Carl Zeiss Vision – spolehněte se, že pokaždé dostanete něco výjimečného

Více než 160 let pomáhá inovativní úsilí společnosti Carl Zeiss vylepšovat svět vidění

Od velkých dálek k detailu; od teleskopů používaných ve vesmíru na satelitech Google Earth po elektronové mikroskopy používané ve výzkumu; od preciznosti k maximální spolehlivosti; od spolehlivé profesionální filmové kamerové technologie po integrované kamerové čočky v mobilních telefonech Nokia: inovace dláždily cestu v průběhu historie společnosti Carl Zeiss. Je zřejmé, že toto také platí pro vývoj brýlové technologie, výrobu, zrakové měřicí přístroje a zrakové pomůcky.

Někdo si může myslet, že všechny brýle jsou stejné. No, to se ale mílí, protože existuje množství drobností – jako je odborné měření, precizní výroba, kvalita materiálů, stav technologií v této oblasti techniky a v neposlední řadě kontrola kvality – které je třeba zohlednit, aby existovala jistota, že brýle jsou nástrojem, na který se uživatel může spolehnout v jakékoli situaci.

Proto, jak dokazuje historie společnosti Carl Zeiss, její brýlová výrobní divize vytýčila řadu mezníků ozdobených mnoha vynálezy inovativních řešení. V roce 1937 společnost Carl Zeiss vynalezla polarizované čočky a v roce 1959 vyrobila první polarizovanou brýlovou čočku.

V roce 1983 společnost Carl Zeiss uvedla na trh jako první na světě první progresivní čočku pro binokulární vidění a tím umožnila uživatelům mít větší potěšení z neomezeného vidění jak na blízko, tak i na dálku přes jediné brýle.

Společnost Carl Zeiss byla také prvním evropským výrobcem, který začal používat plastové brýlové čočky s vysokým indexem lomu. Do doby, než byla vyvinuta tato technologie, nebylo možné, aby výrobci zhotovovali tenké a odlehčené brýlové čočky. Dalším unikátním znakem značkových čoček ZEISS je to, že tloušťka čočky se může přizpůsobovat designu obruby.

Individuální progresivní čočky

V roce 2000 byla firma Carl Zeiss první společností, která byla schopna přizpůsobovat progresivní čočky individuálním potřebám uživatele a podle nich je zhotovovat. Tato nová generace individuálních progresivních čoček nabízí takové výhody, jako je uvolněné vidění nablízko i na dálku díky obzvláště širokým zorným polím a tím i brýle, které jsou extrémně pohodlné. Aby bylo zaručeno, že se uživatel, který dává přednost módním úzkým obrubám, mohl také těšit z těchto výhod, jsou také k mání individuální progresivní čočky ve verzích “Short-Design”.
V roce 2007 společnost přišla s dalším průlomovým vynálezem: přístrojem i.Profiler®. S použitím soudobého stavu precizní technologie v této oblasti techniky tento přístroj sestavuje individuální profily oka. Rovněž umožňuje optometristům analyzovat parametry, které v minulosti nebyly brány v úvahu. Na základě těchto parametrů a dalším výsledků testování zraku a optimálního výpočtu ploch brýlové čočky, mohou být precizní čočky ZEISS absolutně přesné.

Společnost Carl Zeiss Vision hodlá hýčkat vaše oči od okamžiku, kdy se podívají skrz čočky ZEISS, abyste si mohli užívat potěšení ze všech výhod perfektního vidění.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Jak najít dobrého optika? Poradíme vám, co je důležité – od prvního vyšetření zraku po přizpůsobení brýlových čoček
Kontrolní seznam pro nákup nových brýlí Brýle na blízko a na dálku, progresivní brýle, sportovní brýle, brýle na čtení či brýle do práce: co byste měli vědět?
Mohou nevhodné brýle nebo špatné světlo poškodit váš zrak? Prozradíme vám, co se stane, když vaše oči musí pracovat příliš tvrdě

Zdraví + prevence 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Otázky k zodpovězení při vašem příštím očním vyšetření

Zdraví + prevence 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Související produkty