Portfolio společnosti

Široké portfolio skupiny ZEISS zahrnuje šest obchodních skupin a nejrůznější strategické obchodní jednotky ve čtyřech segmentech. Tyto jednotky vyvíjejí, produkují a distribuují optické systémy, jako např. litografické systémy, průmyslové měřicí technologie, mikroskopy, chirurgické mikroskopy, oftalmologické diagnostické a terapeutické systémy, brýlové čočky, technologie pro planetária, filmové kamery a objektivy, jakož i binokuláry, puškohledy a spektivy.

Carl Zeiss AG řídí skupinu v úloze strategické holdingové společnosti. Její primární funkcí je další strategický rozvoj obchodních aktivit a firemního portfolia. Věnuje se i firemnímu managementu a servisním funkcím.

Firemní struktura skupiny ZEISS.

Firemní struktura skupiny ZEISS.

Segmenty

Medical Technology

Medical Technology

Díky svým produktům a řešením v oblasti oftalmologie, neurochirurgie a ORL přispívá společnost ZEISS k pokroku v oblasti lékařství a lékařům na celém světě pomáhá zlepšovat kvalitu života jejich pacientů.

Industrial Metrology

Research & Quality Technology

Společnost ZEISS zaručuje požadované standardy kvality v oblastech užití, kde je maximální přesnost nezbytností, a to díky metrologickým řešením a mikroskopům pro materiálovou kontrolu. V oblasti výzkumu přispívají mikroskopy značky ZEISS k tomu, aby byly viditelné i ty nejmenší struktury a procesy. 

Semiconductor Manufacturing Technology

Semiconductor Manufacturing Technology

Velká část všech mikročipů je dnes produkována díky ZEISS technologiím. Ve věku mikroelektroniky sehrává společnost ZEISS coby jednička na trhu v oblasti litografické optiky klíčovou úlohu, kdy umožňuje neustálý vývoj a přístup k novým mikročipům se zvyšujícím se výkonem a kompaktností.

Vision Care

Vision Care/Consumer Products

Coby jeden z předních výrobců brýlových čoček je společnost ZEISS synonymem maximálního vizuálního pohodlí. Filmové kamery a objektivy, planetária, binokuláry a spektivy značky ZEISS nabízí svým uživatelům vynikající optickou kvalitu.