Správné čočky pro motocyklisty a řidiče aut se stahovací střechou

Více bezpečnosti v dopravě: užívejte si řízení se správnými brýlemi

Mezi mnoha příjemnými pocity, které předznamenávají příchod jara, nejsou jen první teplé paprsky slunce a rozkvétající krásy přírody, ale také narůstající množství aut se stahovací střechou a motocyklů, které můžeme vidět na silnicích. I když je moc příjemné cítit slunce na vaší kůži a nasávat jemný závan vůně květů: pokud nemáte dobré sluneční brýle, řízení motocyklu nebo auta se stahovací střechou může být zábavou, které budete velice brzy litovat.

Slunce, vítr nebo hvězdy – jestliže chcete zažívat naprostou, nefalšovanou radost z mnoha zážitků, která vám nabízí váš motocykl nebo auto se stahovací střechou, pak je perfektně padnoucí obruba s vysoce kvalitními čočkami absolutní nutností. Jedině tímto způsobem může řidič chránit své oči před oslepujícím sluncem, malými muškami a větrem ve tváři.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Existuje několik věcí, které musíte vzít v úvahu, když kupujete brýle.

Při hledání správné obruby hraje významnou roli praktičnost. Nosíte-li přilbu, pak by se brýle měly nasazovat a sundávat snadno, měly by odpovídat anatomii vaší hlavy a sedět pevně bez zanechávání otlaků. Váš optik pro vás má širokou nabídku, z níž si můžete vybrat. Zejména pro motocyklisty jsou vhodné robustní plastové brýlové čočky, které jsou lehké, mají pružné obruby s plochými, elastickými konci stranic. V nejhorším možném scénáři totiž minimalizují riziko zranění. Nosní sedýlka by měla být také pružná, aby bylo jisté, že ani v případě utažení přilby nevzniknou žádné viditelné nebo dokonce bolestivé otlaky.

Tip pro motocyklisty: Je lepší, když průzor vaší přílby nemá žádné zabarvení. Dopravní předpisy to nepovolují. Samozabarvovací čočky jsou lepší. Současnou nejlepší volbou jsou samozabarvovací čočky s technologií PhotoFusion X od společnosti ZEISS. Mají fotosenzitivní vrstvu a nabízejí nejlepší ochranu pro oči. Zvláštní znak brýlových čoček s PhotoFusion X: Zabarvení se přizpůsobuje světelným podmínkám, takže máte zrakové pohodlí po celou dobu – bez oslepování. A nezapomeňte si vzít svou přílbu, když jdete ke svému optometristovi, aby s ní byly vaše motocyklové brýle v souladu.

Řidiči aut se sklápěcími střechami a motocyklisté by měli používat čočky vyrobené z plastu. Jsou daleko odolnější proti rozbití než skleněné čočky – a také jsou lehčí. To, co je extrémně důležité, je antireflexní povrchová vrstva a, v případě plastových čoček, povrchová vrstva odolná proti poškrábání. Alternativně můžete volit čočky ZEISS opatřené speciálními technologiemi pro optimální ochranu před prudkým, oslepujícím světlem, například polarizační filtry. Polarizační čočky filtrují rozptýlené světlo a odrazy od různých povrchů a tím minimalizující extrémní oslepování. To přispívá k bezpečnosti při zvládání oslepujícího slunce obzvláště na mokrých vozovkách po silném lijáku.

Jednou z polarizačních čoček, které nabízí společnost ZEISS je prvotřídní řešení SkyPol®. Tyto čočky poskytují nejen řadu polarizačních výhod, ale i výraznější vnímání barev a kontrastů.

Něčím skutečně zvláštním a extrémně elegantním jsou čočky ZEISS Single Vision Sport Díky použití speciální technologie si uživatelé brýlí mohou vybrat módní obruby nebo sportovní obruby s prohnutými čočkami – rovněž podle osobního předpisu – bez ohledu na to, zda vybírají progresivní nebo jednoohniskové čočky. Inovovaný design a výroba těchto čoček nabízí maximální uživatelský komfort. Toto poskytuje nejen optimální ochranu proti větru, prachu a hmyzu, ale také to znamená, že omezované vidění a únava očí jsou nyní věcí minulosti. Další výhoda: brýlové čočky jsou velmi lehké a odolné.

Jak pro motocyklisty, tak i pro řidiče aut se stahovací střechou je důležité, aby mohli vidět, co se děje ve zpětných a bočních zrcátkách bez nutnosti stálého otáčení hlavy. Proto nejsou vhodné příliš malé obruby a tvary čoček.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Nejlepší brýle do auta – dojeďte do cíle bezpečně Individuální brýlové čočky na řízení zlepšují zhoršený zrak a rovněž zvyšují bezpečnost. Co je třeba mít na paměti před koupí brýlí na řízení.
A najednou uvidíte více – dokonce i v noci a za snížené viditelnosti ZEISS představuje novou koncepci čoček pro lepší vidění: užívejte si jasnější vidění s vysokým kontrastem v noci a za snížené viditelnosti

Řízení + mobilita 24. 11. 2017

Tags:

Často kladené otázky ohledně brýlových čoček ZEISS Digital Co přesně brýlové čočky ZEISS Digital znamenají?

Řízení + mobilita 16. 10. 2017

Tags:

Prožít život s kvalitním viděním bez námahy: Objevte novou řadu brýlových čoček pro lidi mezi 30 a 40 lety, kteří pravidelně používají digitální zařízení Brýlové čočky ZEISS Digital zaplňují mezeru mezi jednoohniskovými a progresivními čočkami!

Řízení + mobilita 16. 10. 2017

Tags:

Související produkty