Brýlové čočky DriveSafe

Konečně pohodovější řízení!

Na řízení auta je cosi úchvatného. Přesto se mnozí cítí nejistě a s nedostatečnou podporou svých brýlí za obtížných podmínek jako např. při bouři, v noci nebo za svítání či za soumraku. Zejména tradiční progresivní brýlové čočky nejsou pro řízení vozidla optimální. Díky kombinaci optimalizovaného designu brýlové čočky a speciální povrchové úpravy vám ZEISS DriveSafe nabízí brýlovou čočku pro každodenní použití se speciálními vlastnostmi, jež z řízení činí mnohem pohodovější zážitek. Důvěřujte ZEISS technologiím pro dobré vidění při řízení.

Vaše výhody

Brýlové čočky ZEISS DriveSafe jsou splněným vizuálním snem mnoha řidičů.

  • Brýlové čočky DriveSafe můžete nosit jako běžné brýle po celý den a profitovat z jejich vlastností pro zážitek z bezpečného řízení.
  • Pohodový pocit při řízení díky lepšímu vidění za obtížných podmínek.
  • V noci pocítíte méně oslnění světlomety protijedoucích vozů a rozptýleného světla vydávaného pouličními lampami.
  • Pro uživatele progresivních brýlových čoček: optimální vizuální pohodlí při pohledu na vozovku, palubní desku, do zpětného a bočních zrcátek.

Pro každého, kdo chce zážitek z pohodového řízení

Ať již řídíme mnoho či málo, dobré vidění za volantem je důležité pro nás pro všechny. Řízení za špatného počasí a obtížných podmínek je pro mnohé nepohodlné a stresující. Požadavky kladené na optimální řidičské brýle jsou velmi obdobné.

Řidiči nosící brýle by rádi měli:

  1. lepší vidění za špatného počasí, v noci nebo za svítání či za soumraku
  2. méně oslnění
  3. méně vizuálních problémů při přeostřování

DriveSafe tyto potřeby pro monofokální a progresivní brýlové čočky splňují. Tajemství spočívá v tom, že brýle s brýlovými čočkami DriveSafe jsou určeny pro každodenní použití a lze je nosit po celý den.

Lepší vidění za špatného počasí a za svítání nebo za soumraku

Méně oslnění protijedoucími vozy

ZEISS DriveSafe a Thierry Neuville

Brýle pro každodenní použití se známkou know-how

1// ZEISS Luminance Design™ technologie

ZEISS DriveSafe se vyznačuje optimalizovaným designem brýlové čočky, zohledňujícím velikost našich zornic za zhoršeného osvětlení. K dispozici je jeden design brýlové čočky pro monofokální a progresivní brýlové čočky. Výsledkem je zlepšené a nerušené vidění při řízení za zhoršeného osvětlení.

Jasné světlo = vidění se zúženými zornicemi během dne: velká hloubka ostrosti, neporušené vnímání prostoru
Jasné světlo = vidění se zúženými zornicemi během dne: velká hloubka ostrosti, neporušené vnímání prostoru
Žádné světlo (tma) = noční vidění s velkými zornicemi: omezená hloubka ostrosti
Žádné světlo (tma) = noční vidění s velkými zornicemi: omezená hloubka ostrosti
Málo světla = vidění za soumraku s různými velikostmi zornice: obtížné podmínky v důsledku změny ostrosti hloubky
Málo světla = vidění za soumraku s různými velikostmi zornice: obtížné podmínky v důsledku změny ostrosti hloubky

2// Povrchová úprava ZEISS DuraVision DriveSafe

Díky DriveSafe společnost ZEISS použila novou povrchovou úpravu, zohledňující řadu různých situací při řízení, kdy jsou naše oči konfrontovány s oslněním. Povrchová úprava DuraVision® DriveSafe byla speciálně vyvinuta pro redukci jistých vlnových délek mezi 400 a 450 nm, jež jsou součástí vysoce energetického spektra modrého světla a jsou emitovány zejména xenonovými a LED světelnými zdroji. Výsledkem je až o 64 %* zredukované oslnění ve srovnání s tradiční prémiovou povrchovou úpravou od společnosti ZEISS. Toto vysoce energetické světlo je považováno za jednu z příčin subjektivně vnímaného oslnění.

*S DuraVision DriveSafe udávalo o 64 % méně testovaných řidičů problémy s oslněním za užití nové povrchové úpravy, než tomu bylo u jiných prémiových AR povrchových úprav.

Zhoršené světelné podmínky zvyšují oslnění a odrazy
Zhoršené světelné podmínky zvyšují oslnění a odrazy

3// Design brýlové čočky ZEISS DriveSafe pro progresivní brýle

ZEISS nabízí speciální design pro pohodlnější a bezpečnější řízení s využitím progresivních brýlových čoček. Optimální oblasti vidění usnadňují očím přeostřování při střídavém pohledu na vozovku vpředu, na palubní desku, zpětná či boční zrcátka. Horizontální pohyby hlavou jsou zredukovány. Zároveň je oblast na blízko navržena tak, aby bylo možno brýle DriveSafe nosit po celý den – jsou vhodné pro další aktivity, včetně čtení.**

Až o 43 % větší** progresivní oblast, což vám umožní snadněji přeostřovat na palubní desku a zrcátko v kombinaci s až o 14 % větším vzdálenostním rozsahem pro širší pohled na vozovku.
Až o 43 % větší** progresivní oblast, což vám umožní snadněji přeostřovat na palubní desku a zrcátko v kombinaci s až o 14 % větším vzdálenostním rozsahem pro širší pohled na vozovku.

** Zdroj: Společnost ZEISS společně s externím partnerem, výzkumným institutem FKFS Stuttgartské univerzity, zkoumali chování automobilových řidičů v rozsáhlé studii řízení za skutečného provozu, při které byla použita nejnovější technologie sledující pohyb očí a hlavy řidiče.

FKFS Výzkumný ústav automobilového inženýrství a vozidlových motorů ve Stuttgartu je nezávislou nadací, přidruženou k Univerzitě ve Stuttgartu. FKFS, založený v roce 1930, se stal jedním z největších a předních výzkumných ústavů v oblasti automobilového průmyslu, kdy obsluhuje hlavní výrobce a dodavatele automobilů.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti