Proč se vyplatí mít druhé brýle

Existuje řada situací, ve kterých se druhé brýle stávají nejdůležitějším doplňkem, který máte.

Není to luxus, nýbrž velmi rozumné: druhé brýle mají význam nejen tehdy, když chcete změnit váš vzhled nebo, když odložíte hlavní brýle na nesprávné místo nebo je zapomenete. V případě lidí trpících presbyopií nebo používajících kontaktní čočky či pracují na počítači, proti slunečnímu záření a při sportování – druhé brýle jsou často jediným prostředkem, který vám poskytne perfektní a uvolněné vidění.

Ne každý je má, ale každý, kdo nosí brýle, by měl uvažovat o pořízení druhých brýlí – a to nejen kvůli tomu, že mít druhé brýle je moderní a že druhé brýle mohou pomoci změnit váš vzhled. Když nemůžete najít jedny brýle, můžete rychle sáhnout po druhých. Druhé brýle mohou být životně důležité v naléhavém případě, obzvláště tehdy, když jde o osoby s velmi slabým zrakem. Když se hlavní brýle rozbijí nebo dojde k jejich ztrátě, lidé se slabým zrakem sotva vidí a jsou skutečně bezbranní. A to není všechno: správné druhé brýle zajišťují v mnoha situacích a oblastech obzvláště dobré vidění, které se přizpůsobuje daným podmínkám.

Nutnost: druhé brýle pro uživatele kontaktních čoček

Uživatelé kontaktních čoček by měli uvažovat o koupi vysoce kvalitních druhých brýlí. Takové brýle by byly obzvláště užitečné při cestování nebo o dovolené. Kontaktní čočka se může snadno ztratit. Pro jednotlivce, jejichž vidění závisí na kontaktních čočkách, pak dovolená bývá oproti očekávání jen poloviční zábavou. A to obzvláště proto, že nalezení náhrady na zahraniční dovolené nebývá často bez komplikací.

Uživatelé kontaktních čoček také ve většině přicházejí na to, že nošení brýlí namísto kontaktních čoček doma ve večerní době bývá uvolňující. Vyzkoušejte si to.

Druhé brýle jako náhrada za progresivní čočky pro lidi trpící presbyopií

Uživatelé progresivních čoček často zjišťují, že brýle na čtení jsou užitečnými druhými brýlemi; zaručují příjemný zážitek ze čtení díky jejich velkému zornému poli v rozsahu vidění nablízko.

Asi ne každý slyšel, že kancelářské brýle mohou také napomáhat k soustředění při práci tím, že podporují uvolněnější vidění. M.I.D. je to, co takové vidění umožňuje. Uvedená zkratka znamená maximální střední vzdálenost (Maximum Intermediate Distance = M.I.D.). Je to nová technologie vyvinutá ve společnosti Carl Zeiss Vision k určování maximální ohniskové vzdálenosti pro specifické potřeby daného uživatele. Umožňuje optimalizaci brýlových čoček ZEISS podle zrakové ostrosti a rozsahu vidění, jak to vyžaduje pracovní prostředí každého jednotlivého uživatele. Výsledek: brýlové čočky se značně velkým zorným polem na blízkou a střední vzdálenost (od jednoho do čtyř metrů) pro optimální vidění. To vám nejlépe umožňuje vidět a pracovat precizně v takovém rozsahu vidění, jaký vaše práce vyžaduje.  

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Vysoce kvalitní sluneční brýle: druhé brýle pro ochranu před sluncem

Sluneční brýle jsou obzvláště důležitým typem zrakové pomůcky, která by se měla stát druhými brýlemi. Je to více než pouhý módní doplněk, sluneční brýle chrání naše oči před nebezpečným UV zářením. Precizní čočky pro sluneční brýle od společnosti ZEISS jsou k dostání na každý předpis. K dispozici jsou různá zabarvení, polarizační vlastnosti a barvy takových čoček zhotovovaných na míru podle vašich individuálních potřeb. Dobré brýlové čočky absorbují 99 % záření. Navíc polarizační filtry blokují odražené světlo, jako je světlo odrážející se od vodního povrchu.  

Lepší vidění při pohybových aktivitách: druhé brýle pro ochranu pře sluncem

Sportovní brýle musí být silné, robustní, lehké a pohodlné. V závislosti na druhu sportu se mohou vybavit škálou zvláštních extra znaků, jako jsou tónování, polarizační filtry, nebo prohnuté čočky.

Neexistuje však žádný univerzální typ sportovních brýlí. Pro každý druh sportu jsou skutečně k dispozici optimální brýle s příslušnými brýlovými čočkami. Řekněte profesionálnímu optikovi, jaký druh sportu provozujete a přesně popište, co od sportovních brýlí očekáváte.

V každé situaci to je pravdivé: lidé, kteří mají druhé brýle po ruce, se vyhýbají riziku. Ujistěte se, že vaše náhradní brýle jsou spolehlivě optimalizované na vaši aktuální zrakovou ostrost stejně tak, jako vaše hlavní brýle.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Nejlepší brýle do auta – dojeďte do cíle bezpečně Individuální brýlové čočky na řízení zlepšují zhoršený zrak a rovněž zvyšují bezpečnost. Co je třeba mít na paměti před koupí brýlí na řízení.
A najednou uvidíte více – dokonce i v noci a za snížené viditelnosti ZEISS představuje novou koncepci čoček pro lepší vidění: užívejte si jasnější vidění s vysokým kontrastem v noci a za snížené viditelnosti

Řízení + mobilita 24. 11. 2017

Tags:

Často kladené otázky ohledně brýlových čoček ZEISS Digital Co přesně brýlové čočky ZEISS Digital znamenají?

Řízení + mobilita 16. 10. 2017

Tags:

Prožít život s kvalitním viděním bez námahy: Objevte novou řadu brýlových čoček pro lidi mezi 30 a 40 lety, kteří pravidelně používají digitální zařízení Brýlové čočky ZEISS Digital zaplňují mezeru mezi jednoohniskovými a progresivními čočkami!

Řízení + mobilita 16. 10. 2017

Tags:

Související produkty