Nové brýle – nový vzhled

Je úžasné, jak nové brýle dokážou zcela změnit, jak vypadáme.

Někdy si prostě chcete dát změnu a vyzkoušet jiný vzhled. Zatímco nové oblečení nebo účes jsou jednou možností, výrazné změny dosáhnete pouhou změnou brýlových obrub. Jen těžko byste totiž hledali jiný doplněk, který tak výrazně mění vzhled. Mějte po ruce druhé brýle, abyste mohli měnit, jak vypadáte. Prozradíme vám, na co si dávat pozor při výběru nových, módních obrub.

Styl

Máme na vás otázku: jaké obruby máte teď? Jsou tradiční nebo trendy? Velké nebo malé? Nenápadné nebo nápadné? Kovové nebo plastové? Bezobroučkové nebo s obroučkami? Vaše druhé brýle by samozřejmě měly vypadat jinak než vaše stávající. Zamyslete se, jaký aspekt své osobnosti chcete předvést. Chcete budit sebedůvěru a okázalost, nebo byste raději něco méně nápadného? Pokud jste doteď nosili bezobroučkové brýle nebo brýle s velmi tenkými obrubami, možná byste mohli vyzkoušet brýle se silnějšími obrubami. Pouhý pohled do zrcadla vám prozradí, že v nich budete vypadat skutečně jinak. Ale obruby si nevybírejte jen proto, že jsou stylové. Měly by také doplňovat prvky vašeho obličeje a zdůrazňovat určitou součást vaší osobnosti.

Existují obruby pro každý obličej

Lidský obličej je stejně unikátní jako lidská osobnost. Stále je však možné různé lidské obličeje rozdělit do různých kategorií. Při výběru nových brýlových obrub se řiďte následujícími obecnými pravidly:

 • Lidé s oválnou tváří mohou nosit jakékoli obruby.
 • Pokud máte kulatější obličej, měli byste volit kontrasty. Výrazné obdélníkové obruby vaší tváři propůjčí více kontur.
 • Opak platí pro hranaté obličeje. Vaše brýle by měly být kulaté a především velké.
 • K úzkému a protáhlému obličeji se nejlépe hodí oválné obruby, které nejsou příliš malé.
 • Kulaté, oválné obruby ideálně zvýrazňují obličeje ve tvaru srdce.

Při výběru nových obrub však myslete ještě na několik dalších maličkostí. Obruby ve stylu kočičí oko (cat eye) dokáží vyvážit výrazné kulaté líce. Máte-li vysoké čelo, obruby by vám na obličeji měly sedět co nejvýše. Určitě by neměly končit pod obočím. Pokud máte pocit, že máte příliš tenké obočí, tuto skutečnost dokáží zamaskovat obruby s tmavým okrajem. Široké stranice a obruby také skvěle schovají vrásky okolo očí.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Vaše brýle, váš účes a vy

Vaše brýle, váš účes a vy

Samozřejmě si přejete účes padnoucí k vašim brýlím a naopak. Dobrou zprávou je, že existují brýle vhodné prakticky ke každému účesu. I tak byste ale měli dohlédnout na to, aby vám vlasy a obruby šly pěkně k sobě. Obruby dokáží zvýraznit každý účes, od krátkého po dlouhý po ramena. Vrstvené vlasy se snadno upravují a lze z nich vyčarovat celou řadu účesů.

Mikádo spolu s „lenonkami“ – to k sobě moc nejde. Kulaté obruby sluší více vlnitým vlasům. Pokud ale máte skutečně kudrnaté vlasy, tyto obruby raději pořádně zvažte. Důvod: kštice kudrnatých vlasů by mohla upoutávat více pozornosti než váš obličej. Existuje však jedna výjimka. Pokud máte příliš krátké vlasy, můžete je kombinovat s brýlemi všech druhů.

Obecně platí, že trošku vlnité vlasy jdou skvěle s jakýmkoli stylem obrub, ať jsou vlasy jakkoli dlouhé. To ale neplatí pro ofinu. Dlouhé, rovné ofiny zakrývají nositelův obličej a většinu obrub. Lepší je volit volnou, splývavou ofinu, která vám přes tvář jde šikmo.

To pravé pro každou příležitost: culík. Můžete jej nosit, jakkoli chcete, a dát tak najevo své pocity.

Nezapomínejte však na tohle: pokud si vlasy barvíte nebo melírujete, barva by měla jít k obrubám.

Líčení

Líčení

Abyste svůj nový vzhled doladili, bude nutné se správně nalíčit. Ženy nosící brýle by neměly zapomínat na následující:

 • Krátkozraké nositelky brýlí
  Brýle napravující krátkozrakost oči opticky zmenšují. Takže volte líčení, které vaše oči zvětší. Použijte jasné, lesklé barvy jako růžovou, jasně fialovou, béžovou, světle šedou nebo bílou a na vnitřní okraje oka nepoužívejte tmavé tužky. Zvýraznilo by to řasy a oči „otevřelo“.

 • Dalekozraké nositelky brýlí
  Opak platí pro dalekozraké ženy. Měly by volit tmavé, matné oční stíny, aby jejich oči vypadaly menší. Korekční brýlové čočky jim totiž oči zvětšují. Bojovat s tím jde použitím oční linky na zdůraznění očních víček. Efekt rybího oka dokáží zmírnit také tenké, módní brýlové čočky.

Vaše nalíčení bude vypadat lépe a čistěji, pokud budou vaše brýlové čočky opatřeny optimální antireflexní povrchovou úpravou. Vysoce kvalitní antireflexní povrchová úprava, jako jsou například povrchové úpravy DuraVision Premium značky ZEISS, vám navíc přinese mnohem více užitku než jen zlepšení vzhledu. Tyto povrchové úpravy také omezují nepříjemné odrazy na brýlových čočkách a řízení v noci nebo čtení je s nimi mnohem pohodlnější. A ještě jeden tip na konec, aby si každý všiml vašeho krásného úsměvu: pokud nosíte nápadné, barevné obruby, volte nenápadnou barvu rtěnky. Pokud nosíte spíše tradičnější nebo konzervativnější obruby, volte živější barvy rtěnek.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Co by nositelé brýlových čoček měli udělat před odjezdem na dovolenou Zde uvádíme několik rad, jak si na dovolené skutečně odpočinout

Životní styl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Brýlové obruby, které budete chtít Jaké obruby jsou tento rok trendy? A k čemu se hodí nejlépe?
Super tenké, super odlehčené, skvělé vidění Optimalizace středové tloušťky dělá brýlové čočky ještě lepšími: lépe vidět a lépe vypadat

Životní styl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Brýle odrážejí charakter osobnosti Výběr brýlí znamená více než sledování formálních kritérií - je to také záležitost typu uživatele

Související produkty