Jak zajistit, aby vaše brýlové čočky měly vždy ten správný barevný odstín

Správný make-up pro barevné čočky

Obdivujeme je na tvářích známých osobností a patří mezi nejcennější barevné akcenty světových přehlídkových mol: brýle s barevnými čočkami. Ale nemusíte být hvězda nebo vypadat jako model, abyste s těmito brýlemi mohli vypadat dobře. Nošení brýlí s barevnými čočkami může vytvořit osobitý styl pro každého.

Nejkrásnější obrazy jsou vytvářeny pomocí okem zachytitelných barev, proto je ZEISS používá pro vytváření těch nejpůsobivějších brýlových čoček: černá, hnědá, šedá, šedo-zelená, modrá a růžová pro celoplošně zabarvené čočky, černá, hnědá, šedá, šedo-zelená, modrá a šedomodrá pro postupně zabarvené čočky a pistácie, skořice, kámen a jeans pro čočky bicolor, stejně jako pro všechny aktuální stylistické odstíny.

Nová řada barevných brýlových čoček ZEISS je určena pro všechny generace. Ti co sledují nejnovější trendy se obecně nebojí silnějších barev, zatímco ti, kteří jsou více konzervativní, volí spíše jemnější tóny a ti co jsou někde mezi tím, mají možnost si vyzkoušet různé pastelové odstíny ještě před tím, než se rozhodnou pro ten správný.

Brýle s barevnými čočkami netvoří celý váš vzhled. Je dobré je harmonizovat s tváří a stylem každého z vás individuálně.

Základ: perfektní pleť – ne pouze zakrytí kruhů pod očima

Ať už jste extrovert nebo tišší typ, nezáleží na tom – pro zajištění rovnoměrného vzhledu pleti je nejlepší použít perfektní korekční základ. Tento korektor slouží pro zakrytí výraznějších odchylek jako jsou např. skvrny pod očima. Nejlepší je na to použít speciální houbičku a dále pak celý proces dokončit za pomoci lehkého průhledného pudru. S barevnými čočkami se pak vějířky vrásek jeví v nádherně odpouštějícím světle. Vzhled vaší pleti by jste měli zkontrolovat několikrát za den a opravit případné nedokonalosti. Některé kosmetické značky nabízejí savé polštářky, které jsou pokryty pudrem pro účinné snížení lesku – doporučujeme je použít hlavně na okouzlující partie vaší tváře.

Oči vnímají barvy

Dále se zaměříme na make-upy, které vaší tváři přidají trochu barvy. Ta může doplnit barvu brýlových čoček stejně jako tón pleti, zejména pro zintenzivnění barev. Jako obecné pravidlo platí, že zářivé barvy vypadají nejlépe na světlé pleti.

Když nenosíte brýle s barevnými čočkami, je často žádoucí mít make-up o něco výraznější. Ten by ale neměl brýle s barevnými čočkami nahradit. Vyvstává tedy otázka, zda zvolit kontrastnější make-up nebo použít stejné barvy jako na brýlových čočkách. Odpověď je jasná, oči vypadají fádně pokud použijeme stejné barvy jako na brýlových čočkách. Např., pokud to vyhovuje vašemu typu pokožky a vzhledu, můžete použít oční stíny v barvě kobaltová modř a k tomu brýle se zelenými brýlovými čočkami. Tato kombinace pak vytváří neuvěřitelně atraktivní efekt. Čisté linie podél řas na horním víčku a pod linií řas na spodním víčku ideálně zabraňují dominanci brýlí s barevnými čočkami.

Bohaté použití řasenky je pro ženy nosící brýle také důležité. Oči pak vypadají víc otevřené. Dalším trikem pro to, aby vaše oči vypadaly větší, je použití bílé nebo tělové barvy na vnitřní straně spodního víčka.

Jedinou výjimkou jsou brýle, které korigují dalekozrakost. V nich už totiž oči vypadají větší a proto je dobré zachovat zdrženlivost v líčení a očním make-upu.

S brýlemi nebo bez brýlí, i vaše obočí zaslouží náležitou pozornost, protože významně ovlivňuje výraz obličeje. Mělo by být vždy zdůrazněné, ale ne moc ani málo. Současný trend dává přednost přirozenějšímu vzhledu obočí. To znamená, že by nemělo být příliš tenké, ale trošku širší a zároveň mít přesně definovaný tvar. Dnes již existují šablony podle kterých se můžete řídit. Pak může být zdůrazněno snadněji při použití tužky na obočí.

Náznak svěžesti

A soft blush lends the face freshness and helps define its contours. But it must be applied correctly – applying it too liberally is taboo. Powdered blush is best applied onto the foundation and faded out up to the temples using the brush. A golden rule applies here too: when wearing brilliantly coloured spectacle lenses, the lenses and makeup should remain in the same colour family – warm or cool – so as to achieve a harmonious look.

Pro váš nejlepší úsměv

Používání rtěnky je také nezbytné. Oči a rty by měly vždy harmonizovat. Stručně řečeno, pokud jsou oči nalíčeny decentně, měly by tak být nalíčeny i rty. Lesklý balzám na rty může být dokonce i užitečný, nejen zachovává přirozený odstín pleti, ale zároveň rty hydratuje. Samozřejmě, že ženy sledující trendy, používají rtěnku velkoryse. Důležité ale je, aby byla rtěnka nanášena velni opatrně a pečlivě, protože stejně jako brilantní barevné brýlové čočky přitahují nalíčené rty pozornost. Pro dokonalé nalíčení rtů postupujte podle těchto pokynů: naneste na rty základní vrstvu, přesně obtáhněte kontury rtů konturovací tužkou, precizně aplikujte první vrstvu barvy, pak mezi rty stiskněte odličovací ubrousek a naneste druhou vrstvu barvy. Nakonec podle potřeby použijte kapičku lesku na rty.

Elegantní kombinace

Ať jemný nebo extravagantní vzhled je také možné dosáhnout s barevnými brýlovými čočkami – ideální pro obchod nebo společenské události. Pro zvýraznění vzhledu je dobrá např. kombinace zlatých a modrých očních stínů a meruňkové rtěnky. Smaragdové a zlaté doplňky vypadají skvěle při použití neutrální rtěnky.

Díky barevným brýlovým čočkám můžete vytvářet nekonečné škály různých stylů. Objevte radost z hraní si z barvami a váš vlastní, oblíbený vzhled!

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rychle tmavé. Rychle čiré: moderní samozabarvovací brýlové čočky Ať si užíváte venkovního sluníčka nebo jste vevnitř, díky fotochromatickým brýlovým čočkám ZEISS PhotoFusion si můžete užívat skvělý zrak 24 hodin denně
Brýlové obruby, které budete chtít Jaké obruby jsou tento rok trendy? A k čemu se hodí nejlépe?
Nebuďte oslepováni Sluneční brýle jsou módní doplňky, avšak důležitější je, že poskytují očím životně důležitou ochranu proti UV záření
Brýle odrážejí charakter osobnosti Výběr brýlí znamená více než sledování formálních kritérií - je to také záležitost typu uživatele

Související produkty