Super tenké, super odlehčené, skvělé vidění

Optimalizace středové tloušťky dělá brýlové čočky ještě lepšími: lépe vidět a lépe vypadat

Lidé, kteří si kupují nové brýle, očekávají vice než pouhý módní styl – především očekávají to nejlepší uživatelské pohodlí. Plastové čočky jsou důvodem, proč čočky v moderní optometrii váží tak málo. Nadále nezanechávají žádné nepříjemné otlačeniny na nose. Uživatelé už vůbec nemusí snášet bolesti hlavy způsobované těžkými brýlemi – díky správně optimalizovaným brýlím. Nejnovější trendy vývoje přinášejí ještě lepší zprávu: díky optimalizaci středové tloušťky jsou nyní k dispozici ještě tenčí brýlové čočky a neexistuje žádná potřeba slevit z kvality.

Brýlové čočky tlusté jako dno od půllitru – naštěstí tyto časy jsou už dávno pryč. Také v oblasti optiky je pokrok pozoruhodný díky počítačově podporovanému procesu nazvanému OPTIMA. Tento proces umožňuje zmenšit viditelný okraj a středovou tloušťku brýlové čočky na technicky proveditelné minimum.

Dobrá zpráva: S použitím procesu OPTIMA mohou být brýlové čočky ještě tenčí, protože se provádí precizní výpočet přímo pro tvar vybrané brýlové obruby.

Klíčová výhoda optimalizace středové tloušťky čočky: brýlová čočka se obrušuje tak, aby byla tenčí po celé zadní ploše. Toto se samozřejmě provádí bez jakékoli změny dioptrického nebo prizmatického účinku. Takové čočky se liší od tradičních brýlových čoček v důležité oblasti: namísto standardního zhotovování v kulatém tvaru se optimalizují pro tvar vybrané brýlové obruby. Toto umožňuje vybrušování čoček co do tloušťky nebo tenkosti tak, jak je potřené pro vsazení do obrub.

Důležitou úlohu hrají následující faktory:

  • Tvar a velikost brýlové obruby
  • Způsob vsazování - do plné obruby, nylonových nebo bezobroučkových brýlí
  • Centrační údaje
  • Materiál brýlové čočky
  • Dioptrický a prizmatický účinek
  • Typ brýlové čočky (jednoohnisková, bifokální, trifokální nebo progresivní čočka)


Pokud je možné dosáhnout zmenšení tloušťky podle obruby a poskytnutých centračních údajů přinejmenším o 0,5 mm, pak je proces OPTIMA skvělým řešením. V případě každé objednávky vztahující se k procesu OPTIMA provádí zákaznické centrum její posouzení, zda je takový cíl proveditelný a přinese požadovaný výsledek.

 

Tenké a lehké brýlové čočky

1.5

0%

1.5

0%

1.6

20%

1.6

20%

1.7

35%

1.67

40%

1.9

40%

1.74

50%
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Co by nositelé brýlových čoček měli udělat před odjezdem na dovolenou Zde uvádíme několik rad, jak si na dovolené skutečně odpočinout

Životní styl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Související produkty