Prémiová vrstva DuraVision®

Lepší vidění a lepší vzhled

Povrchová úprava proměňuje plastové brýlové čočky na mistrovská díla. Tvrzení u plastových brýlí je činí odolnými vůči nečistotám s možností snadného čištění. Tím to však nekončí. Stejně tak důležité jsou i dobré antireflexní úpravy. Vyzkoušejte prémiové vrstvy DuraVision společnosti ZEISS. Jsou k dostání ve dvou kvalitativních kategoriích: Platinum a Silver. DuraVision Platinum vykazuje všechny výhody jako DuraVision Silver a je na tom ještě lépe s tvrdostí! Umožňuje to speciální výrobní proces.

Vaše výhody

Ochrana, další funkce a v neposlední řadě vrchol módy v oblasti brýlových čoček

  • Čisté a uvolněné vidění díky velké propustnosti brýlových čoček.
  • Zlepšený vzhled díky snížení rušivých odrazů na brýlové čočce.
  • Nejmodernější antireflexní vrstva na přední a zadní straně brýlové čočky.
  • Vynikající odolnost robustních brýlových čoček proti poškrábání.
  • Snadné čištění brýlových čoček díky antistatické vrstvě a úpravě CleanCoat.

Prémiové vrstvy brýlových čoček DuraVision®
– nejlepší ochrana pro vaše ZEISS brýlové čočky

ZEISS povrchové úpravy brýlových čoček pro všechny vaše potřeby

Brýlové čočky musí vydržet drsné zacházení. Každodenní stres a napětí si vyžadují odolné brýlové čočky odpuzující nečistoty s možností snadného čištění. ZEISS prémiové úpravy brýlových čoček vám toto vše poskytnou, a to ve dvou kvalitativních kategoriích: Silver a Platinum. Pro každého, kdo vyžaduje optimální vrstvu svých brýlových čoček.

1// DuraVision® Silver

Lepší vidění a lepší vzhled

DuraVision Silver je nejúspornější vrstva z prémiových úprav ZEISS DuraVision. Stejně jako DuraVision Platinum se i DuraVision Silver vyznačuje vynikajícími antireflexními vlastnostmi. Dává vám to dvojí výhodu: vidění bez odrazů a dobrý vzhled, neboť osoba, s níž mluvíte, vidí vaše oči čistě – je to totéž, jako kdybyste brýlové čočky neměli vůbec.

Umožňuje to nová technologie antireflexních úprav:

Nové antireflexní úpravy jsou DuraVision Premium Silver a Platinum . Můžete ho spatřit na základě modrého zbytkového odrazu, když držíte brýlovou čočku pod jistým úhlem proti bílému pozadí. Každá brýlová čočka s antireflexní vrstvou vykazuje tento zbytkový odraz, který je u mnoha tradičních brýlových čoček zelený. Pro prémiové povrchy společnost ZEISS využívá modrou barvu, ačkoliv je složitější na výrobu, do uživatelových očí pronikne více světla, to je jednoznačným přínosem pro lepší vidění. Odrazy se sníží jak na předním, tak na zadní ploše brýlové čočky o dalších 20 %**.

Vynikající antireflexní vlastnosti díky modrému zbytkovému odrazu

Čisté vidění

Vyšší světelná propustnost pro ještě čistší vidění.**

Čisté vidění

O 20 % méně dráždivých odrazů na zadní straně zajistí nerušené vidění.**

Lepší vzhled

O 20 % méně odrazů na přední straně brýlové čočky zajistí lepší vzhled.**

** Ve srovnání s ZEISS brýlovými čočkami se standardním antireflexní úpravou se zeleným zbytkovým odrazem.

Antireflexní vlastnosti
Srovnání: bez prémiové úpravy DuraVision® (obrázek vlevo) a s prémiovou úpravou DuraVision® (obrázek vpravo).

Antireflexní vlastnosti

Méně nápadná modrá barva zbytkového odrazu zvyšuje světelnou propustnost brýlových čoček a poskytuje čistší vidění. Tyto brýlové čočky nabízejí o 20 % méně světelné odrazivosti než konvenční antireflexní vrstvy společnosti ZEISS se zeleným zbytkovým odrazem typu DuraVision Chrome.

Brýlové čočky odpuzující nečistoty
Srovnání: bez prémiové úpravy DuraVision® (obrázek vlevo) a s prémiovou úpravou DuraVision® (obrázek vpravo).

Brýlové čočky odpuzující nečistoty

Patentovaná antistatická vrstva zabraňuje hromadění statické elektřiny. Nečistoty a jemné chloupky nejsou k povrchu brýlových čoček přitahovány, což znamená, že brýlové čočky vydrží déle čisté.

Brýlové čočky lze snadno vyčistit
Srovnání: bez prémiové úpravy DuraVision® (obrázek vlevo) a s prémiovou úpravou DuraVision® (obrázek vpravo).

Brýlové čočky lze snadno vyčistit

Díky ultratenké úpravě CleanCoat lze tyto brýlové čočky vyčistit obzvláště snadno. Brýlové čočky s velkým úhlem kontaktu odpuzují vodu mnohem účinněji.

2// DuraVision® Platinum

Nejodolnější brýlové čočky ZEISS všech dob

DuraVision Platinum zahrnuje všechny vlastnosti DuraVision Silver. Co do odolnosti je však ještě o něco lepší! Díky DuraVision Platinum poskytnete vašim brýlovým čočkám tu nejlepší tvrzenou vrstvu, kterou společnost ZEISS kdy nabízela.

Pro každého, kdo chce jen to nejlepší

Co je v případě pokrytí brýlové čočky tou nejdůležitější vlastností? 7 z 10 osob, jež jsme oslovili, nám odpovědělo, že nejdůležitější je odolnost proti poškrábání. To není překvapení, protože brýlové čočky musí držet krok s naším moderním způsobem života a být dostatečně odolné, aby dostály nárokům, jež život s sebou přináší – jak v práci, tak ve vašem volném čase.

Díky DuraVision Platinum společnost ZEISS pozvedla tvrzené vrstvy na další úroveň. Speciální výrobní proces činí naše plastové brýlové čočky odolnějšími než kdy dříve. Interní měření ukázala, že díky DuraVision Platinum je společnost ZEISS schopna vyrobit brýlové čočky, jež jsou třikrát tvrdší než tomu bylo kdy dříve.

Odolnější brýlové čočky
Srovnání: bez DuraVision® Platinum (obrázek vlevo) a s DuraVision® Platinum (obrázek vpravo).

Odolnější brýlové čočky

ZEISS brýlové čočky s úpravou DuraVision Platinum jsou třikrát tvrdší než konvenční plastové brýlové čočky společnosti ZEISS a o 35 % tvrdší než antireflexní skleněné brýlové čočky společnosti ZEISS.*

 

*ZEISS plastové brýlové čočky s úpravou DuraVision® Platinum a s indexem 1,5 ve srovnání s ZEISS minerál 1,5 s úpravou SUPER ET.
Měřeno na základě Bayerova testu s využitím standardních operačních postupů společnosti COLTS.

Toto činí DuraVision® Platinum tvrdší.

Ionty pracují!

Každá brýlová čočka s DuraVision Platinum sestává z devíti ultratenkých vrstev: první, základní materiál s tvrzenou vrstvou, dále pak z různých antireflexních vrstev, zahrnujících antistatickou úpravu, a konečně z vrstvy CleanCoat. Tato horní vrstva brýlovou čočku utěsní a vytvoří dokonale hladký povrch. Nečistoty a vlhkost neulpívají, což vede k dokonalé brýlové čočce pro snadné čištění.

Nová, ultratenká pokrytí DuraVision Platinum
Nová, ultratenká pokrytí DuraVision Platinum

Mimořádné odolnosti DuraVision® Platinum lze dosáhnout jen díky speciální technologii pokrytí. Brýlové čočky jsou při výrobním procesu opakovaně bombardovány speciálními ionty. Ty přenášejí svou kinetickou energii na brýlovou čočku a vrstvy optimálně komprimují do jediné vrstvy. To umožňuje optimální přilnavost jednotlivých vrstev k sobě navzájem. Výsledkem je povrch brýlové čočky třikrát tvrdší než tomu bylo u předešlých generací plastových brýlových čoček ZEISS.* Je to velmi tenká a tvrzená plocha, která činí brýlové čočky odolnějšími, odpuzujícími nečistoty s možností jednoduchého čištění.


*ZEISS brýlové čočky s DuraVision® Platinum 1,67.

Konvenční technologie

Mikroskopický detail brýlové čočky s využitím tradiční technologie. Vrstvy nejsou těsně naneseny.

DuraVision® Platinum technologie

Detailní pohled na brýlovou čočku s DuraVision® Platinum technologií, viděno přes mikroskop. Vrstvy jsou těsně naneseny.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti