Perfektní vidění pro všechny příznivce zimních sportů

ZEISS prezentuje novou módní kolekci lyžařských brýlí

ZEISS presents the new collection of ski and snowboard goggles

A zase je tu zimní období; lyžařská a snowboardová sezóna začala. Pro každého lyžaře či snowboardistu jsou lyžařské brýle důležité stejně tak jako rychlost a otázka správného vybavení.

Slunce svítí, sníh Vám praská pod lyžemi a svah je sen, který se stal skutečností. Přemýšlíte o tom, že půjdete ven a nakonec zdoláte první, prachovým sběhem pokrytý svah, sjezdovku nebo běžeckou stopu? Pak pro vás něco máme; nové lyžařské a snowboardové brýle od společnosti ZEISS. Je potřebné, aby lyžařské a snowboardové brýle měly sportovní vzhled, byly pevné a vypadaly stylově. Musí však také nabídnout výborné vidění v extrémních podmínkách, jako je sluneční svit, oslnění nebo dokonce padající sníh v ponurém dni – a to i pro příznivce zimních sportů, kteří nosí brýle. Lyžařské a snowboardové brýle od společnosti ZEISS splňují všechny tyto požadavky.

Perfektní ochrana proti UV záření

Sluneční záření je mnohem silnější na sněhu a v horských polohách, přičemž sněhem vyvolaný odraz tento účinek výrazně zesiluje. ZEISS lyžařské brýle byly vyvinuty speciálně pro alpské lyžování a chrání Vaše oči před sluncem, sněhem a větrem, zejména však před obzvlášť agresivními ultrafialovými paprsky vyskytujícími se ve vysokohorských masivech. Poskytují 100% ochranu před slunečními UVA a UVB paprsky až do 380 nanometrů.

Kolekce lyžařských brýlí ZEISS pro zimní sportování – funkční, sportovně laděné a elegantní, to všechno v jednom

Ať jste již na svahu či ve volném terénu, ať lyžujete s rodinou či se pokoušíte o ambiciózní snowboarding, nebo jste závodník či volnostylař; ZEISS lyžařské brýle se hodí pro každého příznivce zimních sportů. Lze si zvolit mezi nejrůznějšími modely pro ženy a muže, jakož i modely, které vám umožní výměnu brýlových čoček.

Co se týče reflexního povrchu, můžete si vybrat mezi Flash Electric, Multilayer a nově ZEISS Sonar. Flash Electric reflexní povrch je navržen tak, aby uživatelům skýtal možnost lepšího vidění hrbolů, ledových povrchů či bariér za špatné viditelnosti – např. ve sněhu, při mrznoucím dešti, je-li zataženo či pošmourno. Jsou k dostání v řadě odlišných tónů pro vysoce kontrastní vidění. Multilayer jsou naopak vybaveny multivrstvým reflexním povrchem, ideálně vhodným zejména pro podmínky vysokého jasu.

ZEISS SONAR je inovativní odstín, speciálně vyvinutý laboratořemi Carl Zeiss Vision Sunlens pro lepší vidění ve sněhu, pro zvýraznění barev, jasu a kontrastů za všech světelných podmínek, i při vysoké rychlosti. Na rozdíl od standardních modrých blokačních filtrů ZEISS Sonar zobrazuje specifickou spektrální křivku, chovající se jako modrý atenuátor, jenž však část modrého světla do oka propouští – mezi 380-500 nm – pro identifikaci nepravidelností ve sněhu, jako jsou např. hrboly a výmoly.

To vše činí lyžování a snowboarding bezpečnějšími.

Brýle jsou navíc k dostání spolu s ZEISS Sonar a pánské modely včetně polarizačních filtrů. ZEISS Snow Goggle POL jsou tepelně upravené růžové brýlové čočky zajišťující:

  • redukci prudkého oslnění sněhem a ledovými povrchy
  • optimální vidění a vizuální komfort
  • zlepšení kontrastu a detailu
  • ochranu před slunečním svitem

Dioptrická vložka – perfektní vidění pro všechny uživatele brýlí

Uživatelé brýlí mohou také mít příjemný pocit z uvolněného a pohodlného vidění s lyžařskými brýlemi. Dioptrická vložka pro brýlové čočky se může kdykoli připojit k lyžařským a snowboardovým ochranným brýlím, čímž lze zajistit perfektní vidění pro každého uživatele brýlí.

Kolekce ZEISS lyžařských a snowboardových brýlí je k dostání u specializovaných optiků.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Poznámka k péči a čištění

Jednoduše čistěte vaše lyžařské nebo snowboardové brýle ZEISS s použitím vlažné vody; jestliže jsou více znečištěné, použijte neutrální čisticí prostředek. Poté je rychle opláchněte a nechte oschnout. K čistění vašich ochranných brýlí nepoužívejte organická rozpouštědla. BUĎTE OPATRNÍ: nevytírejte vnitřek zorníků dosucha nebo je nadměrně neleštěte. Tím nedojde k poškození ochrany proti zamlžení nebo k poškrábání povrchu. Nečistěte vaše lyžařské nebo snowboardové brýle s použitím vlhkých čisticích kapesníčků!

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Improve your performance with quality prescription sports glasses Optimum vision for athletes
Lepší vidění pro sportovce Určitě nejsou jenom elegantní: profesionální a amatérští sportovci mají užitek ze speciálních sportovních brýlí
Lepší vidění pro zimní sporty Mnozí příznivci lyžování a snowboardingu, jak s korekcí vidění, tak i bez ní, „létají oslepení“ dolů po svazích.
10 nejužitečnějších tipů pro výběr sportovních brýlí Co byste měli mít na paměti při koupi sportovních brýlí? Zjistěte více, jak vylepšit svůj sportovní výkon a přitom si chránit zrak.

Související produkty