Rozumné nápady na dárky pro uživatele brýlí

Od perfektního pouzdra pro módní doplňky: naše aktuální tipy zaručují, že je v nich obsažen ideální dárek pro každého uživatele brýlí

Ať je to u příležitosti Vánoc, narozenin nebo jiného výročí, malé ocenění našich dětí, nebo je to dárek při zvláštní události – existuje mnoho příležitostí a možností věnovat dárek uživatelům brýlí. Jaké brýlové pouzdro je však to správné? A jak poznám dobrý ultrazvukový čistič? Věděli jste, jak je ve skutečnosti výběr doplňků široký? Projekt LEPŠÍ VIDĚNÍ vás informuje o dárcích, které vyvolají úsměv na tváři každého uživatele brýlí.

Dobré pouzdro je jako trezor pro brýle – jen je atraktivnější

Dobré pouzdro je jednou ze základních položek, kterou potřebuje každý uživatel brýlí. Líbilo by se vám upravené pouzdro, které by bylo v souladu s vaším osobním vkusem? Potisk nebo rytina s milým věnováním nebo iniciály obdarovávaného mohou přeměnit brýlové pouzdro z běžného předmětu na úžasný, osobní dárek.

Existuje také velký výběr barev, tvarů a materiálů, což znamená, že každý může snadno nalézt své perfektní pouzdro. Od odlehčených pouzder zhotovených z plsti, kůže, bavlny nebo hedvábí až po mimořádně pevná pouzdra a tvrdým krytem ze vzácného dřeva nebo kovu. Existují také pouzdra se zvláštními úchytkami pro připojení k oděvu nebo speciální samolepicí brýlová pouzdra, která jsou velmi dobrá pro použití v autě a která jsou opatřena přilnavým proužkem, jakož i tlačítkem pro otevírání. Tyto prostředky umožňují pohodlné vyjímání a ukládání brýlí.

Bez ohledu na to, jaké provedení si vyberete, měli byste se ujistit, že vnitřek pouzdra je patřičně vypolstrován na obou stranách. Polstrování vstřebává nárazy a poskytuje brýlím optimální ochranu. Mohli byste také požadovat speciálního pouzdra pro sportovní brýle, které má přídavný prostor pro uložení doplňků, nebo v případě potřeby pouzdra, jež je vodotěsná.

Tip pro výběr brýlového pouzdra majícího správnou velikost: doporučuje se provést přesné změření obzvláště v případě takových brýlových obrub, které jsou po složení o něco větší – příliš malý prostor v pouzdru nemusí být pro brýle bezpečný.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Současné technologie v oblasti odstraňování nečistot: ultrazvuková lázeň udržuje brýle čisté - nejen pro ty jedince, kteří nemají rádi čištění brýlí

Stačí jen krátkodobé umístění brýlí do lázně a čočky a obruba jsou perfektně čisté a bez jakýchkoli šmouh. Ultrazvukové vlny uvnitř lázně vyvolávají jemné vibrace, které účinně uvolňují všechny nečistoty a usazeniny. Výhoda ultrazvukového čištění: ultrazvukové vlny mohou vyčistit i místa, kam se tkanina nemůže dostat. Používání ultrazvukových lázní je pohodlné a poskytuje výborné výsledky, navíc zkušební testy ukázaly, že cena kvalitních jednotek od renomovaných výrobců začíná na přibližně 40 EUR. Tip: čisticí jednotky se často prodávají jako ultrazvukové lázně, avšak používají pouze vibrace. Při koupi byste se měli ujistit, že lázeň skutečně používá ultrazvukovou technologii (s odkazem na obal), protože toto je jediný způsob dosažení optimálních výsledků. Je to praktický dárek pro každého uživatele brýlí, a to obzvláště tehdy, když se zkombinuje s kompaktní cestovní čisticí soupravou. Věděli jste, že tento druh ultrazvukové lázně může dát zářivý nový vzhled také šperkům a hodinkám?

Vidět lépe a vypadat lépe – elegantní doplňky, díky nimž je každodenní život uživatelů brýlí snadnější

Pro lepší vidění jsou k dispozici doplňkové zrakové pomůcky, mezi něž patří čtecí zvětšovací skla a světla, ochranný sluneční klip pro rychlé připevnění k brýlím a všechny druhy atraktivních módních doplňků. Připojovací spony a klipy v různých provedeních poskytují praktickou pomoc každý den tím, že připevňují brýle například k saku, pásku nebo blůze, ale také dodávají elegantní vzhled vašemu oblečení tak jako brož nebo jiný módní doplněk. K mání jsou také speciální řetízky v široké škále stylů a designů. Jejich prvotní účel je jednoduchý a praktický, protože na konci každého takového doplňku je malý kroužek, ke kterému se připojují brýle. To znamená, že brýle se bezpečně houpou na krku pokaždé, když je nepoužíváte, avšak mohou se podle potřeby znovu nasadit. Toto je užitečné v případě brýlí na čtení zejména tehdy, když večer obracíte poslední stránku, nebo v zaměstnání v situacích, kdy potřebujete brýle často sundávat.

Tip: brýlové šňůrky vyrobené ze speciálního materiálu (například neoprenu) jsou ideální pomůckou pro jedince, kteří provozují sport, protože poskytují trvale bezpečné upevnění a nesjíždějí ani při pocení.

Potěšitelným dárkem pro uživatele brýlí, kteří mají rádi turistiku nebo cestování, je speciální dalekohled, jenž umožňuje pozorovat detaily přírody i panoramata. Snadno se používá, protože dalekohledy pro uživatele brýlí se mohou precizně seřídit podle vidění uživatele, a to jak s nasazenými brýlemi, tak i bez nich.

Základní ochrana před prudce oslepujícím světlem při zimním nebo letním slunečním svitu. Dobré sluneční brýle chrání oči v každé roční době.

Pokud jde o ochranu před slunečním zářením, existuje řada možností, jak vybrat dárek pro uživatele brýlí – bez ohledu na roční dobu. Sluneční brýle na předpis poskytují pohodlné vidění a vyšší bezpečnost například při řízení vozidla nebo lyžování tak, jak to dělají zabarvené sluneční klipy pro připojení k brýlím. Tyto klipy mohou být ideálním řešením, jestliže nějaká osoba nechce s sebou nosit náhradní brýle. Existuje obrovský výběr slunečních brýlí, které vyhovují každému vkusu – od klasického stylového designu přes sportovní provedení až po extravagantně módní designy. Škála modelů a možností pokrývá všechny možné požadavky.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rychle tmavé. Rychle čiré: moderní samozabarvovací brýlové čočky Ať si užíváte venkovního sluníčka nebo jste vevnitř, díky fotochromatickým brýlovým čočkám ZEISS PhotoFusion si můžete užívat skvělý zrak 24 hodin denně
Co by nositelé brýlových čoček měli udělat před odjezdem na dovolenou Zde uvádíme několik rad, jak si na dovolené skutečně odpočinout

Životní styl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Nebuďte oslepováni Sluneční brýle jsou módní doplňky, avšak důležitější je, že poskytují očím životně důležitou ochranu proti UV záření
Samozabarvovací brýlové čočky: komfortní a pohodlné vidění pro každého LEPŠÍ VIDĚNÍ požádalo Volkera Gahra, hlavního produktového manažera, zodpovídajícího ve společnosti ZEISS za ZEISS PhotoFusion, aby popsal klíčové charakteristiky moderních fotochromatických brýlových čoček

Související produkty