Kolik brýlí potřebujete?

Nenechte se zlákat všemi možnostmi, jež se na trhu nabízejí!

Pro ty, co nosí brýle, jsou k dispozici nové druhy brýlových čoček, s nimiž se na trhu setkáváme neustále: brýlové čočky pro práci s digitálními přístroji, brýlové čočky pro práci na počítači, brýlové čočky pro řidiče and samozabarvovací brýlové čočky reagující na světlo a UV záření. Kolik brýlí ale vlastně potřebujete? Zde jsou naše tipy, jež vám pomohou vybrat si vhodné brýle z bezpočtu těch, jež jsou dnes k dispozici.

V záplavě všech technologií a vizuálních optimalizací je koupě brýlí i nadále velmi osobním rozhodnutím. V brýlích, jež si pořídíte, se musíte cítit dobře, musí odrážet váš postoj k životu – obohacovat ho – a vyhovovat vašim vizuálním zvyklostem. A abychom nezapomněli: brýle by měly odrážet i váš osobní styl. Otázka, kolik brýlí byste měli mít, je natolik osobní jako otázka, kolik bot byste potřebovali.

Pro mnohé z nás je však jistě snazší vybrat si boty než brýle. Je proto důležité, abyste při koupi spolupracovali se svým optikem a mohli se na něho spolehnout. Váš optik by k vám měl přistupovat profesionálně a korektně, aby určil, jaký druh vizuální podpory a jaký druh (jaké druhy) brýlí potřebujete. Ve společnosti ZEISS je pro nás důležité poskytnout optikovi široký výběr brýlových čoček, jež se vymykají konkurenci díky optickému designu, uzpůsobenému individuálním potřebám, a to spolu s vylepšenými vlastnostmi brýlových čoček (jako jsou např. odstíny, antireflexní povrchové úpravy, tvrzené vrstvy apod.). I nadále investujeme do stále modernějších a lepších brýlových čoček, abychom vyhověli speciálně potřebám každého jednotlivého uživatele brýlí: nezáleží přitom na tom, zdali se jedná o jednoohniskovou či progresivní brýlovou čočku – volba je na vás!

Tento vícestupňový model vám může pomoci provést informovaný nákup, a co se brýlí týče, nalézt pro sebe to pravé řešení: 

1// Ideální pro každou situaci: brýle pro každodenní nošení

Ať už je řeč o jednoohniskových či progresivních brýlových čočkách, potřebujete brýle, jež optimálně podpoří vaše vidění! Od výběru brýlových čoček až po volbu jejich vlastností a výběr obrub – nic neponechejte náhodě. Vaše brýle by se měly stát jednou z vašich nejcennějších věcí, abyste byli spokojeni a profitovali z optimálního vidění. Stejně jako druhá pokožka by i obruby měly dokreslovat vaši osobnost, rysy vašeho obličeje a mnohé vaše, ne-li všechno, oblečení. Neměly by vás tlačit na nose, neměly by být příliš těžké nebo vyvolávat alergické reakce. Vše si vyžaduje dokonalost. Je nezbytné, aby vám a vašemu vidění byly uzpůsobeny individuální oblasti vidění prostřednictvím progresivních brýlových čoček.

Je tu něco nového pro řidiče: Brýlové čočky ZEISS DriveSafe pro vaše brýle pro řízení. Jedná se zároveň o brýle pro každodenní nošení a díky speciální povrchové úpravě a designu brýlových čoček jsou optimální i pro řízení. Tyto brýlové čočky snižují rozptýlení a nežádoucí oslnění a odrazy v případě zhoršené viditelnosti, jako např. při dešti, sněhu nebo ze světlometů protijedoucích aut. Poskytnou vám podporu i při přeostřování mezi vozovkou, palubní deskou, bočními a zpětným zrcátkem, a to bez jakýchkoli nepříjemných pohybů hlavy, zejména v případě progresivních brýlových čoček. O DriveSafe se můžete dozvědět více zde.

2// Druhý pár brýlí pro slunečné počasí: outdoorové brýle

Prvonositelé brýlových čoček nosí často obyčejné sluneční brýle bez předpisu, pokud mají málo dioptrií. Trpíte-li v obyčejných slunečních brýlích únavou očí, nechcete si však kupovat brýle nové, dobrou volbou by pro vás mohly být samozabarvovací brýlové čočky (např. PhotoFusion X od společnosti ZEISS). Z brýlí pro každodenní nošení mohou učinit sluneční brýle, jež na slunci ztmavnou – a samozřejmě poskytnou i 100% ochranu proti UV záření.

Na základě koupě nových brýlí pro každodenní nošení vám mnozí optici nabídnou atraktivní slevu na sluneční brýle se stejnými mohutnostmi. Vaše nové sluneční brýlové čočky budou ihned vloženy do vašich stávajících obrub pro sluneční brýle. 

O PhotoFusion X se můžete dozvědět více zde

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

3// Když se brýle stanou něčím výjimečným a poskytnou více pohodlí pro specifické aktivity.

Pomoc pro uživatele chytrých telefonů a jiných digitálních zařízení při boji s oční únavou

Nejen mladší generace používá digitální a mobilní komunikační zařízení, jako např. chytré telefony, tablety apod. Tato běžná zařízení jsou pomocníkem pro lidi každého věku. Pracovní vzdálenosti při práci s těmito digitálními zařízeními jsou však ještě kratší než je tomu u tištěných médií. Pro ty, komu je 30 a více let, to znamená, že jejich oči vynakládají větší úsilí, aby se mohly neustále dívat na něco zblízka. Vyčerpané, někdy suché nebo unavené oči jsou často výsledkem mnohahodinového každodenního používání mobilních přístrojů. Speciální brýlové čočky (jako např. brýlové čočky Digital) mohou vašim očím ulevit a pomoci vám při čtení na blízko.

O digitálních brýlových čočkách se můžete dozvědět více zde

Pro čtení a práci mnohem pohodlněji v případě vizuálních problémů na blízko

Počínaje určitým věkem nám vidění na blízko začíná postupně slábnout. Zjišťujete, že přečtete pouze jídelní lístek, knihu nebo noviny tak, že je oddálíte. Vypadá to nejenže nezvykle, ale je to i dlouhodobě namáhavé. Právě zde mohou být jedny či dvoje brýle na čtení obzvláště ku pomoci. Pokud již progresivní brýlové čočky každodenně nosíte, může se ukázat jako užitečné dopřát si brýle na čtení, a oddat se tak pohodlně četbě např. v posteli nebo ve vlaku.

Trávíte mnoho času vysedáváním u počítače? Pak nejsou progresivní brýlové čočky či brýle na čtení vždy optimální, protože se vaše držení těla mění. Neergonomické či dokonce napjaté držení těla při sezení u stolu je často na překážku optimálnímu vidění a může vést i k poškození vašeho zdraví. V tomto případě může být investice do brýlí k počítači skvělým řešením, aby došlo na uspokojení vašich vizuálních potřeb při sezení u stolu.

O brýlových čočkách k počítači se můžete dozvědět více zde

To nejlepší vidění pro váš oblíbený koníček a provozování sportů

Jedná se o zvláštní okamžiky života: když provozujete věci, jež milujete, příp. svůj oblíbený sport. Vaše brýle pro každý den či sluneční brýle však nejsou pro sporty a koníčky, jimž se věnujete, vždy ideální. Brýle si v podobě prohnutých obrub vyžadují kupř. zvláštní ochranu proti prachu, nečistotám, slunci či zrnkům polétavého prachu. Potřebujete-li vizuální podporu, brýlové čočky ZEISS Sport se mohou stát vaším vysoce výkonnostním sportovním vybavením. Speciální technologie umožňuje optimální, nerušené vidění i v prohnutých periferních oblastech brýlové čočky.

Požadujete speciální odstíny, ochranu proti oslnění či zlepšený kontrast pro svůj oblíbený sport? Celoplošné odstíny a odstíny s plynulým přechodem ve vámi zvolených barvách, odstíny s povrchovou úpravou Skylet od společnosti ZEISS či sluneční brýle s polarizačním filtrem vám poskytnou lepší vidění a při provozování sportů mohou zlepšit vaši bezpečnost a váš výkon.

Bez ohledu na to, zdali se jedná o míčové hry, cyklistiku, lyžování, vodní sporty, létání, lov, ruční práce, práce kolem domu, vám může váš optik pomoci vybrat si pro vaše brýle tu správnou kombinaci, takže si budete užívat lepšího a pohodlnějšího vidění.

O sportovních brýlích a lifestylových brýlích se můžete dozvědět více zde

Nestačí vám jedny brýle ke všem kombinacím vašeho stylu oblékání?

Existují uživatelé brýlí, kteří by měli rádi „neviditelné brýle“ – tj. brýle, jichž si nevšimnete. Jsou tu však i tací, kteří jdou s módou a dali by přednost různým brýlím, jež by dokreslily každý jejich oděv. Naštěstí pro ně existuje nepřeberné množství naprosto skvělých obrub. Proč módu vytvářejí pouze obruby? Vaše brýlové čočky mohou podtrhnout váš styl díky vhodným odstínům, barevným přechodům a dokonce i zrcadlovkám. Vytvořte ze svých brýlí jedinečnou módní proklamaci.

4// Pro každý případ: náhradní brýle.

Přestože obecně nejsou příliš oblíbené, jsou užitečné v případě nouze: řeč je o náhradních brýlích. Uživatelé brýlí, jež jsou na nich závislí, je potřebují stejně tak jako ti, co nosí kontaktní čočky. Máte je schované v přihrádce svého auta, neboť je potřebujete při řízení. Dlouhodobí uživatelé brýlí to mají snazší, protože své staré brýle jim často poslouží jako brýle náhradní.
Rozhodnutí, zda a kolik do svých náhradních brýlí investujete, je však na vás. Nechť vám váš optik nabídne náhradní brýle a další služby, jež vám v případě nouze pomohou. Ochotně to s vámi probere.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rozpoznání problémů se zrakem Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.: Jaké poruchy vidění existují a jak je můžeme napravit?
Historie brýlí Od úplných počátků, kdy měly podobu „čtecích kamenů“, po doplňky životního stylu
Lepší vidění pro seniory Každý, kdo překročil 40 let věku, obvykle potřebuje dvoje brýle. Progresivní čočky mohou obnovit 20/20 vidění.
Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky Mně připadají všechny čočky stejné – jak se mohu ujistit, že dostávám značkové čočky ZEISS?

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Související produkty