Zjistěte, jak mobilní zařízení mění naše vidění a jak zatěžují naše oči

Typickými příznaky namáhaných očí jsou unavené a podrážděné oči, bolesti hlavy a krční páteře.

Je to jednoduché, když jste mladí! Do určitého věku naše oči pracují automaticky a rychle se přizpůsobí na různé vzdálenosti, aniž bychom si toho všimli. Připadá nám naprosto přirozené zdvihnout oči od emailu nebo seznamu písniček v našem smartphonu a přivítat se s přítelem na dálku a hned zase sklonit pohled dolů na obrazovku – s úplně ostrým a jasným viděním. Naštěstí si nejsme vědomi jemných pohybů probíhajících uvnitř oka – jako je pohyb ciliárních svalů a přirozené oční čočky.

S přibývajícím věkem se dostavuje postupný úbytek schopnosti akomodovat, jinými slovy zaostřovat na různé vzdálenosti. Někteří lidé si všimnou, že je těžší zaostřit na vzdálenější předměty, třebaže tomu předcházejí další příznaky – například unavené a podrážděné oči na konci dlouhého dne nebo dokonce bolesti hlavy a krční páteře.

Když si večer přehrajeme, co jsme ten den dělali, uvědomíme si, že jsme strávili delší dobu při práci s chytrým telefonem nebo že jsme dlouhou dobu řídili auto v hustém provozu a očima stále sledovali navigaci.

Po kvalitním spánku se oči obvykle cítí lépe, i když někteří lidé také používají jednoduché domácí prostředky jako jsou chladné odklady očí. Lidé také až příliš často sahají po lécích proti bolesti, aby se zbavili průvodních bolestí hlavy a krční páteře. Napadlo Vás však někdy, zda by řešení potíží mohlo spočívat ve výběru správných brýlí?  

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Jak si mám dezinfikovat brýle a jak zamezím mlžení brýlí, když nosím roušku?
10 tipů pro zdravé oči Jak můžete zabránit suchým očím a očnímu napětí.

Zdraví + prevence 18. 4. 2019

Tags:

Zelený zákal (glaukom) – vše, co potřebujete vědět o druhé nejčastější příčině slepoty Zelený zákal je vážné onemocnění očí, které ovlivňuje nitrooční tlak.

Zdraví + prevence 14. 3. 2019

Tags:

Proč by dětské brýle měly zajišťovat tu nejlepší UV ochranu Co by všichni rodiče měli vědět o ochraně dětských očí před škodlivým ultrafialovým zářením (UVR)?

Související produkty