Život má příliš mnoho k nabídnutí, než aby to bylo viděno jen přes jedny brýle

Pokud jste jako většina lidí, asi máte v botníku více než jediný pár bot – ale máte druhé brýle?

Neexistuje žádná taková věc, než jsou perfektní brýle. Někteří mohou považovat tento výrok za absurdní. Pokud si to myslíte, přemýšlejte znovu: každá životní situace, každá činnost a dokonce i změna počasí – to všechno klade různé nároky na naše oči. Proto se hodí mít druhé brýle, které činí život snadnějším a příjemnějším.

Doplňkové brýle: sluneční brýle
Doplňkové brýle: sluneční brýle

Je samozřejmé, že už máte standardní brýle, které vás doprovázejí, kamkoli jdete. Spoléháte na vaše brýle. Přirozeně však také existuje řada dobrých důvodů, proč byste měli uvažovat o pořízení alespoň jedněch nebo více doplňkových brýlí. Konec konců byste měli mít zrakové pomůcky, které vám poslouží při všem, co děláte.

Vybírejte náhradní nebo doplňkové brýle na základě vašich osobních potřeb: podle vašeho zaměstnání, volnočasových aktivit a módních preferencí.

První položkou na vašem seznamu by měly být náhradní brýle pro naléhavé případy. Jen si představte, co by se stalo, kdybyste brýle ztratili nebo rozbili? Váš věrný společník hraje ve vašem životě důležitou roli. Řečeno jinými slovy, je dobré, když máte stejně spolehlivé brýle po ruce – pro každý případ.

Doplňkové brýle: pracovní brýle
Doplňkové brýle: pracovní brýle

Někteří z vás se možná více zajímají o módní trendy než jiní. Nicméně jiné brýle pro zvláštní příležitosti nebo módní brýle, které vám dodají odlišný vzhled, jsou jedním z takových malých luxusů, jež mohou zdůraznit váš styl - jen pro vlastní potěšení nebo jako módní doplněk ke stylovému oblečení či oblečení pro zvláštní události, jako je večer v opeře nebo svatba. Mnozí lidé se cítí dobře, když vědí, že vypadají dobře. Měňte často váš vzhled a zdůrazňujte svou osobnost. Můžete také uvažovat o brýlích s jinou obrubou, které byste nosili ve svém volném čase.

Sportovní brýle jsou skvělým nástrojem pro profesionální i amatérské sportovce. Poskytují bezpečí, ochranu a perfektní vidění bez ohledu na to, zda hledáte sluneční brýle, golfové brýle] nebo sportovní brýle pro použití ve vodě.  

Doplňkové brýle: sportovní brýle
Doplňkové brýle: sportovní brýle

Výborné vidění značně ovlivňují rozdíly při provozování sportovních činností. Jestliže nevidíte dobře, můžete nejen minout míč, který potřebujete chytit, ale minout i branku, do níž jste mohli vstřelit gól, a navíc budete vystaveni většímu nebezpečí zranění. Mějte na paměti, že každý sport vyžaduje výborné hloubkové a pohybové vnímání, jakož i rychlou akomodaci, aby hráč mohl zaostřovat své vidění na protivníky, spoluhráče a sportovní předměty. Ve většině případů nebudou standardní brýle splňovat takové požadavky, a proto je nezbytné používat speciální brýle. Sportovní a sluneční brýle vás budou chránit nejen před škodlivým UV zářením, ale také před prouděním vzduch, prachem, hmyzem nebo větvemi na okrajích silnic. Ujistěte se, že vaše sportovní brýle jsou pohodlné a bezpečně přiléhají. Mnohé brýle jsou opatřeny upevňovacími elastickými sportovními pásky nebo měkkými anatomickými nosníky pro ochranu nosu.

Pracujete celý den na počítači? Vidíte klávesnici jasně, ale obraz na monitoru je rozmazaný? Musíte nadhlížet nad obrubou vašich brýlí nebo dokonce otáčet hlavou, když potřebujete poznat vašeho spolupracovníka, který vstupuje do vaší kanceláře? Pokud tomu tak je, pak jste dokonalým kandidátem na pořízení progresivních čoček. Tento typ čoček je perfektní pro lidi, kteří pracují na počítačích, a usnadní vašim očím námahu související s každodenní kancelářskou prací.

Můžete mít také uvažovat o brýlích pro řidiče, které budete používat za volantem. Takové brýle z vás udělají bezpečnějšího a spokojenějšího řidiče, a to obzvláště při cestách na dlouhé vzdálenosti; jak ve dne, tak i v noci. Změny světelných podmínek, dopravní značky, jejichž rozeznávání je obtížné za tmy nebo při odrazech světla od mokré vozovky: naše oči se při řízení musí vypořádat s množstvím situací.

Na vašem nákupním seznamu doplňkových brýlí by určitě měly být prvotřídní sluneční brýle se 100% ochranou proti slunečnímu záření Ochrana proti UV záření je pro vaše oči nutností. Čočky by se měly přizpůsobovat vašim nejnovějším zrakovým potřebám v souladu s pravidelnými intervaly stejně tak, jako čočky vašich všestranných každodenních brýlí. Pokud dáváte přednost takovému řešení, při němž byste nemuseli při změnách světelných podmínek opakovaně měnit normální brýle a sluneční brýle, můžete uvažovat o řešení s použitím čoček, které jsou vhodné jako pro venkovní, tak i vnitřní prostředí a které se automaticky adaptují podle měnících se světelných podmínek: PhotoFusion X.


Jste vášnivým čtenářem? Četba je zábavná a uvolňující. Avšak čtení unavuje oči, protože zrak musí rychle rozeznávat různou velikost písma. Dlouhodobé stavy koncentrace a nevhodné osvětlení při čtení v posteli nebo na pohovce jsou pro oči obzvláště namáhavé. Brýle na čtení, které jsou specificky individualizované podle těchto požadavků, usnadní vašemu zraku čtení i po delší dobu.

Závěrečná, ale nikoli nevýznamná poznámka: Mohli byste potřebovat speciální brýle pro rekreační aktivity. Kdykoli provádíte oblíbenou činnost, ubezpečte se, že vidíte dobře – bez ohledu na to, zda provádíte řemeslné práce, pletení nebo háčkování či práce na zahrádce. Pevné brýle, které podporují vaše zrakové potřeby, pomohou k tomu, aby činnosti, jež máte rádi, přinášely ještě větší potěšení.

Od teď je vám pravděpodobně zřejmé, že potřebujete více než jedny brýle. Je jasné, že dalším krokem je výběr a vyhrazení finančních prostředků.  

Abyste si zjistili více informací, navštivte vašeho místního optometristu. Bude potěšen vaším zájmem a vysvětlí vám škálu řešení založených na vašich individuálních potřebách a očekávání. Zvolte to, co je pro vás nejlepší – brýle na míru, které vylepší váš život.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Brýlové obruby, které budete chtít Jaké obruby jsou tento rok trendy? A k čemu se hodí nejlépe?

Související produkty