Brýlové čočky s povrchovou úpravou AntiVirus

Ničí až 99,9 % virů a bakterií.1

Brýlové čočky slouží jako zdravotnický prostředek ke korekci zraku.

Globální pandemie onemocnění COVID-19 se drasticky podepsala na tom, jak vnímáme viry a jejich důsledky. Více než kdy jindy se zaměřujeme na přítomnost bakterií a jejich šíření.

Díky vyšší obezřetnosti jste možná zaslechli o často infikovaných předmětech. Patří mezi ně věci, kterých se pravidelně dotýkáme a které mohou mít dopad na naši celkovou hygienu. Jednou z nich jsou i dioptrické brýle, na jejichž povrchu se mohou nacházet viry a bakterie. Společnost ZEISS jako řešení tohoto problému vyvinula antimikrobiální vrstvu ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV, která hubí až 99,9 % virů a bakterií.1

1  Vrstva ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV zabíjí na povrchu brýlových čoček 99,9 % virů a bakterií. Zdroj: Testováno dle normy ISO 21702:2019(E) na obalených virech a dle normy ISO 22196:2011(E) na gramnegativních a grampozitivních bakteriích. Účinnost prokázána po 24 hodinách, jak definují normy ISO.

Brýlové čočky ZEISS s vrstvou AntiVirus nabízí:


ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum is a premium anti-reflective lens coating

Lepší hygienu brýlových čoček

DuraVision® AntiVirus Platinum je antivirová a antibakteriální povrchová úprava, která aktivně bojuje a ničí 99,9 % potencionálně škodlivých virů a bakterií na povrchu brýlových čoček1, a pomáhá tak zlepšovat hygienu brýlových čoček.ZEISS AntiVirus Lenses provide full UV protection up to 400 nm.

Vyšší ochrana

ZEISS brýlové čočky s antivirovou a antibakteriální vrstvou poskytují také úplnou UV ochranu do vlnové délky 400 nm, a to i v případě čirých čoček.Krásný vzhled. Odolnost. Snadné čištění.

Tyto brýlové čočky nabízí veškeré výhody naší prémiové povrchové úpravy čoček ZEISS DuraVision Platinum včetně snadného čištění. Tato vrstva byla vytvořena tak, aby měla nízkou odrazivost a menší modrý zbytkový odlesk, pro který je společnost ZEISS známá. Tyto brýlové čočky jsou také optimalizované pro vysokou odolnost vůči poškrábání a pro snadné čištění.


Jaká technologie stojí za povrchovou úpravou ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV?

Vyvinuli jsme technologii, která přenáší antimikrobiální stříbro do antireflexní vrstvy, kterou lze aplikovat na povrch dioptrických čoček. Tato „vrstva, které můžete důvěřovat“ byla pečlivě vyvinuta, aby byla bezpečná a účinně zabíjela a deaktivovala viry a bakterie1:

Použití stříbra jako antimikrobiálního činidla

Ozdravné vlastnosti stříbra jsou známé již dlouhá století a ve vědě a medicíně se velmi dobře osvědčily. Společnost ZEISS vyvinula technologii, která stříbro začleňuje jako další prvek prémiové antireflexní vrstvy. Viry a bakterie, jež se ocitnou na povrchu čoček, tak nemají šanci – jsou zahubeny a zničeny.

Vakuové nanášení a věda o materiálech

Díky speciálnímu procesu vakuového napařování, je stříbro při vysokých teplotách uloženo na povrchu brýlové čočky. ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV má uložené antimikrobiální stříbro do struktury povrchové úpravy. Stříbro v povrchové úpravě uvolňuje ionty stříbra (Ag+). Tyto stříbrné ionty (Ag+) zajišťují ověřenou antivirovou a antibakteriální funkci na povrchu čočky.

Tento produkt byl testován a osvědčen externími laboratořemi a institucemi nacházejícími se v Číně, Německu a Kanadě dle zavedených norem ISO pro antivirové a antibakteriální testování.

Věděli jste, že...?

Bakterie a viry se často nachází na předmětech, kterých se často dotýkáme, včetně dioptrických brýlí. Vaše brýlové čočky mohou být snadno kontaminovány přímým kontaktem a šířením kapének:

Několik dnů či více

jak dlouho některé viry mohou přežít na površích.2

72 hodin

Jak dlouho dokáže vir, který způsobuje COVID-19, být životaschopný a infekční na plastovém materiálu.3

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti