můžeme setkat např., když se slunce opře do mokré vozovky, sněhu, vody či kovových povrchů. Speciální odstín zároveň zlepšuje vnímání kontrastu a barev.

Výsledek: méně nepříjemných odrazů světla, ostré a pohodlné vidění – i na ostrém slunci. Tento nadstandardní filtr je vynikající nejen, jsou-li vaše oči citlivé na ostré světlo, ale také pro řízení, slunění na pláži, sportování či jiné denní činnosti – polarizované sluneční brýlové čočky zajišťují mnohonásobně větší zrakovou pohodu. Sluneční brýlové čočky s polarizačním filtrem ZEISS samozřejmě obsahují 100% ochranu před UVA a UVB zářením.

Níže uvádíme, jak polarizace funguje.

Přirozené světlo se pohybuje do všech směrů. Z toho důvodu je klasifikováno jako nepolarizované. Jakmile sluneční paprsky přijdou do styku s povrchem odrážejícím světlo, např. když sluneční paprsky osvítí vodu, sníh, mokrou silnici nebo brýlovou čočku, odrazí se zpět a odkloní se v určitém směru. Jinými slovy se stanou polarizovanými.

Většina tohoto světla je polarizovaná vertikálně, tj. uspořádána svisle. Polarizační filtr brýlových čoček je ve vertikálním směru zarovnán, a proto světlo odrážející se od vody, mokré silnice či sněhu blokuje a odrazy světla téměř zcela eliminuje.

Bez Polarizační filtr S Polarizační filtr
Bez Polarizační filtr
S Polarizační filtr

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti