Tipy pro volbu očního lékaře

Volba vašeho profesionálního očního optika je důležitým rozhodnutím. Zjistěte si tipy pro volbu očního lékaře pro optimální zrakové zážitky.
 
 1. Volba očního lékaře pro udržování celoživotního dobrého vidění je důležitým zdravotním rozhodnutím.
 2. Potřebujete pravidelná oční vyšetření, a to i tehdy, když nepozorujete žádné zrakové problémy. Pokud zažíváte zrakové problémy, povaha těchto problémů může určit volbu typu očního odborníka.
 3. Existují dva typy očních odborníků:
  a. Optometrista provádí měření zraku a zjišťuje hodnoty pro korekční čočky.
 4. Oftalmolog je doktor medicíny, který léčí oční nemoci a stavy. Oftalmologové provádějí chirurgické operace šedého zákalu a dalších zrakových stavů.
 5. Ověřte si, zda je oční doktor poskytovatelem zdravotnických služeb krytým vaším zdravotním pojištěním. Typicky lze získat tyto informaci zatelefonováním do lékařovy ordinace a poskytnutím údajů pojištěnce nebo nahlédnutím do vaší pojistné smlouvy.
 6. Optometristé a oftalmologové používají refrakční testy k určování přiměřené oční výkonnosti potřebné ke kompenzování jakékoli refrakční odchylky (odchylky v zaostřování světla činností vašeho oka). Zeptejte se vašeho lékaře, jaké refrakční testy nabízí, neboť nová technologie může odhalit více o vašich očích k sestavení předpisu korekce lepšího vidění.
 7. Někteří optometristé používají pokročilou technologii, aby hlouběji pronikli do stavu vašeho vidění, než může standardní oční test. Jedním příkladem je přístroj i.Profiler® vyvinutý společností ZEISS, který mapuje i nepatrné vady v oku. Toto optometristovi umožňuje vytvořit velmi precizní předpis, který může zlepšit noční vidění, kontrastní vnímání a dokonce vnímání barev.
 8. Ideální vidění se může dosahovat jen tehdy, jsou-li čočky individualizovány pro způsob, jakým je nosíte. Řada očních odborníků používá přístroj i.Terminal® vyvinutý ve společnosti ZEISS k měření vzdálenosti čoček od vašich očí, jakož i sklon a prohnutí vaší obruby při tom, jak je nosíte. Tato měření se snímají s přesností jedné desetiny milimetru a začleňují se do designu vašich čoček.
 9. Když zjišťujete informace o službách, zeptejte se, jaké typy čoček optik nabízí, protože ne všechny čočky se vyrábějí stejně. Výběr čoček může přinést velké rozdíly v kvalitě vašeho zrakového prožitku. 
 10. Ujistěte se, že dostáváte kopii vašeho předpisu pro případ, že byste potřebovali vyměnit vaše brýle, když jste na dovolené nebo na cestách.
ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Jak najít dobrého optika? Poradíme vám, co je důležité – od prvního vyšetření zraku po přizpůsobení brýlových čoček
Kontrolní seznam pro nákup nových brýlí Brýle na blízko a na dálku, progresivní brýle, sportovní brýle, brýle na čtení či brýle do práce: co byste měli vědět?
Mohou nevhodné brýle nebo špatné světlo poškodit váš zrak? Prozradíme vám, co se stane, když vaše oči musí pracovat příliš tvrdě

Zdraví + prevence 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Otázky k zodpovězení při vašem příštím očním vyšetření

Zdraví + prevence 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Související produkty