Sluneční brýle – profesionální ochrana pro vaše oči

Sluneční brýle – nejžhavější trendy pro léto 2013

Čas léta = čas slunečních brýlí! Podívali jsme se do zákulisí na nejžhavější trendy: LEPŠÍ VIDĚNÍ v sobě obsahuje nejnovější trendy v oblasti slunečních brýlí, ochranných slunečních čoček značky ZEISS, inovativních samozabarvovacích čoček a nového strhujícího barevného programu firmy ZEISS pro barevné čočky

Ochrana očí od odborníků. Pomocí atraktivních slunečních brýlových čoček.

Velké oblé tvary, nápadné neonové barvy a čočky všech možných odstínů – to jsou jen některé z nejžhavějších trendů v oblasti slunečních brýlí pro léto 2013! A vůbec největší hity? Jsou jimi sluneční brýlové čočky v odstínech na přání, v decentních odstínech navržených tak, aby zlepšily pohodlné vidění i náladu a vytvořily neopakovatelný módní styl. Barevný program firmy ZEISS nabízí četné možnosti počínaje od veselých barev, jako je "ostrá červená" a "půvabná růžová", k elegantnějším, ambicióznějším volbám typu "černého odstínu", absorbujícího světlo až z 95 % a zahrnujícího řadu nejrůznějších úrovní absorpce dle módních stylů. Co když ale v katalogu požadovanou barvu nenajdu? Žádný problém! Firma ZEISS může vyrobit sluneční brýlové čočky téměř v jakémkoli požadovaném odstínu. Stačí ukázat mu vzor vašemu optikovi a odejdete s se vskutku jedinečnými slunečními brýlemi – nakonec proč by neměly být zábavné a navíc funkční? Pozor, nezapomeňte: Nosíte-li brýle, můžete si dle vlastní potřeby nechat vyrobit i sluneční brýlové čočky dioptrické – stačí, když se obrátíte na svého optika pro a zeptáte se na značku ZEISS.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Nejstylovější obruby slunečních brýlí pro rok 2013

Jedním z největších "comebacků" letošního roku jsou typicky kulaté "lenonky", i když o něco zdobnější než ty původní. Tyto modernizované verze jsou k dostání v široké paletě nápadných barev, s tónovanými nebo zrcadlovými čočkami, jsou však někdejšímu "Yesteryear" na hony vzdálené. Do módy se opět vracejí i sluneční brýle ve stylu Cat eye 50. a 60. let, které skvěle padnou k šatům a zvonovým sukním ve stylu retro a dodají současným stylům špetku příslovečné elegance Grace Kellyové. V módě jsou opět i sluneční brýle typu Aviator . Tento klasický design se hodí v podstatě k jakémukoli outfitu. Pro muže je k dostání i ve střízlivějším provedení a chladných high-tech materiálech jako je titan a karbon. Dobrodružnější povahy a zapřisáhlí hippies také nechtějí zůstat pozadu: ozdobné kudrlinky, dekorace a aplikace – doplněné třpytivými kamínky, miniaturami slunečnic, perlami a mušlemi – budou toto léto k vidění na mnoha obrubách a čočkách.

Od tmavých ke tmavším – chytré sluneční čočky, které se automaticky přizpůsobují měnícím světelným podmínkám.
Jaká je Vaše oblíbená barva a styl?


Kvalitní sluneční brýlové čočky nabízejí více než jen ochranu proti UV záření

Profesionální sluneční brýle dokáží více než jen ochránit vaše oči před škodlivým UV zářením. Použitím brýlových čoček se speciálními funkčními filtry, ušitými individuálně na míru, si můžete výrazně zlepšit celkové vidění při jasném slunečním světle, například snížením oslnění a zvýšením kontrastu. Vidět více, vidět lépe – a to nejen kvůli sportovním aktivitám, jako je lyžování, cyklistika a jízda na motocyklu. S kvalitními čočkami od firmy ZEISS s ochranou proti slunci nemusíte přivírat oči ani před těmi nejextrémnějšími světelnými podmínkami: Čočky Skylet® značky ZEISS s ochranou proti slunci umožňují perfektní vidění i při prudkém slunečním svitu, poskytují 100% ochranu proti UV záření a oproti běžným slunečním brýlím zvyšují kontrast. Profesionální oční optik vám může pro každou specifickou oblast užití doporučit ten nejlepší model – například Skylet® fun Fun pro nejasné, mlhavé počasí s nízkou viditelností nebo Skylet® Sport s 90% redukcí světla při oslnivém slunečním svitu. Pro vskutku vynikající pohodlné vidění je tato varianta kombinovatelná s integrovaným polarizačním filtrem. Polarizační čočky redukují iritující jasný sluneční svit, způsobený odrazem slunce od vodních a kovových povrchů, čímž umožňují oddávat se pohodlnému, uvolněnému vidění. Váš optik vám ochotně poskytne více informací ohledně mnoha existujících možností.  

Dokonalá ochrana a optimální vidění: inovativní samozabarvovací čočky od firmy ZEISS

Jste znechuceni nošením dvou párů brýlí všude, kam zamíříte? Nosíte-li dioptrické čočky a za normálních světelných podmínek často střídáte vnitřní a vnější prostory, můžete profitovat z přechodu na alternativní řešení ochrany proti slunci v podobě moderních samozabarvovacích čoček ZEISS PhotoFusion X. Na měnící se světlo reagují rychleji než předchozí generace samozabarvovacích čoček, při slunečním svitu se adaptují na svůj nejtmavší odstín a při návratu dovnitř rychle zesvětlají. U všech úrovní odstínů navíc zaručují 100% ochranu proti UV záření a nabízejí vysoké standardy optické kvality. Samozabarvovací brýlové čočky ZEISS PhotoFusion X jsou k dostání ve dvou barevných variantách – hnědé a šedé a dokonale doplňují styly brýlových obrub.

Sluneční brýle vás ochrání – ochráníte ale vy je?

Sluneční brýle nosíte na pláži, na dovolené i na hřišti, čímž je vystavujete nejrůznějším škodlivým vlivům okolního prostředí. Chcete-li, aby vám sluneční brýle déle vydržely, experti doporučují chránit čočky vhodnou povrchovou úpravou proti poškrábání a jiným druhům poškození – například DuraVision® Platinum firmy ZEISS. Díky této povrchové úpravě jsou plastové čočky třikrát tvrdší než předchozí generace. Povrchová úprava DuraVision® Platinum je mimořádně odolná vůči nečistotám a opotřebení, vysoce robustní, má vynikající antireflexní vlastnosti a je skvělým doplňkem jakékoli ochrany proti slunci.

Jak si zvolit ty pravé sluneční brýle?

Při pořizování slunečních brýlí je nutno pamatovat na řadu věcí, ale nejdůležitější osvědčené pravidlo asi zní: čím světlejší je vaše pleť, tím decentnější barvy obruby a čoček byste si měli vybrat. Jinými slovy výrazné tóny se nehodí ke světlé pleti, protože je v kontrastu s nimi velmi bledá. Pro "normální" světlou pleť experti doporučují zvolit bílou obrubu nebo obdobně diskrétní barvu, příp. decentní, odstupňovaný odstín. Tmavší odstíny pleti mají tu výhodu, že jsou kombinovatelné s téměř všemi barvami. Výrazné, nápadné barvy vytvářejí překvapivý kontrast k tmavším typům pleti, u slunečních brýlových čoček a obrub jsou tak výbornou volbou. I Vámi zvolený tvar slunečních brýlí je velmi důležitý. Zřejmě nejužitečnějším osvědčeným pravidlem je, že úzký obličej bude profitovat nejvíce z úzké obruby, popř. – máte-li na mušce něco nápadnějšího – ze silnější obruby ve stylu slunečních brýlí Aviator. Tvar slunečních brýlí tak bude s vaší tváří harmonicky ladit, než aby jí zcela dominoval.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rychle tmavé. Rychle čiré: moderní samozabarvovací brýlové čočky Ať si užíváte venkovního sluníčka nebo jste vevnitř, díky fotochromatickým brýlovým čočkám ZEISS PhotoFusion si můžete užívat skvělý zrak 24 hodin denně
Nebuďte oslepováni Sluneční brýle jsou módní doplňky, avšak důležitější je, že poskytují očím životně důležitou ochranu proti UV záření
Samozabarvovací brýlové čočky: komfortní a pohodlné vidění pro každého LEPŠÍ VIDĚNÍ požádalo Volkera Gahra, hlavního produktového manažera, zodpovídajícího ve společnosti ZEISS za ZEISS PhotoFusion, aby popsal klíčové charakteristiky moderních fotochromatických brýlových čoček
Prevence proti vráskám Nezapomínejte na vaše sluneční brýle!

Související produkty