Polarizované čočky – lepší vidění

Víceúčelové čočky pro sluneční brýle, řízení vozidla a mnohá další využití

Lyžaři a vyznavači vodních sportů jsou na ně celí žhaví. Avšak ve skutečnosti jsou tyto čočky výborným řešením pro každého, kdo nosí brýle: čočky s polarizačními efekty (např. SkyPol ZEISS).  

Tyto speciální čočky znemožňují světelné odrazy a vytváření zrcadlových obrazů, například při dopadu slunečních paprsků na mokrou dlažbu, vodní nebo kovové povrchy. Ve svém výsledku chrání uživatele před únavou očí, protože oči se nadále nemusí přizpůsobovat neustálým změnám světelných podmínek. Lidé, kteří nosí tyto čočky, mají tendenci k většímu uvolnění a mají lepší pocit z nošení brýlí.

Jak polarizační princip funguje?

Především je třeba poukázat na skutečnost, že přirozené světlo je nepolarizovaným světlem, které vibruje ve všech směrech. Avšak pokaždé, když paprsek světla dopadá na hladký povrch, například při dopadu slunečního svitu na mokrou silnici, se světlo částečně odráží od vody a vede v jednom směru. Vyjádřeno jinými slovy, takové světlo se polarizuje.

Odraz způsobuje nepříjemný, oslňující účinek (oslepení) kvůli takto polarizovanému světlu – tedy bezpečnostní riziko, s nímž se však nesetkávají ti, kdo nosí čočky s polarizačními filtry. Polarizační filtr se instaluje vodorovně a nedovoluje pronikání odraženého, svisle směrovaného světla. Proto se nebezpečné odrazy občas emitované z vodních povrchů a mokrých ulic téměř úplně eliminují. Polarizované čočky SkyPol nabízejí přídavný bonus: 100% ochranu proti UV záření!
Polarizační čočky nejen přispívají k vaší bezpečnosti, ale také nabízejí některé důležité zrakové výhody: díky speciálnímu zabarvení materiálu čočky poskytují podstatně vylepšené kontrastní vidění a jasnější vnímání barev. Zmiňujeme-li se o barvách: polarizační čočky ZEISS jsou k mání buď v šedém, nebo hnědém tónování.  

Světlo odrážené od mokrých silnic způsobuje oslepující účinky a snížené kontrasntní vidění Čočky SkyPol eliminují tyto odrazy a zajišťují perfektní vidění i v extrémních světelných podmínkách
Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Ne všechny sluneční brýle jsou stejné Lepší vidění vysvětluje, co byste měli vědět o UV ochraně, tónování, zrcadlových a polarizovaných čočkách a dalším, abyste si vybrali ty pravé sluneční brýle pro své konkrétní potřeby.

Související produkty