Jaká obruba pro jakou čočku

Perfektní obruba pro výborné vidění a stylový vzhled

Jakmile víte, jaký typ čoček budete potřebovat a vybrali jste to pravé řešení pro zlepšení vašeho vidění, pak vším, co budete ještě potřebovat, je výběr perfektní obruby. Ne každá obruba je vhodná pro kohokoli a samozřejmě budete muset mít na paměti některé věci, aby bylo jisté, že vaše čočky budou zkombinovány s perfektní obrubou.

Je nemožné poskytnout univerzální řešení kombinace perfektní obruby s ideálními čočkami. Jedno zlaté pravidlo platí – při vybírání vaší obruby byste neměli posuzovat jen vzhledové aspekty, ale také diskutovat o následujících otázkách s vaším optometristou: kde a jak budete vaše brýle po většinu času používat? Jaké jsou vaše hlavní aktivity? Uvažujete o používání vašich brýlí, když se například účastníte sportovních aktivit? …

Vrtané brýle

Vrtané brýle jsou velmi módní a elegantní. Jsou také odlehčené a nepřekážejí vzhledu vašeho obličeje. Avšak některé z nich jsou velmi křehké. V případě těchto brýlí bystě měli přemýšlet o plastových čočkách. A to hlavně z důvodu, že jsou daleko méně náchylné k rozbití než skleněné čočky.

Brýle na silon

Brýle na silon také mají velmi nízkou hmotnost. Brýlové čočky se do nich upevňují pomocí nylonové šňůry umístěné na vrchní a spodní části obruby a v některých případech na straně obruby. Výsledkem toho je vzhled částečně bezobroučkových brýlí.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Dětské brýle

Dětské brýle se obvykle osazují plastovými čočkami, aby se nebezpečí zranění kvůli rozbitým brýlím snížilo na minimum. Proto by obruby, které vybíráte pro dětské brýle, by měly být velmi pevné a odolné proti rozbití natolik, aby takové brýle nepřekážely a neomezovaly dítě v pohybu.

Sportovní brýle

Pokud zamýšlíte nosit vaše brýle při sportovních činnostech nebo vaše zaměstnání vyžaduje hodně fyzické aktivity, měli bystě určitě uvažovat o výběru pevné obruby společně s plastovými čočkami. Obruby zhotovené z kovu nebo plastu jsou stejně vhodné. Obzvláště takové sportovní činnosti jak jízda na kole, běhání nebo míčové sporty volají po velké obrubě, aby oči byly chráněny před větrem, hmyzem, různými úlomky atd. Pokud si vyberete tento typ obruby, pak budete také potřebovat speciální čočky které jsou více vyduté.

Obruby pro progresivní čočky

Budete-li vybírat obrubu pro progresivní čočky, požádejte vašeho optometristu, aby vám byl nápomocen při výběru speciální obruby, abyste byli schopni optimálně využívat všechny oblasti čočky na různé vzdálenosti. Vezmeme-li v úvahu, že spodní část progresivní čočky je vyhrazena pro čtecí oblast, pak minimální příslušné výšky by měly být vždy stanoveny tak, aby zaručovaly, že budete moci používat dolní čtecí zónu pohodlně.

Tyto výšky určuje optometrista, když on či ona měří vzdálenost od středu zornice k dolnímu okraji obruby. Výsledkem toho je zjištění, že ne všechny obruby se mohou používat v kombinaci s progresivními čočkami.

Moderní generace progresivních čoček, která přichází pod názvem “Short-Design”, byla vyvinuta konkrétně pro soudobé nízké designy obrub. Zeptejte se vašeho optometristy, abyste se dozvěděli více.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

ZEISS Online Oční Test Proveďte online kontrolní vyšetření zraku a otestujte si kvalitu svého vidění.
Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky Mně připadají všechny čočky stejné – jak se mohu ujistit, že dostávám značkové čočky ZEISS?

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Tajemství ukrývající se za dokonalým designem brýlových čoček Řada zkušeností, matematika a přesné znalosti o uživateli brýlí jsou zapotřebí k tomu, aby byl výsledek perfektní

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Plastové nebo skleněné čočky? Jaký materiál je nejlepší pro jakého pacienta? Udělejte svůj domácí úkol před tím, než budete nakupovat brýle, a budete mít potěšení z lepšího vidění.

Porozumění zraku 16. 10. 2017

Tags: U optometristy

Související produkty