Co by nositelé brýlových čoček měli udělat před odjezdem na dovolenou

Zde uvádíme několik rad, jak si na dovolené skutečně odpočinout

Dovolená – nejlepší čas v roce. Ale co dělat, když si daleko od domova poškodíte brýle nebo vám nastanou problémy s viděním? A jaká bezpečnostní opatření můžete učinit, aby vám špatné vidění nezhatilo dny volna? LEPŠÍ VIDĚNÍ pro vás má několik rad pro skvělou dovolenou.

Chytré plánování dovolené – preventivní opatření pro zajištění optimálního zraku

Čím více brýle potřebujete, tím důležitější je u sebe v případě nouze mít náhradu. Před odjezdem na dovolenou doporučujeme pořídit si náhradní brýle, které budete mít vždy k dispozici, dojde-li k poškození či ztrátě vašich hlavních brýlí. To je důležité zejména pro řidiče. V nejhorším možném případě, kdyby se vám s brýlemi něco stalo, totiž nebudete schopni pokračovat v cestách. V některých zemích, např. Španělsku a Švýcarsku, jsou řidiči dle zákona povinni cestovat s náhradními brýlemi.

Nepostradatelnost: efektivní ochrana vašich brýlí

Jak klasickým, tak slunečním brýlím nedělají dobře extrémně vysoké teploty. Proto buďte na pozoru: na silném slunečním svitu může teplota ve vašem automobilu rychle stoupnout nad 40 °C a palubní deska se může zahřát až na 80 °C. Stejné pravidlo pravidlo platí pro všechny brýle: nenechávejte je ležet na slunci a vždy je po nošení uložte na bezpečné místo! Horko může poškodit povrchovou úpravu čoček a obruby. Když brýle nenosíte, je nejlepší je vždy ukládat do pouzdra. Dobré pouzdro brýle ochrání před přímým slunečním zářením a dalšími škodlivými účinky. Nositelé kontaktních čoček by své kontaktní čočky měli rovněž uchovávat na chladném místě: k poškození kontaktních čoček může dojít, pokud teplota čistícího roztoku překročí 30 °C. K čištění brýlí nikdy nepoužívejte teplou vodu. Pokojová teplota je nejlepší.

Zlomené brýle na dovolené – co teď?

Pokud si daleko od domova poškrábete čočky, poškodíte obruby nebo máte problém s kontaktními čočkami, místní optik vám rád pomůže! Drobné problémy s obrubami lze obvykle opravit během krátké chvíle. Dlouho nebudete zpravidla čekat ani v případě poškrábání čoček, které vám optik opatří nové.

Poznámka: jakožto společnost s mezinárodní působností se ZEISS může pochlubit celosvětovou sítí optiků ZEISS. Ať už cestujete kamkoli, s vyhledáním odborného pracovníka ve vaší blízkosti vám vždy pomůže náš vyhledávač optiků ZEISS. => ECP Search

Poznámka: pokud trpíte vážnými problémy s viděním, může být vhodné navštívit místního lékaře.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Užijte si jasné vidění na pláži

– aniž by se vám na čočky dostal opalovací krém

Při pobytu na pláži je obzvláště lákavé k rychlému vyčištění brýlí použít ručník nebo tričko. To sice může být pohodlné, ale malé částečky písku vám mohou i po jednom takovém očištění brýle poškodit tak, že budou nepoužitelné. Čistící ubrousky ZEISS jsou k brýlovým čočkám šetrné, zajišťují bezvadný výsledek bez zanechání šmouh a jejich použití je stejně rychlé jako otření rukávem. Výjimečně jemná struktura čistících ubrousků ZEISS navlhčených v unikátní směsi čistících prostředků je zárukou péče bez obsahu agresivních látek, které jsou v čistících prostředcích na brýlové čočky často obsaženy. Dobré pro vás – i pro vaše brýle.

Užijte si jasné vidění na pláži

Nepohodlné vidění na žhnoucím slunci

Mnoha cestovatelům vadí odrazy světla způsobené silným slunečním zářením, např. při plachtění surfování, lyžování či chození po horách. V těchto případech mohou pomoci účinné sluneční brýle přizpůsobené na míru. Fanoušci vodních sportů využijí brýlové čočky s polarizačním filtrem, který minimalizuje otravné odrazy světla, zatímco ztmavené brýle na sport se zaoblenými čočkami nabízí efektivní a všestrannou ochranu před sluncem, větrem a dalším – což z nich činí praktickou volbu při sjíždění svahů hor. Vybírat si můžete ze široké nabídky. Věnujte čas návštěvě vašeho optika.

Perfektní odstín pro všechny příležitosti

Perfektní odstín pro všechny příležitosti

Jedná se o víc než pouhý módní doplněk – při výběru odstínu slunečních brýlí nenechejte nic náhodě: pro každou aktivitu a počasí existuje vhodná volba. Ať se jedná o nákupy ve městě, pohodlné vidění při řízení či ochranu očí před silným slunečním svitem, např. při plachtění či surfování, vždy lze zvolit ten správný odstín. Odstíny jsou k mání od decentních po křiklavé – a všechny jsou v kurzu.

Jaká intenzita odstínu se však nejlépe hodí ke které činnosti? Níže uvádíme konkrétní přehled. Pro usnadnění hodnocení a třídění množství ochrany před oslnivým světlem, se úrovně ochrany filtru dělí do pěti kategorií.

  1. Velmi nízká intenzita světla – ideální pro zamračené dny ve městě nebo pobyt ve vnitřních prostorách: 0 až 20procentní odstín. Doporučená kategorie filtru: 0 až 3 – v závislosti na městě a množství slunce.
  2. Nevýrazný sluneční svit – např. módní odstín doplňující váš jedinečný styl: 20 až 57procentní odstín, ideální pro řízení. Doporučená kategorie filtru: 2 až 3.
  3. Středně silný sluneční svit a dodatečná ochrana před ostrým světlem – např. při řízení, ale velmi vhodné také pro zaoblené čočky: 57 až 82procentní odstín. Doporučená kategorie filtru: 2 až 3.
  4. Silný sluneční svit – např. při plachtění či surfování, ale vhodné také při měnících se světelných podmínkách, včetně polarizačního filtru: 82 až 92procentní odstín. Doporučená kategorie filtru: 2 až 4.
  5. Extrémní světelné podmínky – např. na ledovci či na horách: 92 až 97procentní odstín. Doporučená kategorie filtru: 2 až 4.

Není třeba zdůrazňovat, že naše sluneční brýle obsahují 100% ochranu před UVA a UVB zářením.

Zjistěte o slunečních brýlích společnosti ZEISS více.

Nositelé brýlí, nezapomeňte, že kontaktní čočky jsou praktickým a pohodlným řešením trávení času na dovolené

Nezáleží, jestli dáváte přednost nošení brýlí či kontaktních čoček, kontaktní čočky jsou na cestách mimořádně pohodlné. Jednorázové kontaktní čočky nevyžadují žádnou speciální péči a jsou velice vhodné do mnoha situací. Například: jsou vhodnou náhradou klasických brýlí při slunění se na pláži. Kontaktní čočky jsou skvělé pro plavání, jsou vhodné do potápěčských brýlí a poskytují extrémně ostré vidění, i pod vodou. Jednodenní kontaktní čočky a sluneční brýle, které nejsou na lékařský předpis, jsou také skvělou kombinací. Jednodenní čočky vám ušetří také čas s čištěním a úschovou. Tyto čočky po nošení můžete jednoduše vyhodit a v případě další potřeby si otevřít nové. To je z hlediska pohodlí a hygieny významné plus.

Níže uvádíme několik rad, jak předejít suchým očím při cestování letadlem

Zejména nositelům kontaktních čoček není neznámý nepříjemný pocit poté, co na palubě letadla strávíte delší čas: oči jsou suché a kontaktní čočky nepříjemné. Umělé slzy známé také jako zvlhčující kapky jsou dodávány v malé lahvičce a lze je tak převážet i v příručním zavazadle. Aplikace kapek očím poskytne dlouhotrvající úlevu. Stačí se zeptat optika – rád vám pomůže.

Ale nezapomeňte si zabalit také náhradní brýle! Slyšeli jste už o brýlových čočkách ZEISS EnergizeMe? Tyto čočky jsou speciálně navržené pro oči unavené po nošení kontaktních čoček.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Super tenké, super odlehčené, skvělé vidění Optimalizace středové tloušťky dělá brýlové čočky ještě lepšími: lépe vidět a lépe vypadat

Životní styl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Související produkty