Jak najdu ty správné progresivní brýlové čočky?

Žádný problém: čtyři typy progresivních brýlových čoček usnadní výběr těch správných pro vaše potřeby

Progresivní brýlové čočky jsou mistrovským dílem optiky, kdy nabízí dokonalé vidění na blízko i na dálku díky tomu, co známe pod pojmy progresivní koridor či přechodová zóna. Avšak ne všechny progresivní brýlové čočky jsou stejné. Vaše progresivní brýlové čočky by měly odpovídat vašim požadavkům, životnímu stylu a samozřejmě vašemu rozpočtu. Měly by vám poskytovat přirozené, pohodlné vidění. Je důležité, abyste přesně pochopili, jak vaše nové progresivní brýlové čočky fungují. S využitím více než 100letých zkušeností při výrobě přesných brýlových čoček a na základě provedeného detailního výzkumu trhu nyní společnost ZEISS vytvořila čtyři různé typy progresivních brýlových čoček.

Typ 1: Díky svým novým progresivním brýlovým čočkám si opět jen tak užívejte dobré vidění.

Pokud si se svými progresivními brýlovými čočkami chcete opět jen tak užívat dobré vidění, je to pro vás ten správný typ čoček.

Možná si ne zcela uvědomujete, jak dramaticky proměnil digitální věk nároky, kladené na naše vidění v posledních letech. Při užívání chytrého telefonu či obdobného digitálního přístroje se čtecí vzdálenost liší od té, která je zapotřebí při čtení knih či novin. Znamená to, že oblast vidění na blízko vašich brýlových čoček je nutno náležitě upravit.

Již první úroveň ZEISS progresivních brýlových čoček to zohledňuje – a to díky využití Digital Inside® technologie.

Tradiční progresivní brýlové čočky

Digital Inside® Technologie
Digital Inside® Technologie

Progresivní brýlové čočky optimalizované pro běžné čtecí návyky:

Oblast vidění na blízko a inset upravený pro čtecí vzdálenost na tištěná média.

Tradiční progresivní brýlové čočky

Digital Inside® Technologie
Digital Inside® Technologie

Progresivní brýlové čočky neoptimalizované pro digitální čtecí návyky:

Oblast vidění na blízko není kompatibilní s kratší čtecí vzdáleností, nezbytnou pro digitální přístroje. Výsledek: nepřirozené držení hlavy a těla, vynucené tím, aby se digitální přístroje dostaly do jasně zaostřené a čisté oblasti vidění na blízko.

Všechny ZEISS progresivní brýlové čočky, včetně cenově nejpříznivější verze "Pure", mohou překonávat díky speciální technologii výzvy, dané digitálním světem.

Digital Inside® Technologie
Digital Inside® Technologie

Digital Inside® technologie progresivní brýlové čočky, optimalizované pro běžné a digitální čtecí návyky:

Oblast vidění na blízko je rozšířena vertikálně a horizontálně pro obě čtecí vzdálenosti – tradiční tištěná média i digitální přístroje. Výsledek: pohodlné a přirozené držení hlavy a těla.

Patříte do kategorie Progresivní brýlové čočky Typ 1 = Precision Pure

Vše, co si přejete, je schopnost pohodlnějšího čtení s vašimi novými progresivními brýlovými čočkami.

____

Čtete přitom nejen knihy, noviny a časopisy, ale i na mobilním nebo chytrém telefonu.

____

Také chcete, aby vaše brýlové čočky byly i tenké a lehké.

____

Typ 2: Přejete si progresivní brýlové čočky, které dotvářejí váš styl

Trendy v oblasti obrub se obecně nemění tak rychle jako celkové módní trendy, jedno je však jisté: větší obruby jsou rozhodně opět populární. Pokud chcete následovat tento trend, mohl by to být pro vaše progresivní brýlové čočky problém.

Zkušení uživatelé progresivních brýlových čoček vědí, že ne každá progresivní brýlová čočka se hodí pro každou obrubu. Výsledek: možná budete muset slevit z kvality svého vidění, neboť v případě vsazení vašich brýlových čoček do obruby může dojít k odbroušení některých oblastí progresivní brýlové čočky. Můžete mít také adaptační problémy při přechodu z malých obrub na velké, neboť se budete muset znovu naučit, jak pohybovat očima skrze různé rozsahy vidění. Oblast vidění na blízko je najednou posazena nečekaně nízko! Je to něco, na co si vaše oči musí zvyknout.

Žádný problém. Pomocí FrameFit®+ technologie a celosvětového prvenství Adaptation Control technologie společnosti ZEISS vám optik brýlové čočky může optimálně uzpůsobit vašim novým obrubám, aby nedošlo k odstranění důležitých oblastí brýlových čoček – a abyste nemuseli měnit své vizuální návyky.

Nemluvě o tom, že tento typ ZEISS progresivních brýlových čoček je optimální pro digitální věk! (viz Typ 1)

Vidění prostřednictvím vašich starých brýlových čoček v menších obrubách. Vaše oči se v případě vidění na blízko musí naučit dívat skrze označenou oblast (žlutý bod).

Díky vašim novým, větším obrubám a tradičním progresivním brýlovým čočkám se díváte skrze oblast (červený bod), umístěnou na brýlové čočce mnohem níže a vyžaduje si změnu vašich vizuálních návyků.

Optimální progresivní brýlové čočky vám umožní užívat si opět pohodlné vidění na blízko (modrý bod). Není potřebná opětovná adaptace.

Patříte do kategorie Progresivní brýlové čočky Typ 2 = Precision Plus

Sledujete módní trendy, a to i v případě nových designů obrub. To však neznamená, že jste ochotni slevit z kvality svých progresivních brýlových čoček.

____

Jistě nechcete se svými novými obrubami podstupovat nepříjemný proces opětovné adaptace.

____

A samozřejmě pracujete i s digitálními přístroji typu chytrého telefonu a displej si chcete přečíst stejně rychle jako knihu.

____

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Typ 3: Standardní progresivní brýlové čočky nikdy zcela nesplní vaše požadavky

Žádné dva obličeje si nejsou podobné. A podobné si nejsou ani žádné dvě oči, žádné dva nosy či žádné dvě uši. Symetrická není ani pravá a levá strana našeho obličeje. Není-li tato jedinečnost vašeho obličeje při výrobě progresivních brýlových čoček brána v úvahu, nebudete moci plně využívat optický výkon brýlových čoček.

Nebo možná potřebujete vyšší dioptrie pro vidění na dálku a brýlové čočky nosíte od dětství.

Pak byste si měli zajistit, aby vaše nové progresivní brýlové čočky byly ušity přesně na míru dle individuálních parametrů vašeho obličeje.

Obecně řečeno, čím lépe jsou progresivní brýlové čočky anatomii uživatele uzpůsobeny a čím jsou individualizovanější, tím účinnější je využití trojdimenzionálního vidění a zlepšeného výkonu na dálku. Umožňuje to FaceFit technologie.

Jak?

Zohledněním přesné anatomie obličeje uživatele, např. toho, jak se dívá skrze obrubu a jak mu obruba sedí na nose a uších, poskytují vyrobené progresivní brýlové čočky dokonalou vizuální podporu.

Pro srovnání si představte pohled přes dalekohled. Stejně jako je tomu u progresivních brýlových čoček, jedná se zde o pokročilý optický systém, nemáte-li však dalekohled ve správné vzdálenosti od oka, předměty budete mít rozmazané.

Nemluvě o tom, že tento Typ progresivních brýlových čoček nabízí výhody Typů 1 a 2.

Jeden příklad

FaceFit Technologie
FaceFit Technologie

Standardní design brýlových čoček, optimální pro obličej se standardní pozicí parametrů nošení:

 • Zkušenost dokonalého vidění při pohledu přes progresivní brýlové čočky bez jakýchkoli kompromisů

Jeden příklad

FaceFit Technologie
FaceFit Technologie

Standardní design brýlových čoček na obličeji s nestandardní pozicí parametrů uživatele:

 • Zkušenost kompromisního vidění při pohledu přes progresivní brýlové čočky
 • Trojdimenzionální vidění nelze potenciálně využít

Jeden příklad

FaceFit Technologie
FaceFit Technologie

Design brýlových čoček na obličeji díky FaceFit technologii s nestandardní pozicí parametrů uživatele:

 • Zkušenost dokonalého vidění při pohledu přes progresivní brýlové čočky bez jakýchkoli kompromisů díky optimalizaci brýlových čoček v souladu s obličejem
 • Pro uživatele dokonalé využití trojdimenzionálního vidění a zlepšené vnímání na dálku

Patříte do kategorie Progresivní brýlové čočky Typ 3 = Precision Superb

Přejete si progresivní brýlové čočky, které vám poskytnou skvělou optickou kvalitu a zohlední anatomii vašeho obličeje.

____

Již jste učinili špatnou zkušenost s progresivními brýlovými čočkami.

____

Vynikající uživatelská snášenlivost je pro vás jednou z nejvyšších priorit.

____

Potřebujete velmi dobré, pohodlné vidění.

____

Potřebujete vyšší dioptrie anebo máte specifické problémy s viděním.

____

A samozřejmě pracujete i s digitálními přístroji typu chytrého telefonu a displej si chcete přečíst stejně rychle jako knihu.

____

A velmi rádi nasloucháte novým módním trendům v oblasti obrub.

____

Typ 4: Přejete si progresivní brýlové čočky, které zohlední vaše osobní vizuální návyky a váš životní styl.

V současnosti existuje mnoho různých aspektů našeho životního stylu, každý z nás má jedinečné návyky, aktivity a samozřejmě práci. Jsme komplexem všech těchto věcí a potřebujeme progresivní brýlové čočky, které zahrnují všechny tyto různorodé faktory. Možná, že trávíte řadu dní jako architekt u rýsovacího prkna nebo u počítače. Nebo pravidelně hlídáte svá vnoučata a potřebujete neustále zaměřovat oči na blízko i na dálku? Nebo jste pracovníkem matriky a svůj pohled musíte střídavě zaměřovat na listiny na svém stole a na nevěstu a ženicha před vámi.

Jsou pro tyto účely zapotřebí odlišné progresivní brýlové čočky? Ano, design vašich brýlových čoček a umístění oblastí vidění lze uzpůsobit přesně vašim hlavním každodenním aktivitám.

IndividualFit® technologie to umožňuje. Vaše progresivní brýlové čočky tak kombinují všechny technologické možnosti v rámci jedné brýlové čočky a poskytují vám přirozené, pohodlné vidění – téměř jako v dobách, kdy jste brýlové čočky nepotřebovali.

1// IndividualFit® Technologie

IndividualFit® technologie to umožňuje. Vaše progresivní brýlové čočky tak kombinují všechny technologické možnosti v rámci jedné brýlové čočky a poskytují vám přirozené, pohodlné vidění – téměř jako v dobách, kdy jste brýlové čočky nepotřebovali.

Optimalizovaný design pro dlouhodobější aktivity na blízko.
Optimalizovaný design pro dlouhodobější aktivity na blízko.

Typ Blízko:
Optimalizovaný design pro dlouhodobější aktivity na blízko.

 • Optimální oblast vidění na blízko
 • Zachována široká oblast vidění na dálku
 • Dobrá oblast vidění na střední vzdálenost

1// IndividualFit® Technologie

IndividualFit® technologie to umožňuje. Vaše progresivní brýlové čočky tak kombinují všechny technologické možnosti v rámci jedné brýlové čočky a poskytují vám přirozené, pohodlné vidění – téměř jako v dobách, kdy jste brýlové čočky nepotřebovali.

Optimalizovaný design pro dynamické aktivity na střední vzdálenost.
Optimalizovaný design pro dynamické aktivity na střední vzdálenost.

Typ Střed:
Optimalizovaný design pro dynamické aktivity na střední vzdálenost.

 • Optimální oblast vidění na střední vzdálenost
 • Zachována široká oblasti vidění na dálku
 • Dobrá oblast vidění na blízko

1// IndividualFit® Technologie

IndividualFit® technologie to umožňuje. Vaše progresivní brýlové čočky tak kombinují všechny technologické možnosti v rámci jedné brýlové čočky a poskytují vám přirozené, pohodlné vidění – téměř jako v dobách, kdy jste brýlové čočky nepotřebovali.

Optimalizovaný design pro všestranné aktivity.
Optimalizovaný design pro všestranné aktivity.

Typ Vyvážený:
Optimalizovaný design pro všestranné aktivity.

 • Vyvážené rozsahy vidění
 • Široká oblast na dálku, střední vzdálenost i na blízko

Patříte do kategorie Progresivní brýlové čočky Typ 4 = Individual 2

Váš život je plný specifických situací, které na vaše oči kladou ty nejvyšší nároky.

____

Přejete si progresivní brýlové čočky, které vám poskytnou skvělou optickou kvalitu a zohlední anatomii vašeho obličeje.

____

Již jste učinili špatnou zkušenost s progresivními brýlovými čočkami.

____

Vynikající uživatelská snášenlivost je pro vás jednou z nejvyšších priorit.

____

Jste zcela závislí na velmi dobrém, pohodlném vidění.

____

Potřebujete vyšší dioptrie anebo máte specifické problémy s viděním.

____

A samozřejmě pracujete i s digitálními přístroji typu chytrého telefonu a displej si chcete přečíst stejně rychle jako knihu.

____

A jste velmi vnímaví k novým módním trendům v oblasti obrub.

____

Obecně:

Ohledně svých nových progresivních brýlových čoček vyhledejte radu optika a nalezněte pro sebe to nejlepší řešení. Prvouživatelé progresivních brýlových čoček a uživatelé se speciálními vizuálními potřebami by se měli především seznámit s možnostmi, nabízenými špičkovou technologií výroby progresivních brýlových čoček. Progresivní brýlové čočky jsou investicí do lepšího vidění a stojí za to. Nakonec, vaše oči jsou tím nejdůležitějším smyslovým orgánem. Téměř 80 % svého okolí vnímáme prostřednictvím očí.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Rozpoznání problémů se zrakem Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.: Jaké poruchy vidění existují a jak je můžeme napravit?
Historie brýlí Od úplných počátků, kdy měly podobu „čtecích kamenů“, po doplňky životního stylu
Lepší vidění pro seniory Každý, kdo překročil 40 let věku, obvykle potřebuje dvoje brýle. Progresivní čočky mohou obnovit 20/20 vidění.
Žádná tvář není souměrná a dvě lidské oči nejsou nikdy ve stejné vzdálenosti od sebe Pouze po precizním seřízení brýlové obruby podle konkrétního uživatele mohou brýlové čočky využít svůj plný potenciál.

Související produkty